Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bakancs testreszabás / boot fitting

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.12.03. 20:32
Van is egy profi marógépem! Cseppet se aggódj báttttya!
Belefaraglak!🪚🪓🩹
Nem kell új sícipő, csak egy kis géz, meg sebhintőpor
Minden évben új sícipő? Mert itt nyom- ott nyom?
Neeem lesssz ittt ökolábnyom! De nem ám!!!
Hogy eddig ez nem jutott az eszembe?
Előzmény: (hu1zam 219443)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.12.03. 15:34
Ha a hegy nem megy Mohamedhez, ……………Jobbulást! Várjuk a jó híreket!
Előzmény: (hu1zam 219443)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2023.12.03. 14:12
Én egy más bakancs fittinget választottam 3 hete: bő 10 éve a bal belső bokámon kezdett kialakulni egy csontkinövés (gyengébbek kedvéért exostosis 😉), ami egyre inkább zavart sízés közben. Jelenlegi bakancsomat (atomic hawks prime130-as flex indexszel) 3 éve vettem. A vásárlás 2 órát tartott, amíg szépen rámodellezték a héjat és a belsőt a kökéletlen bokámra. 2 évig nem volt bajom, de tavaly már nagyon kezdett sérteni, újra modellezték, nem lett az igazi. Rávettem magam, hogy legyalulják a bokám! Nem volt nagy élvezet... Most várok január közepéig, azután irány Lech-Zürs-Sankt Anton. Majd beszámolok az eredményről.
20231109-152730.jpg
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.03. 13:59
na nekunk nincs 3 dimenzios nyomonk de azert lemasoltuk a labunkat s ahova kellet a nyomas miatt tettunk extra epoxyt...en elegettem egy Lange es egy Fisher bakancsot...elkoszorultem egy lange es Atomicot..de legalabb megtanultam hogy kell megcsinalni!

belso csizma pedig a Zipfit..kicsit draga de igen jo es strapabiro!A Habos megoldas jo de abbol alltalaban ketto kell mert az elsot elszurjak...ugyanis belelepsz szepen megtoltik habbal es tokeletes...persze par ora vagy nap utan kiderul itt egy kicsit tag ott egy kicst szorit na akkor lehet dolgozni a kulso hejon..amikor az jo lesz akkor ez a belso csizma repulhet..s az uj kitagitott megmunkalt kulso csizmaba bele lehet tenni az uj habos betetet s valoszinuleg mar jo lesz...
Előzmény: (VÁrpád 219439)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.12.03. 10:52
Igen! Jó megoldás lehet, ha a szkenner érzékeli esetleg az egyéni izületi, idegi és erezeti sajátosságot-degenerációt, traumatikus múltat lágyrészeket porcokat csontokat, hogy a béles hol legyen keményebb lágyabb, hol igényel alátámasztást, feszítést és hol lágyan érintkezzen a lábfejjel! Ez már viszont radiológiai vizsgálatot igényel!
Ezek kiküszöbölése nélkül, még mindig a bélés összeesésével kell számolni, a puha alkalmazkodó belső réteg miatt! Továbbá nem lehet mindenhol kemény sem a keringés miatt! A tökéletes bélésnek cm2- ről cm2-re más más keménységűnek kellene lennie. A szkenner /3d digitális kaptafa készítés, és annak segítségével való optimalizálás már igen közelit a tökéleteshez! Egy nagyobb rétegnek kínál majd megoldást a szűrésben!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.03. 09:54
Van egy vízióm a jövőt illetően, ami valószínűleg nem is vízió, hanem már rendelkezésre áll, csak még nincs az üzletekben.
A próbálgatás, kísérletezés idővel megszűnik, háttérbe szorul.
Megjelennek a 3D lábscannerek. Ezek segítségével létrehozzuk a lábak 3D digitális modelljét.
A cipőket eleve így tervezik, ergó cipő oldalról (héj és belső cipő is) ez eleve rendelkezésre áll.
Van egy szoftver, ami ebből az adatbázisból kikeresi azt a modellt, modelleket, amelyek leginkább illeszkednek az adott bescannelt lábpárra és még azt is megmutatja, esetlegesen melyik ponton szükséges a héj személyre szabása.
Ehhez a technológia réges régen rendelkezésre áll.
A fogászatban is ez zajlik már pár éve. Nem lenyomatot veszünk a lecsiszolt csonkról, hanem egy intraorális scanner beolvassa, letapogatja a csonkot. Az információ pár perc múlva a laborban van, ahol egy cirkónium tömbből egy CAD-CAM frézer gép (ez a CNC maró analógiája) kimarja a koronát. Problem solved!
"Megér neked 30.000Ft-ot, hogy bescanneljék a lábad és garantáltan a legtökéletetesebben illeszkedő cipőt kapd?"...
UPDATE
Beütöttem gugliba. Rég létezik.
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.03. 03:13
Ha igazen jo csizmat akarsz akkor ha csak nincs oriasi szerencsed nem fogsz talani!!!Persze ha jol sielsz es igenyes vagy!!
Amit felhuzol es jo az nem er semmit par alkalom utan lotyogni fog!!

