Köszi ezt a videót.
Én síoktató vagyok, és boardozni nem tudok. Amikor annak idején a snowboard bejött, igen komoly zsebbe vágó traumát jelentett nekünk a konkurencia.
Aztán elkezdtük figyelni, hogy mi történik ott. Már az oktatásnál. És azokhoz a síoktatókhoz, akik a tanulságokat le tudták vonni, azokhoz rövid idő múltán visszataláltak a tanulók.
Ebben a videóban tetten érhető néhány olyan dolog, melyről a síben, (ennyi év után), még mindig vitatkoznak a síoktatás „nagyágyúi.”
03. 02. –kor jól látható, hogy az eszköz ívbe történő befordulása a hóval közölt erővel történik. Ez az EGYIK olyan lehetőség, melyet bizonyos szituációkban a síelésben is jó hatásfokkal lehet használni. Sokunk szerint. Mások szerint azonban ez egy hiba. Hogy miért? Azt eddig még senki nem válaszolta meg.
3. 25 .-nél parketten mutatják, hogy milyen testpozícióval lehet a megállást megcsinálni. A helyzet hasonlít arra, amikor az ember úgy próbál a fékező villamoson talpon maradni, hogy nincsen a közelében kapaszkodó. Vagy, amikor a gyerekek csúszkálnak a befagyott pocsolyán. Sokunk szerint a fizika a síelésben is hasonlóképpen működik. Mások azt mondják, hogy a síelésben a testtömeggel történő egyensúlyhelyzet keresése hiba, azt kizáróan izomerővel kell megoldani.
Még egyszer köszi a videót, Replaci, (síoktató).