Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova rakod a síbérletet, ha meleg van?

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.12. 13:07
Továbbra is a csikkzsebet tartom a leg csereszabatosabbnak.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.12. 10:55
ConClark igazad van! az én kutyámban is van csip. Tavaly előtt a görög határon ellenőrizték! (Az én útlevelemre nem voltak kíváncsiak)

Ausztriában létezik karórába integrált csip, amit a pénztárnál feltöltenek.Fr-ban ez még nem terjedt el.
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.03.12. 09:07
Jó ötletektől hemzseg a topic,
de nincs új a nap alatt: chip a lécbe már öreg dolog
lásd HEAD Chip sorozat (Chip Monster, CHIP SUPERSHAPE) csak ők mást égettek a chipbe nem a tulaj nevét és szokásait. :-)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.11. 22:25
No itt aztán rendesen gellert kapott az eredeti kérdés.Viszont sok érdekes dologról olvashattam:):) Hajrá sporik!!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.11. 22:18
Ha tegyük fel van 2 léced és délelőtt inkább szűzhavaznál az egyikkel, délután meg a másikkal csúsznál a pályán, vagy boardoznál, akkor a jelenlegi rendszerben csak átcsatolsz és kész. Ha a lécben/boardban van a chip, akkor vagy a kasszánál át kell programoztatni, vagy átprogramozod, ha van rá lehetőség, de mindenképpen a engedélyezni kell a szolgáltatónak, hogy átvihető legyen egyik eszközről a másikra. Ez azért lehet problémás, mert ha jól tudom, vannak olyan helyek, ahol azt sem szeretik/szeretnék, hogy a napijegyet délelőtt egyik, délután másik személy használja...
Persze ez nem túl gyakori, de egyébként nagyon jó ötletnek tartom.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.11. 19:35
Csak halkan kérdezem: A bluzon-ha még így hívják-már nem divat a zseb?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.11. 18:57
Ez mind új fejlesztés, de még a key-card is az életciklusa tetején van, előbb kifuttatják az életciklusát, aztán jön a következő fejlesztés, így megy ez a piacon, "termék életgörbe".
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.03.11. 18:32
nekem is van itthon egy rakat kártyám amit kilyukasztottak és azért nem működik. tehát lyukasztható a kártya, csak nem mind1, h hol...
és ezzel csak az a baj, h nem minden kártya ugyanúgy néz ki belülről. ráadásul az új kártyákon egyáltalán nem lehet látni, h hol van benne az antenna, vagy a csip. tehát én nem buzdítanék senkit a kártya kilyukasztására.

a témához:
ez mekkora ötlet! h a lécbe a csipet beépíteni :)
programozni is simán lehetne, a pénztárnál a földbe épített íróval :) nem kell mozgó alkatrész, kontakt se, semmi...
nem is értem miért nincs még ilyen sehol?