Legalabb egy szammal kisebbet kell venni es raalakitani!!..Persze lesznek itt okoskodok de ez igy van!!

A rossz hir nagyon keves ember van aki meg tudja csinalni es nagyon sokba is kerul!!..En peldaul magam csinalom de 2 evig kijartam minden utat..elkoltottem sok sok penzt igen sokat

A hejat azt meg kell melegiteni tagitani de nem egyszeru..aztan lehet kicsit koszorulni is s utana kell a megfelelo belso csizma...a gyari az nem sokat er!!Itt megint lesznek eltero velemnyek de ez igy van...

Megint hangsulyozom mennyit aldozol ra es milyen igenyes vagy!!

Mi meg a labunkat is leontjuk ipari epoxyval es akkor onnet kezdodik a melgites alakitas!!..Mert a labod szet megy mire jo lesz a "mulab:- meg birja a strapat....De a mi csizmank egy mm-ert sem mozog de eoo nem is tor..persze a liften ki kell lazitani mert ezt nem lehet becsatolva hagyni orakig!!file:///C:/Users/Endre/Desktop/0-02-01-7b7df1eebcd5c928f6d73736a55438c4e21ec41935b55d00a8ab3e237e2c1a0a_9ad5f7c35ded59e3.jp
Előzmény: (Totha83 219368)
0-02-01-7b7df1eebcd5c928f6d73736a55438c4e21ec41935b55d00a8ab3e237e2c1a0a-9ad5f7c35ded59e3.jpg
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.02. 22:42
Ebbe az aspektusba nem gondoltam bele a cipőkkel kapcsolatban, amit leírtál, mert nem látok bele a háttérbe. Igazad lehet, sőt!
Én csak a saját keserű és drága tapasztalataim alapján írtam, amit írtam.
Látom, hogy nagyon sokan “járnak ugyanebben a cipőben” (hogy ezt a mérhetetlenül rossz hasonlatot használjam), hogy egy rosszul kiválasztott cipő miatt szezonok mennek el szenvedéssel.
Előzmény: (VÁrpád 219430)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.12.02. 22:14
Azért vannak jó szakemberek és értékesítők! A probléma inkább a készleten lévő cipők szűkös portfoliójában rejlik!

Az elszabadult árak miatt évről évre a teljes portfóliót, méretben, típusban, szélességben, színben és darabszámban tartani még a nagyoknak is luxus! Sokkal több lábforma, és degeneráció van mint ahány cipőhéj és bélés! A gyártók is mindinkább a közbenső tömeg lábformájára készíti a kaptafát! (Ugye Endre?)

A fele így is a nyakukon marad! Majd jön az akció! Az üzletben dolgozók elsősorban jutalékért dolgoznak!
Lehet jóemberkedni, de azt a fizetésén látni fogja! Örülnek.ha beesik egy madár, aki megszabadítja őket az állókészlettől!
Sok esetben magasan képzett ,,értékesítők”! Azért ez a fényességes nyugaton sem sokkal van másképp, csak a raktárkészlet tágasabb!

A kölcsönzői próba sem igazán jó, lehet , 0-2 éves cipő~ 0-150 különböző méretű és formájú láb jàrt a cipőben előttünk, és taposta ki a lábunkra jó formára! Többet élt, mint magánszemélynél egy lábon 8-10 év! Olyan kölit még nem szült a szakma, hogy 10-12 új sícipőt vehessünk ki napról napra (napi egy-két db-t) De ha létezne is! Utána a bélés összeesésével /változásával is számolni kell! Itt bejönnek a képbe a lábra igazítós bélések amit szintén a köli nem tud megoldani, minden egynapos bérlő lábára igazításával!
A lécekről hasonló a véleményem!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.02. 17:32
Spoilerrel a ramp angle-t lehet növelni, forward leant-t nem, SŐT! Egy spoilerrel növelt ramp angle esetén ellentétes hatást lehet elérni a forward lean-re. PLUSZ volument csökkent, előre és feljebb kerül a boka, aminek az elmondás szerint eleve nincs elég helye, vagy/és túl magas vagy túl előrehelyezett pozícióban van.
Elmondás szerint vagy hibás sítechnika vagy a bakancs rossz kiválasztása miatt hátul van a sielő. Vsz ezért szitál a léc.
15-ös forward lean már igencsak a - hogy is mondjam...- atlétikus szög. Lehet ez még ront a helyzeten, mert a problémafelvető még esetleg nem jár ezen a szinten és kompenzatórikusan a magas forward lean miatt viszi hátra a tömegközéppontját.
keskesonka mindent tökéletesen leírt! Mindennel maximálisan egyetértek, kivéve egy dolog. A bootfitting egy ennyire vert helyzetből.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint - a leírtak alapján - miszerint pont a legfontosabb(!) csatot nem tudja meghúzni, az adott bakancs minimum 1 vagy 2 dimenziója nem stimmel. A rüszt magasság bizonyosan kicsi, a volumen (ezt nem tudjuk) valószínűleg kicsi, de ez a 2 adat sokszor paralell mozog, a cipőhossz lehet jó vagy nagy.
Sajnos, - ahogy már többször leírtam- kis hazánkban sok a kereskedő és a nullához közelít a szakértő eladó, aki nem ad el olyan terméket, ami nem megfelelő a vásárló számára.
Előzmény: (jóska63 219412)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2023.12.02. 16:28
😃 még csak nem is vicc! Pár éve, amikor Eplényben elsodort egy harci monoskivel közlekedő, nem mertem levenni a bakancsom, mert az autóm majdnem egy km-re volt a pályától. Azután szakadt bokával hazavezettem, nem élveztem a kuplungolást...
Előzmény: (gaboca 219390)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.12.02. 08:10
Ezt spoilerrel szokták megoldani
Előzmény: (Totha83 219368)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.01. 23:45
Változhat a láb is, saját tapasztalatomat leírtam egy másik topikban:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=9740&onemessageid=217815
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2023.11.30. 19:52
És, ha mondjuk ment közben változik a láb?
Előzmény: (WéberF 219387)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2023.11.30. 18:10
Van ugy, hogy valakinek olyan formaju a laba, hogy a talphosszban megfelelo cipok kozul nem talal olyat ami ne nyomna valahol. Akkor valaszthat, hogy nagyobbat vesz, akkor viszont lotyogni fog a laba.

