Azért vannak jó szakemberek és értékesítők! A probléma inkább a készleten lévő cipők szűkös portfoliójában rejlik!
Az elszabadult árak miatt évről évre a teljes portfóliót, méretben, típusban, szélességben, színben és darabszámban tartani még a nagyoknak is luxus! Sokkal több lábforma, és degeneráció van mint ahány cipőhéj és bélés! A gyártók is mindinkább a közbenső tömeg lábformájára készíti a kaptafát! (Ugye Endre?)
A fele így is a nyakukon marad! Majd jön az akció! Az üzletben dolgozók elsősorban jutalékért dolgoznak!
Lehet jóemberkedni, de azt a fizetésén látni fogja! Örülnek.ha beesik egy madár, aki megszabadítja őket az állókészlettől!
Sok esetben magasan képzett ,,értékesítők”! Azért ez a fényességes nyugaton sem sokkal van másképp, csak a raktárkészlet tágasabb!
A kölcsönzői próba sem igazán jó, lehet , 0-2 éves cipő~ 0-150 különböző méretű és formájú láb jàrt a cipőben előttünk, és taposta ki a lábunkra jó formára! Többet élt, mint magánszemélynél egy lábon 8-10 év! Olyan kölit még nem szült a szakma, hogy 10-12 új sícipőt vehessünk ki napról napra (napi egy-két db-t) De ha létezne is! Utána a bélés összeesésével /változásával is számolni kell! Itt bejönnek a képbe a lábra igazítós bélések amit szintén a köli nem tud megoldani, minden egynapos bérlő lábára igazításával!
A lécekről hasonló a véleményem!