Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2023.11.22. 16:18
Hóeke: nincs ott semmilyen videó amire utalsz. Én azt nevezném aszimmetrikus hóekének, ahol nem élezzük a léceket soha egymás ellen, hanem az ívbelső a lapján fut, miközben élezzük az ívkülsöt. Próbálok ide feltenni 2 fényképet erről. Ha nem menne itt van egy videó.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Mindez eléggé unalmas már szerintem, mert a nevek csak nevek...

Mély-magas: Azért írtam, hogy nem gondolod komolyan, mert ez a videó csak egy gyakorlatot mutat be, nem optimális carving.

Endre: nem kell elolvasnom 2x. Nincs itt sem igazad szerintem. Ehhez is felteszek 3 képet, ha sikerül, mindhárom ebböl a videóból van kivágva. Nézd meg magadnak, hogy a lécek fölött hol van a súlypontja. Én határozottan látom, hogy a lécek farkai fölött van, annak dacára, hogy csípöböl elödedöl, és ez azért van, mert a nagyfokú térdhajlítások teljesen dominálnak a felsö test elöredöntése fölött.

Optimális carving: de mennyire, hogy van. Én azt nevezem optimális carvingnak, mikor a lécek végig karcolják a havat mindaddig, amíg az élváltás középpontjában a lapjaira nem kerülnek a lécek. Ez elérhetö. Ennek legfontosabb feltétele, szerintem, hogy a nulla élszög elött és után eléggé egyenletesen változzanak az élszögek és ehhez nagyon sokat segít a mély tehermentesítés (az én definicióm szerint, ami neked nem eléggé mély) és a korai bokával létrehozott élezések.
Nincs élezve a két léc egymás ellen. Ezért nevezik ezt aszimmetrikus hóekekanyarnak szerintem.
Nincs élezve a két léc egymás ellen. Ezért nevezik ezt aszimmetrikus hóekekanyarnak szerintem.
Itt szerintem jól látható, hogy a súlypontja a lécek farkai fölött van, akármennyire is elöredöl a felsö testével.
Itt szerintem jól látható, hogy a súlypontja a lécek farkai fölött van, akármennyire is elöredöl a felsö testével.
Itt szerintem jól látható, hogy a súlypontja a lécek farkai fölött van, akármennyire is elöredöl a felsö testével.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.