Ez a bakancsalakitas ujabban elegge bevett szokas, a jobb cipoket kifejezetten erre tervezik, ha az ember nem kontarhoz viszi altalaban jol megcsinaljak.
Előzmény: (WéberF 219387)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.11.30. 13:40
Nem egyszerűbb jól felpróbált bakit venni? Az ilyen alakítgatások nem sok jóra vezetnek. WFeri
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2023.11.30. 12:04
Szia!

Kanyar vegen ha jol csinalod hatrakerulsz automatikusan, az nem baj. Ha minden bakancsnal jelentkezik ez a problema akkor lehet erdemes lenne ezt oktatoval sieles oldalarol megkozeliteni, nem sarokemeloznek...

Bakancs alakitas: Ha a bakancs pont jo labhosszra, altalaban alakitani kell, mert valahol nyom. Ezt Magyarorszagon vegzik paran, attol fugg hol laksz, ha ram irsz privatban talan tudok ajanlani. Sikozpontoknal/ sielos varosokban Ausztriaban is vannak bootfitterek, de erdemes ott is ajanlotthoz menni mert vannak erdekes esetek...

A folyamat altalanosan ugy nez ki, h csinalnak egy talpbetetet, aztan a kulso kemeny hejat vagy megolvasztjak es kinyomjak ahol nyomhat es/vagy kicsiszoljak, aztan a belso csizmat felmelegitik es ezutan labra formazodik (amugy ez ha kb 5 napot sielsz vele megtortenik magatol is, de eleg kinos addig), ez tolti ki egyenletesen a helyet a labad es a hej kozott. Ha valaki csak belso cipot melegit az altalaban parasztvakitas (ha amugy jol passzol a kulso hej a a labadhoz akkor neha ez is eleg, de ez a ritkabbik eset). Vannak olyan belso cipok, amiket feltoltenek habbal, hogy teljesen kitoltse a helyet a hej es a lab kozott, aztan a hab kikemenyedik. Ha ez kesz meg a felso resz oldalra valo dolesszogen allitanak (canting), hogy egyenesen alljon a labad, vagy becsiszoljak a talpat rendes sikba.

Az ilyen beragaszthato insertek ehhez hasonlitanak es neha segitenek, de inkabb akkor ha valahol tul sok hely van es ki kell tolteni, mert lotyog a lab. Bar ez nyomaspont fuggo, mert mukodhet ugy is ahogy irod, de lehet megnyomod ugy vele a labad, hogy ugyan nem faj de mashogy all a cipoben mint kene. De inkabb egy (JO!) bootfitterhez fordulnek a belso boka nyomasaval, felmelegitik es kinyomjak.
Előzmény: (Totha83 219368)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.29. 21:28
A snowboard cipő is nyom?
Előzmény: (Totha83 219368)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2023.11.29. 19:04
Kicsit olvasgatni kellett volna csak, Síbakancs szerviz... Nyomja a bakancs a kislábujam... De talán még a síbakancs választás topicban is van szó ilyesmiről...

De amúgy meg kell nyomatni a héjat ahol nyom.
Előzmény: (Totha83 219368)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2023.11.29. 17:32
Hello,
Ez jo tèma, engem is èrdekelne ha el tudnám olvasni amit irsz.

Jó szándékkal javaslom a tördelés stb technikát mert igy ez egy ömlesztett betühalmaz.

Sajnos túl sok bejegyzésben látni ilyet…

Ũdv
Előzmény: (Totha83 219368)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.