Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bakancs szárító - vélemények, tapasztalatok?

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2009.11.25. 16:46
Valahogyan nekem is ilyesminek tűnik..szerintem az eladó nem is tudja mit árul pontosan..véletlenül akadtam rá a hírdetésre..
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.25. 01:19
Pistabá ez nagyon úgy tűnik egy Salomon sícipő belső alakító gép! Már csak a méreteiből ítélve, meg a mi Atomic (Therm-Ic gyártmány) cipőbelső lábra alakítónk is nagyon így néz ki.
Biztos szárít is, de közben alakítja a csukát :)

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.25. 01:17
Helló Mgy!

Szárít kifogástalanul, a dobozán ez az első sor: Warms up and dries your boots....
Apum is ilyet használ, a ventilátorosat azért nem szereti, mert jóval nagyobb helyet foglal (viszont gyorsabban szárít, de azt most nem lehet kapni, csak a Sanitizert).
220-ról megy, szivargyújtós is létezik, de ha olyan kell, utána kell kérdeznem, mert nálunk nincs.

Agent: Párra natürlich.....

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.11.24. 20:08
Párban. Közös tápvezetéke van.
Előzmény: (Agent 74410)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.24. 19:29
Hmm, ez az első nagyon tetszik, az ár darabra, vagy párra vonatkozik?
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.24. 19:19
Helló Mgy!

Pl. nálunk is van (üzletben is tartunk), 7800 magyar jó Forint:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/therm-ic-ciposzarito/therm-ic-bootwarmer
A Sanitizer is van, az kicsit zúzósabb:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/therm-ic-ciposzarito/therm-ic-thermicare-sanitizer

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.23. 21:06
Sima boot warmer, este beteszed, reggel ki.
Alapjáraton meg vagyok vele elégedve, extrém helyzetekben némi hajszárítós rásegítés és száraz minden :)
simiandrás
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2009.11.23. 15:36
Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget. Megvettem a TERMIC IC-t. Kicsit meglepődtem, mert szinte szoba hőmársékletet fúj. Én azt hittem, h legalább langyos ha nem is meleget fúj, de megnyugtattak a boltban, h ez ilyen mert cirkuláltatja a levegőt a cipőben és nem szabad,h meleg levegőt fújjon, mert deformálódhat a bélés.

Remélem be fogja váltani a hozzáfűzött reményeket. Sziasztok, jó csúszást mindenkinek!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.22. 00:55
Az enyém magyar gyártmány. Passzív, 220-as. Vagy 10 éve vettem a Hó Show-n. Használom kesztyűhöz is. (Tőlem is mindig kölcsönkérik!) A felszerelésem része. Olyan ez mint a sízsák.....nem feltétlen szükséges, de nagyon hasznos.
.... akinek nagyon izzad a lába, próbálja ki a zselés talpbetétet, vagy ha van lúdtalpbetéte, tegye át a bakiba. Meg fog lepődni az eredményen.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.11.19. 14:23
Most majd megnézem hogy a szuper dédelgetett papst ventimből(nagynyomású, szóval pont megfelelő lenne) össze tudok e ütni valami csendesebb szerkentyűt.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.28. 21:17
Therm-icnek létezik UV fényes ventilátoros szárítója, és állítólag elég hatékonyan öli a baktériumokat. Szag meg ugyebár a baktériumok "hullája" és az elhalt bőrdarabkák oszlása miatt van. Azaz ha kevesebb baci - kevesebb szag. Ez kb. 2 ropival drágább, mint a sima ventilátoros, azaz bagatell a különbség. Ezenkívül létezik a Sanitizer, ami ventilátoros, UV nélkül, de cserélhető pasztillás, az még jobban gyilkolja a bacit, fertőtlenít plusz illatosít, ez egy kicsit drágább, de előbb-utóbb a szobatársak összedobják...
Előzmény: (apalermoi 72223)
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.10.28. 20:13
Lehet, hogy azért mert a meleg levegő felfelé száll és így a pára nem a cipő orrában csapódik le. Egyszer egyébként megnéztem egy ilyen szárító használati utasítását, de már nem emlékszem mi a jó pozíció. Nem tudom, csak találgatok.

Egyébként a gyors szárításnak csak akkor van értelme, ha többen osztoznak rajta, különben mindegy, hiszen a passzív szárítónak elég ideje van.--
Endre
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.10.28. 11:44
A jó zokni azért kell, hogy a láb ne legyen nedves, ettől a cipő bélése persze még az lesz.

Sok cipőszárítós helyen voltunk, és sehol se jelentett gondot a cipőt lábfejjel felfelé rátenni. Igaz, az emberek általában fejjel lefelé húzzák rá, amin szoktam is csodálkozni...

A bélés mindennapi kivétele/berakása szerintem is csökkentheti a bélés élettartamát, hisz a berakás némi erőszakot jelent. Sztem a legjobb megoldás a napi szárítás bélés kivétel nélkül, és aztán otthon a bélés kivétellel történő teljes kiszárítás. 1 hét alatt nem penészedik be, de hónapok alatt nyilván igen.
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.10.28. 08:20
Nekem rossz zoknival, meleg tavaszi nap után úgy nézett ki mintha beázna a cipő, kerestem is egy ideig, hogy hol, egy jó zokni tényleg sokat segít, de nálam sem oldja meg teljesen a problémát. Jó annak akinek nem izzad bele, nem tudja milyen sz@r reggel nedves bakit felvenni, radiátor elé téve tényleg kiszárad, rajta még jobban, de a szoba levegőjének nem tesz túl jót! :-) Tavasszal én is beruháztam egy passzívra, lassabb, de zajtalan. Murauban voltunk olyan helyen ahol a szárító a megszokott módon nézet ki, tehát ott is fejjel lefelé voltak a bakik de pluszban még levegőt is fújt bele, tökéletes volt, pedig meglepően kevés levegővel dolgozott.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.10.27. 23:14
Nem akarom favorizálni ezt a cuccot, de az én bakancsomat egy átlag 22 fokos szoba nem szárította ki, meg a pálya menti megőrző sem, ezért vettem meg. Az más kérdés, hogy nem mindig használom, mert bizonyos hotelekben találtam jobb megoldást.
Aki meg úgy izzad, mint egy ló (pl. én), annak nincs az a jó zokni, és nincs az a lélegzős póló, pulcsi, kabát, amelyik megoldja a gondot:) A legjobb megoldás még mindig a lehető legkevesebb réteg, jó minőségű cuccokból. Könnyeben szárad:)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.27. 19:52
hááát...
szerintem a fűtőszál hiányzik belőle, a szél önmagában nem elég...
A fűtőszálas ventilátoros hivatalos ideje 90 perc.....
Előzmény: (Ron87 72200)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.27. 19:07
...fontos a jó zokni és akkor kevésbé lesz nedves a bélés...
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2009.10.27. 18:11
Home made bakancsszárító:
12 voltos számítógép hűtőventillátor, kb 1 óra alatt kiszárítja:D
Sajnos nekem nagyon izzad a lábam:(
De így nem kel kiszednem a bélést.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.27. 17:48
Szia MM!

Mondok jobbat. A nadrágok nagy részén van ilyen védő rész, ami meggátolja, hogy a hó bemenjen a naci alá. Ha ezt a "szoknyát" ráhúzom a bakira, akkor nekem még sose lett vizes a lábam. Pedig én már estem nem is keveset életemben :D
Szóval ez a szárítás kérdés szerintem se fontos annyira.
Előzmény: (MM 72152)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.