Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kisgyerek ülőslift

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.02.03. 22:43
Ez minden sísuliban így van, egyik síoktató sem tud magával 10 gyereket felvinni, egyrészt biztonsági, másrészt lift kapacitási (ülőhely) okokból kifolyólag.
Alapszabály, hogy kezdőhöz és fiatalokhoz nem adunk gyereket, illetve mindig arra az oldalra teszed, ahol a liftház van, mivel be/kiszállásnál, ha úgy van a liftes segít.

A tavalyi szezontól egyre több ülőfelvonó épül automatikusan csukódó/nyitódó lábtartó&biztonsági korláttal. Ill. a hibrid felvonók (kabin és ülőszék egy kötélpályán) is elsősorban a síiskolák miatt lettek kitalálva és nem a "normál" vendég miatt.
Előzmény: (apalermoi 82918)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.02. 21:14
olaszoknál (bár biztosan máshol is), az olasz kisgyerekeket simán beültetik idegen felnőttek mellé, nem egyszer én is kaptam magam mellé egy-egy lurkót, volt, hogy csak ketten voltunk. Nem mondom, hogy nem volt bennem félsz, és miután kiértünk, egy nagy sóhajtás. Mi van, ha valami idióta mellé sikerül ülnie majd az enyémnek pár év múlva, aki csak szimpla vakmerőségből már 20 méterrel a cél előtt kinyitja a lábtartót?? Már pedig tudjuk, hogy van elég belőlük a pályákon. Azért necces.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.01.27. 22:11
Sok ülőliftnél a völgyállomásnál a beszálló rész emelhető, ill a futószalag is. Plusz mostanában több felvonót építenek úgy, hogy a völgyállomásnál automatikusan csukódik a lábtartó/bizt. korlát, ill. a hegyállomásba beérve aut. nyitódik. Ilyen Zell am See-ben a Kettingbahn vagy Wagrainban a Hachau, Planaion a Märchenwiesenbahn.

Kisebb gyermekeknél max. 2 gyerek megy a síoktatóval, a többi egyenként (max 2) felnőtt kísérlettel.
Normális helyeken (Síiskola, síoktató) ez így megy. Sajnos néha ellenpéldát is látni..
Előzmény: (Bakiba 80387)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.01.27. 22:06
Persze, hogy lehet, akár kettőt is (bár ez neked kissé fárasztó)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2010.01.20. 09:23
Én a nagyobbik lányomat 4 évesen vittem először ülőliftes pályára (1991, Szováta). A gond az volt, hogy együléses verzió vala :( Én ültem fel először, hogy folyamatosan lásson és én hátrafordulva tudjak vele kommunikálni, majd a célban kivenni őt az ülésből. Őt a liftkezelő (ismerősöm) helyezte be a székbe. Semmi probléma nem akadt, amíg felértünk jó hangosan eldanolászta az ovódai repertoárját:)) Én azért nem énekeltem...
Előzmény: (Bakiba 80643)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.01.19. 15:50
Úgy tudod, hogy az egyik lécedet bedugod a lába közé és utána veszed a lábad közé a tányért. Biztonságosabb mintha egyedül küldenéd fel.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.18. 14:02
Az a problémám, hogy sísulival mennek. Egy felnőtt ugye megy a gyerekkel, de egy felnőtt, négy gyerekkel a felvonóban. Hát? Nem tud mindenre figyelni, meg ha menetközben rájön, hogy fél, akkor mi van? Nekem ez még nem tiszta, de nyilván az oktatók se akkor látnak ilyet először.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.01.18. 11:58
Az 5 éves fiammal három éves kora óta liftezünk. Beszállásnál beemelem, kiszállásnál segítek neki kicsúszni, úgy, hogy előretolom, mielőtt a többiek elindulnának. Mondjuk mára már magától csinálja ezt. A kezdetekben mindig jeleztem a liftkezelőnek ki és beszállásnál, hogy lassabb lesz az ügy.
Valóban nagyon fontos, hogy ne nyissák ki a liftet, csak ha már nincs alatta mélység.
Még egy trükk: mindig úgy ültetem (ezt is már magától figyeli), hogy a vas, amin a lecsukható keret támaszkodik a székhez, a lábai közé kerüljön (kicsit össze kell húznom magam, de még elférünk). Úgy tutira nem tud kiesni.
Vagy, ahol erre nincs mód, keresztbe teszem előtte a botjaimat.
Na meg mindig az eszében kell tartani, hogy nincs mitől parázni, a lift biztonágos eszköz, ha biztonságosan használjuk :)
Előzmény: (Bakiba 80387)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.01.18. 11:27
Én is parázok. Gyerekek mindenre figyelnek csak amire kéne arra nem. Állandóan figyelmeztetni kell a lányaimat. A 6 évest, hogy dőljön hátra, lábat fel a tartóra...stb. A 4 évest fogom. A 10 évesben már bízom. Saját szememmel láttam kiesni egy szlovén versenyzőt(!) az ülősből. Pedig biztosan elég rutint szerzett már a liftezésben. Babrált valamit a cipőjével, fejel előre esett ki. Tepsibe vitték le. A másik géniusz, hülye szokás szerint lógatta a lesikló ruha úját hátul, ami beleakadt az ülőszékesbe kiszállásnál. A lift meg felemelte és ott lógott pár percig....Szóval még azoknál is előfordul baleset akik hónapokat állnak lécen, pláne a kicsiknél nagyon kell vigyázni. Ki is van írva sok liftnél, hogy csak felnőtt kísérővel mehetnek fel.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.18. 08:24
Na igen. ez az én aggodalmam oka. ha egyszer beült, onnan nincs kiszállás.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.16. 22:09
Azt mondd meg neki, hogy le ne vegye a lábát a tartóról, amíg be nem ér a hegyállomásra, nehogy korábban felnyissák a többiek! Ha a felvonót "besatuzzák" valami/valaki miatt, elég jól be szoktak lengeni a székek. Én snowboarddal oldalasan ülve, egyből megfogom a majrévasat, ha olyankor nyitják föl, mikor még 10m mélység van alattunk.
Előzmény: (Bakiba 80387)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.16. 22:00
Tipikus szülői aggódás:)Amikor először vittem a fiamat ülősön szerintem kétszer jobban majréztam mint ő,teljesen alaptalanul.Mivel azt írtad,hogy sísulival megy így azt gondolom az oktatók kellően figyelnek a palántákra és mindent elmagyaráznak nekik.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.16. 21:00
Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak az ülőslifttekkelkisgyerek (5éves) esetében. A gyerkőc a sísulival van egész nap, de idén már más pályákra isviszik, ahova ülőssel lehet eljutni. Kicsit aggódom. Beszállás, kiszállás, menetközben 5-10m magasan. Szóval van 1-2 rizikós pont. Mi van, ha ütközben bepánikol, stb. Milyen élményeitek vannak? Mire kell figyelni (persze ott sem vagyok, hiszen a sulival síel)? Hogyan és mire készítsem fel előtte? köszi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.