Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Feuerkogel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.11. 15:22
Mondjuk azt sem értem, hogy az új kiskabinos vagy a 6ülős miért nem megy fel a terep tetejéig, illetve, hogy miért nincs egy szó sem a többi fejlesztésről a honlapon (NEU!!! feliratok), vagy akár hóágyúkról vagy azok hiányáról. Máshol ahol nincs hóágyú, azt mondják, hogy ők "Naturschnee Paradies" és kész a pozitív reklám. :-)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.09.08. 16:22
Két ünnep között azért oda is felmennek a környékbeliek.
Másrészt a hóágyúrendszer nincs annyira kiépítve, és a pályák részben kövesek.
Forsteralmon elég jól beszokták lőni a pályákat, Könisgbergen amikor voltam, akkor még nem volt hóágyú. De ennek már vagy 10 éve (ha nem több).

Kilátás tényleg pazar, ez tény.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.08. 14:26
Feuerkogel azért tetszik, mert pont ilyen jellegű terepet keresek két ünnep közötti síelésre, ahol még olyankor nincs tömeg, fent tudsz lakni a hegyen olcsón és van beépített lélegzetelállító kilátás. Csak egy kicsit lehetne több pálya...

Forsteralmot már nézegettem, de kicsit alacsonynak találom, karácsony környékére nem mernék ide előre foglalni. Viszont spontán 1-2 napra jónak tűnik.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.09.01. 18:59
helyette Forsteralmot és Königsberget ajánlom. A bérletárak egész korrektek. Ugyanakkor zsúfoltság nem jellemző, mivel mindenki Hochkaron síel.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.01. 16:17
Egy ideje már szemezgetek vele, mert valamiért kedvelem a kisebb, eldugott, retró jellegű terepeket, ahol olcsó és hangulatos pályaszállásokat lehet találni, amiket csak lifttel lehet megközelíteni. Feuerkogel pont ilyennek tűnik, bár ahogy nézem az idén kicsit emelték az árakat, de az új pályatérképet nézve nem véletlenül. A régi 2ülésest egy 8fős kabinos, a hozzá közel eső csákányost egy 6os ülőfelvonóra cserélik. További "Neu!" feliratok is láthatók a pályatérképen, de a honlapjukon nem túl sok infót találtam, igaz csak felületesen néztem...
A völgyből való feljutást továbbra is a nagykabinos szolgálja, a völgyig vivő pálya kezeletlen és hóágyúzatlan marad, ha minden igaz.
Egyébként kicsit Aflenz jellegű helynek tűnik, de ezt azok tudják cáfolni vagy megerősíteni, akik jártak már ott.
feuerkogel-neu.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.