Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fázós láb

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
tobo
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2008.11.04. 09:56
November 11-től a Hoferban 40 euro az akkus talpmelegítő. 3 év garancia, "akár" 9 órás folyamatos használat.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.09.23. 08:30
Köszi a tanácsokat. Sajnos kedves feleségemnek eddig minden sícipőben fázott a lába. Most veszünk majd újat neki, de eddig sem a méretprobléma okozott gondot. Én nem vagyok fázós, a lábam még sosem fagyott le, inkább melege szokott lenni.

A kenőcs jó ötletnek tűnik. Szerintem ez lesz az első próba.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.09.22. 11:41
Sasolgatni, azaz mozgatni a lábujjakat sorban álláskor ill. a felvonón, űlős felvonón kilazítani a kötést, kabinosban, ha van lehetőség, levenni a cipőt és átmasszírozni a lábat, de ezt lehet a pályán is, megálláskor...
És ami nekem még bejött: a síelés megkezdésekor a csatokat nem húzom meg teljesen, csak később, miután mentem 1-2-3 kört. Így a lábfejnek is van ideje bemelegedni ill. megszokni a bakancsot.
De sztem van már egy ilyen topic, nézd meg azt is...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.09.22. 10:52
szerintem minden fűtés csak tüneti kezelés ami ideig-óráig tart, véleményem szerint inkább a bakancsba bújás előtt kellene élénkíteni a lábfej hajszáleres keringését, hóval bedörzsölés, majd megtörlés, vagy kevésbé drasztikus módszer, ha valami kámforos kenőccsel bekenni előtte, ha ezek sem hatnak, akkor viszont csak kíváncsiságból érdemes lenne felpróbálni egy másik síbakancsot. Még ha a méret meg is felel, esetleg lehet olyan a bakancs ergonómiai kiképzése, ami zavart okoz a lábfej vérkeringésében.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.09.22. 10:14
Ha ennyibe kerül akkor lehet, hogy jobban megéri egyszer beruházni egy eleve fűthető cipőre?
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.09.21. 13:35
barhol lehet therm-ic-et kapni ausztriaban tuti, de ebayen is, de az se olcso, kb 30eft mindennel (talpbetet, futogep, akksi, tolto) egyutt.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.09.21. 10:54
AAron!
Köszi a tippet, hol lehet ilyesmit kapni?

A jóga dolgot is lehet, hogy kipróbáltatom az asszonnyal. Egy próbát (vagy többet) megér.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.09.20. 22:45
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, illetve a tapasztalaitokra lennék kíváncsi sícipőben elfagyó láb ügyében. (nem rólam van szó)
Szóval mit lehet tenni ha valakinek állandóan fázik a lába a síbakancsban. (méret rendben, tudnak benne mozogni az ujjak...stb) Egyszeűen sztem vérkeringési probléma okozza gondot (genetikailag) tehát ezen nem lehet változtatni.
Van más megoldás is a nem olcsó fűthető cipőn kívül?
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.02.12. 21:42
Kedves Kulacs!

Nem lehet, hogy a gyerkőc lába ab start izzadós?
Ha ugyanis ez áll fenn, akkor az izzadás miatt a zokni nem tud szigetelni, mert összetapad.
Amúgy ugye 1 db zokni van rajta? Ha ugyanis több zoknit húzunk, akkor a cipő összeszorítja, és megint nem tud szigetelni.
Ha az izzadást csökkenteni tudod, attól még az többiek által leírtak teljesen igazak maradnak.
Nem gondolom, hogy a cipők lennének a hibásak, bár előfordulhat beszivárgás is némely cipőnél.
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.01.28. 09:09
Úgy illik, hogy beszámoljak a tapasztalataimról:
A hétvégén voltunk a Sthuleck-en. A teszthez ideális, -20 fokos hideg volt. A kocsiból kiszálva -15 fokot mértem. Előzetesen bekentem a gyerekek lábát sport krémel. Amelyiknek egyébként sem szokott fázni a lába arról számolt be, hogy kellemes meleget érez a lábánál, a kisebbik, a fázós ilyet nem érzett. Elővettem hát a vulkánpárnát (amit megrendeltem és két nap alatt ki is postáztak) és azt is felhasználtam. Na az ugyan szerintem nem érte el az ígért 60-80 fokos meleget, de a gyerek nem panaszkodott és , ha rákérdeztünk csak annyit mondott kicsit fázik a lába. Másnap is használtuk, ekkor már nem volt olyan rémesen hideg így a fiamnak nem is fázott a lába. Úgyhogy köszi a tanácsokat úgy néz ki, hogy ez a vulkánpárna bevált. A forgalmazó annyit mondott nekem, hogy budapesten a Malory Sport boltban a Duna Plázában lehet megvenni.
Mégegyszer köszi a segítséget.
Kulacs
chewby
10 élménybeszámolót írt
10
20 éve tag
2004.01.17. 17:39
nem tudom pontosan, hogy mi ez, de a napokban talaltam: http://vulkanparna.srv.hu/
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.01.16. 11:03
Kedves barátaim!

Kérlek segítsetek, hogy mit tegyek! A kisfiamnak már a második sícipőt vettem (nasználtak), de mindig ugyan az a problémája: fázik a lába a sielés elejétől. Már próbálkoztunk nejlonzacskóba bujtatni a lábát, széles szigetelő szalaggal lezárni a cipő nyílásait. Legutóbb a nadrágját is ráragasztottam a cipőjére. Semmi sem használt. Mindez Bridgedale zokni és Shol sielős talpbélés mellett értendő. A sielés alatt többször megyünk be hüttébe a cserépkályhához zoknit-cipőt melegíteni még is a sielés végére szinte jégcsap a lába. Van még valami melegítő talp betét vagy cipő? Kérlem aki tud segítsen. A kölök lába 31-es.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.