Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fischer RC4 SC 160 cm vagy 170 cm?

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.09.30. 20:33
Megjött az előrendelés. Az APRÓ-ba feltettem az átadó SL, SC lécek árait. Jelenleg minden, (széria és versenysí is) van raktáron Ausztriába, cipő, bot. stb.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.01.29. 11:22
Az SC a széria, boltban kapható "csúcs" slalom léc, A GC pedig a "csúcs" óriás léc. Az SL és a GS versenyzőknek gyártott léc. Gyakorlatilag a gyárilag támogatott 20 versenyzőn kívül, mindenki aki a Fischert választja ezekkel a lécekkel versenyez. Ezek kb. 1-2 évvel korábbi világkupás lécek alapján készülnek. Egyesületeknek, előrendelés alapján gyártják őket. Az SL és az SC tök más lécek. Az SC-n a platni tele van látványos, de tök felesleges rugókkal, a léc középpontja jóval hátrébb van mint az SL-é. Az USA oldalon fent van mindkettő, (SL listaára 900-1000 USD, kötéstől függően):


http://www.fischerskis.com/en/products_ski.php?parent=20324

Az SC is nagyon jó léc és mindennapi használatra megfelelőbb mint egy SL. Az SL nagyon kemény, nagyon biztos tudás kell hozzá és igazság szerint kell mellé egy másik léc is.....
SunnYGrassaO
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.01.29. 11:21
nem versenyzésre szeretném használni a lécet, tudom akkor lehet, hogy jön a kérdés, hogy akkor miért pont versenyléc? nem sznobság miatt, pusztán amiatt, mert szebben és könnyebben tudok vele síelni, biztonságban érzem magam rajta. láttam az SL lécet, nagyon jól néz ki
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.01.29. 11:06
Ha tudsz várni, jövőre az Sc is lyukas orrú lesz mint a verseny Sl. Nagyon ütősen néz ki. Rendeltem a gyárból 2010-es teszt síket, márciusban kapjuk meg....
SunnYGrassaO
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.01.29. 11:00
köszönöm gyors és segítő válaszodat, mindenképpen a hosszabb, 170-es lécet fogom választani, mivel szeretek hosszabb íveket húzni és talán stabilabb lesz alattam 170-es léc.
amugy SL és az SC lécek között mi és mennyi különbség van?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.01.29. 10:10
Szia!

Persze, hogy van. A 160-as sokkal radikálisabban fordul viszont nehéz hosszú íveket húzni vele. Elvileg fárasztóbb is egy egész napot rövid léccel síelni. A 170-el is lehet radikálisan fordulni, de nagyobb izomerő kell hozzá, előnye, hogy lehet pihenni és hosszú íveket is húzni. A hazai rendezésű amatőr versenyeken (csak GS-t rendeznek) az férfiak többsége 170 körüli, de nem GS hanem SL/Sc lécekkel megy. Egészen egyszerűen azért, mert a nehéz kapukombinációkat könnyebben lehet bevenni egy SL léccel. Pont ebben a szezonban teszteltük végig a teljes Fischer Race palettát és arra a megállapításra jutottunk, hogy 170 cm SL/SC az ideális léc.....
SunnYGrassaO
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.01.29. 09:50
Kedves Fórumozók!

Segitséget szeretnék kérni abban, hogy melyik silécet válasszam. 20 éves fiú vagyok, 183 cm magas, 83 kg és haladó sítudással rendelkezem, 6 éve síelek. Kérdésem az lenne, hogy van-e érezhető különbség a két léc között a kis méretkülönbség miatt? Ki melyiket, miért ajánlaná nekem? Nem tudom, hogy számit e, de eddig egy atomic gs silécem volt!
A válaszokat előre is köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.