Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Majdnem kezdő

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
P.Csaba
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Majdnem kezdő
2007.12.12. 11:16
Szia kobort!
Ez a 40 tuli életkor csak arra jó hogy tud enyi idő telt el születésed óta. Valójában a közérzethez fittséghez semmi köze, Sokkal inkább az fontos mi játszódik le fejben, Topinak igaza van csinálni kell a dolgokat. Én 41 évesen húztem sílécet a lábamra és kezdtem intenzíven foglalkozni ezzel a sporttal. Figyelj addig csináld nap mint nap míg élvezed, pláne ha van segítséged és ráérzel a fordulatokra akkor egyre könnyebb. Először kell az elszántság, fanatizmus, mert már nem ugy mozogsz mint egy 15éves, de meg lehet tanulni. És lehetőleg legyen valami vidám társaság, mert nem szabad azzal foglalkozni, hogy elesek, meg mi lesz. Az nem is tud sízni aki nem esik !!! A határaidat akkor fogod tudni a pályán ,ha tudod mikor esel mikor maradsz talpon. Az csak móka legyen, ha beleállsz fejjel a hóba. Ez benne van. Velünk tanult már meg 48 éves hölgy, jó ismerősünl. Na képzeld ők már 8 éve jártak síelgetni, de még mindig a baby pályán mert maradni. A nejem első évben vele csúszkált, aztán jött velünk a fiammal meg velem- mármint a nejem. Első ilyedelmek után fél nap múlva a piros pályákat hódította meg, ma már a feket pályákon is lecsúszik ha muszály.Na ez a hölgy következő évben is ott volt ahol mi és elcsaltuk magunkkal. türelmesen engedtük a pályán siklani, el kellet hinnie hogy meg tudja csinálni. és láss csodát délutánra a maga kis tempojában szépen siklott a nagyobb pályákon - a cipőre visszatérve, vannak egyes modellek, mint a salomonnak is ahol a széles lábfejre készítették a modelleket. Én is küzdöttem ezzel a problémával. Ha az osztrákoknál vásárolsz, bízd magad a szaküzlet eladójára, lábra is melegítik a cipőt. Nálunk ez még nem igazán megy , de itthol is ki kell kérni a szaküzlet eladójának véleményét. A lábszár szorítást is lehet orvosolni kölönböző csatolási eljárásokkal. Próbálj meg nem túl kemény és flex indexű cipőt vásárolni az elején. a multiknál árult tömegárutól meg menekülj. Első fontos lépés a síelésnél a kényelmes cipő, és megfelelő kényelmes ruházat. Ha itt hibázol akkor nehéz lesz élvezni ezt a sportot. Kitartást és sok havat!!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.