Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Talpfájdalom

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2017.01.16. 16:25
Szia Mankus. Igen másnak is van ilyen problémája. Pl nekem is. Régóta küzdök mert fáj a talpam. Nekem is egyre rosszabb lett és tavaly már nagyon küzdöttem a fájdalomtól snowboardozás közben. Mondanom sem kell mennyire tönketeszi ez a dolog az élményt. Viszont most szeptemberben végre találtam egy megoldást ami jól működik. Sztm próbáld ki ezt a hétköznapi cipődben:

http://www.amazon.in/Scholl-Orthaheel-Workforce-orthotic-Medium/dp/B01L1Y9UQS

kevés helyen kapható de én itt vettem:
https://www.google.hu/maps/place/Scholl+Cip%C5%91bolt/@47.512426,19.050504,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x2bc80a61beb274f!8m2!3d47.512426!4d19.050504

A lényeg hogy ezt a problémát nem a sícipőben kell megoldani hanem a hétköznapokon hordott cipőbe kell tenni egy olyan betétet ami jól tartja a boltozatot. Én is próbáltam a snowboard bakiba tenni sidas lábraformált betétet tenni de nekem kifejezetten nem jött be csak rosszabb lett.

Előtte is használtam ortopéd betétet az utcai cipőben de az sem segített és kezdett nagyon nem működni. A fent említett betét viszont 3 hét hordás után teljesen rendbe tette a bokasűllyedéses problémámat és azóta nincs gondom vele akkor sem ha másik cipőt veszek fel amiben nincs benne ez a betét. Gond nélkül tudok snowbordozni :) szerencsére. Ez a betét kb 5000 Ft minden más lábrakészített betét ennek 2 ill 3 szorosa.

Ha nem tudod megoldani a problémát érdemes lehet szakemberhez fordulni. Mindenképpen orvoshoz és nem kereskedőhöz. pl uzsoki kórház (sajnos nem olcsó de érdemes megvizsgáltatni).

Írj ha sikerült megoldani a problémát.
Előzmény: (Mankus 192578)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.01.13. 12:54
Sajnos a lúdtalp miatt kialakulhat bőrkeményedés a talpon ami nyomja a csonthártyát és ez fáj.
A K2-ben készítenek lábra formázott talpbetéteket, nekünk nagyon bejött, keresd meg őket és akkor menj amikor a Kata nevű hölgy ott van, nagyon képben van a láb anatómiáját illetően, nekem is bokasüllyedésem van, szépen elmagyarázta az ok-okozati összefüggéseket, miközben formázta a a betétet.
Előzmény: (Mankus 192578)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.01.13. 10:46
Ha csak időnként jelentkezik, lehet az az oka, hogy a lábfejed felett túl szorosra csatoltad/fűzted a sí/snowboard bakancsot! Ilyenkor a lábfej felülről összepréselődik, a talpboltozat izmai kifeszülnek, ez fájdalmas lehet.

Próbáld ki, hogy ha kicsit lazítasz a csatokon, fűzőkön, elmúlik-e. Ha igen, és még így is jól tudod irányítani a lécet, deszkát, nyertél, ha nem múlt el, akkor nem ez volt az oka. Ha elmúlt, de lötyögős maradt a lábad a bakancsban, cserélj, léteznek kimondottan magas lábfejre szabott sí/sb-cipők.

Robi
Előzmény: (Mankus 192578)
Mankus
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2017.01.13. 10:29
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni - hátha másnak is van hasonló problémája. Síelés közben egyre jobban fáj a talpam. Igaz, hogy lúdtalpas vagyok, s valószínűleg süllyed is a lábfejem, de sajnos évről évre rosszabb. Persze ezzel a sporttal semmiképp se szeretnék felhagyni, utazunk is lassan újra egy hétre. Mit tudtok tanácsolni? Talpbetét? Vagy ennyire rossz lenne a technikám? Mit tanácsoltok?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.