pedig a technika már mióta megvan. működik pl ugye a kutyákban évek óta, a mobilokban is jó ideje van már RFID, lécbe/lapba miért nincs? :)
vagy a szabványosítás miatt nem építették még be?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.11. 11:57
Tutira benne van a pakliban az ilyen irányú fejlesztés, még egy kis folyasztású GPS-t is tennék bele, használt léc vásárlásnál lehetne látni, hogy mennyit és hogyan/hol mentek a léccel:) Najó, ez már majdnem privát szféra:) Eszközvarázsló: a Windows új eszközt talált: "Atomic Race SL"- telepíti most?:):)
Nekem a saját ötletem, amiben eléggé jó távlatot látok, a következő (a legutóbbi símániában is írtam erről): teljesen biztonsági síkötés.
Adott egy síkötés, amely normál módon működik, annyi kiegészítéssel, hogy van benne a síbakancs talpa alatt egy kisméretű, cserélhető pirotechnikai elem (lásd: pirotechnikai övfeszítők), ez egy adott jelre képes lenne kioldani a másodperc töredéke alatt az első és hátsó kötéseket egyszerre (akár egyszerű dugattyús megoldással). A jel a síző térdére tépőzárazott érzékelőszalagokkal (piezo és hall elv) felszerelt eszközből érzkezne, ez kinézetre megegyezne egy sima gumis térde húzható térdszorítóval, a szorító belső felülete nanoszálas lenne (ma már könnyen gyártható), hogy ne csússzon meg a bőrön semmilyen körülmények között, amennyiben az érzékelő szalagok annyira nyúlnának az eszközben, ami arra engedbe következtetni, hogy a térd olyan mértékben csavarodik ki, amely már az izület és a szalagok épségét veszélyezteti, azonnal jelet küldene az előbb említett eszköznek, vagy rádiófrekvenzián, vagy vezetéken, és az még a sérülés bekövetkezte előtt ledobná a lécet a lábról. Alkalmazási területnek elsősorban a versenysport jöhetne szóba.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.10. 21:22
Itt a képeken az eszköz belső világa (a teljes transponder egység), valamint az adattároló és vezérlőlapkája. Egyébként volt egy olyan - szerintem meglehetősen okos ötlet, hogy az rfid egységeket a sílécbe a talp alá építenék be a léc szerkezetébe, a beléptetőkapu pedig a becsúszásnál alulról érzékelné. Persze ugyanígy lehetne tárolni a léc egyedi azonosítóját, nem felülírható szekcióban, léc lopás esetén tiltást lehetne kiadni a lécre, illetve azonosítani lehetne, hogy hol használják, ezáltal lefülelve vagy a tettest, vagy a szerencsétlen orgazdát. Mindenesetre életképesebb ötlet mint a Key-Watch volt.
P2248608.jpg
b1.jpg
P2248605.jpg
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.03.10. 21:01
igen, igaza van PoLizei kollégának.
az RFID és proxy kártyákat nem ajánlatos lyukasztani, mert az antenna körbefut a kártya pereménél! és ha ez sérül, a kapu nem fogja érzékelni.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.10. 16:10
Hát nem erről beszélek? :-)))
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
18 éve tag
2009.03.10. 14:42
Alsógatyába...

Aztán amikor nem veszi egyből, óvatos csípőmozdulatokkal keresem a szenzorokat.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.03.10. 14:36
Az RFID (rádióhullámokkal működő, "handsfree") kártyákat én nem lyukasztanám ki, mivel nem tudhatom mit találok el a belsejében a szerszámmal!
Valami tokot tudnék elképzelni, amit egy szíjjal, gumival a csuklómra rögzítek a pulóver alatt, mint egy órát.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.03.10. 10:02
Szintén lyukasztó. 3 völgyben, Paradiskin nem kérték vissza. Azóta is itt ülnek a polcon. :) Mondjuk azok spec nincsenek lyukasztva.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.09. 20:42
Biztosan örülnének a lyukasztott jegynek amikor visszakapják. :-) Persze, ha vissza kell adni...
Ha nincs lyuk, akkor marad a nyakbaakasztós verzió, akkor műanyag névkártyatartót kell szerezni (mint ami cégeknél vagy konferenciákon van)és abba kell belerakni a jegyet, aztán maradhat a pullóver vagy mellény alatt. Szerintem.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.09. 18:39
Az ötlet nem lenne rossz, de a Fr bérleteken nincs lyuk
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.09. 11:15
Nekem még van néhány rugós/felakaszthatós bérlettartóm, azt szoktam felrakni zippzárra, a pullóver állítható összehúzógumijára, vagy akár nyakba is lehet akasztani és, hogy ne löbögjön csúszás közben, a mellény alá is betehető. Persze ez csak akkor működik, ha van lyuk a kártyán, de azért többnyire van, legalábbis amerre én jártam...
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.09. 07:42
+3,4 fok felett napsütésben szívesen csúszok kabát nélkül (polár felső, gerincvédő, mellény) ilyenkor gondot jelent, hova rakom a bérletet. A nadrágban nem érzékeli a kapu, a mellényemen nincs zseb. Próbálkoztam a kesztyű protektora elé behelyezni, de nem tökéletes egyrészt a protektor fém így nem mindig vette a jelet a kapu, másrészt ha nagyon meleg van vékony kesztyűt veszek amiben nem fér el. Itt a március! Az előző években gondjaim voltak a témában. Talán van valakinek valami jó ötlete. (zsinórral nyakba rossz ötlet, gumiszalaggal karra szintén! kipróbáltam, nem jött be!)
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.