Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Brandnertal
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.11.20. 20:32
Ma Brandnertal síterepen voltunk. Ez a síterep tegnap nyitott három lifttel, illetve három pályával. Sokat hezitáltam hova menjek síelni, vagy menjek-e egyáltalán. Ugyanis múlt hétvégén sok hó hullott akkor a hóhatár olyan 7-800 méteren volt, szerdától felmelegedés és eső jött.
A sok hó ami lehullott az alsóbb részeken el is ment. Szombaton lehűlés jött, a völgyben esett az eső 1200 méter felett állítólag havazott. Vasárnapra szép időt ígértek. Közép Svájcból indultam, reggel 1C volt kint gondoltam ez jó jel biztos a sípályán az éjjel megfagy a hó. Ahogy a Rajna völgyébe érkeztem a kinti hőmérséklet 15C mutatott (reggel 7:00-kor).
Síelni készültem, nem Copacabanara indultam hanem a hegyekbe. (A környéken itt a Rajna völgyben közvetlenül 2500 méteres hegyek találhatók, ezért sokalltam novemberben a 15C-t). Ha azt hiszitek ezt még nem lehet fokozni akkor tévedtek: délután ugyanott a völgyben 18C mutatott az autó hőmérője. Mindez a főnnek köszönhető. 1000 méter alatt nem is volt hó. Szerencsére Brandnertalba érve 6C volt a völgyben. Ma nagyon erős szél volt, szerencsére a liftek működtek. Brandnertal egy zsákutca falu az osztrák-liechtenstein-svájci hármashatár közelében az osztrák részen. Nem nagy síterep, reggel mikor megérkeztünk alig két autóval találkoztunk a parkolóban. Síelni ma 1400 és 1800 méter között lehetett az 1,2 illetve 3-as pályákon.
Hütték még nincsenek nyitva, legtöbb aki ma kint volt helyi osztrák, családok akik hozzák a 3-4 éves gyereküket tanítani. Jól lehetett síelni, hó lehetne még több, szerintem max. 40 cm a hó vastagsága. Bemelegítésnek jó volt, a gyerekek is élvezték. Dél körül nagyon meleg lett, ekkor a helyiek hazamentek ebédeli a pályák üresek lettek. Nem mintha zavart volna az a 40-50 ember aki addig ott volt. Napos időnk volt ma de végig egy vékony fátyolfelhő volt a nap előtt. Sok túraútvonalat láttam, néhány snowboardos próbált freereidolni, néhol a füvön kötöttek ki. Szerintem jó volt, olyan egynapos síterep ez a hely Voralberg tartományban. Persze ha azt veszem, hogy 20km-es körben itt található Silvreta Montafon, Ischgl, Sankt Anton, Lech Zürs, Davos akkor ez a síterep nem hasonlítható össze a többivel. Ma a célnak megfelelt ez a hely.
P1350455.JPG
1800 m-en
P1350442.JPG
P1350444.JPG
P1350449.JPG
P1350450.JPG
P1350459.JPG
P1350461.JPG
P1350463.JPG
P1350467.JPG
P1350472.JPG
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.