Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Segítség! Bepereltek Ausztriában.

ÜZENETEK (20)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.01.19. 08:55
Ez nagyon bosszantó lehet, hogy ha anyagi haszon reményében a vétkes próbálkozik veled a "hazai pálya" reményében.

A jövőre tekintettel ajánlom - főleg a hegyekbe sokat utazóknak - az egyik osztrák turisztikai szövetség tagságát, mert abban elég komoly (3 millió EUR) felelősségbiztosítási opció van (főleg személyi jellegű károkra), bár a gyakorlatban nem tudom, hogy miképp működik, ha egy hazaival konfrontálódsz.
Családi szinten is van kedvezmény, illetve egyéb dolgokra (kisebb összegű balesetbiztosítás, mentés, kedvezmények szállásra és belépőkre, információk, évi több magazin, stb.) is jó a tagság.

Ez a biztosításra vonatkozó leírás:

https://www.knox.co.at/wp-content/uploads/2017/05/AWS-Folder-English.pdf

Az egyezségre törekvés szerintem is irreális, ha egyértelműen vétlen vagy és koholt bizonyítékokat nem tudnak felhozni veletek szemben.
Szerintem érdemes lenne ezt tényleg nagyobb hír szintre feltornászni, mert talán a jövőben meggondolnák, hogy elviszítenek pár millió vendégéjszakát, ha így szarakodnak velünk.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.18. 22:54
ha biztos az igazában miért keresné a megegyezést? Azzal elismerné egy általa el nem követett hibát. Igen mi az egyik fél álláspontját ismerjük és ez alapján a legnagyobb ostobaság megegyezésre törekedni.
Előzmény: (TKata 203800)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2019.01.18. 22:23
Azért azt ne felejtsd el, hogy akármennyire is honfitársunk mellett vagyunk, ez egy verzió, amit itt olvashatsz. Gondolom a másik félnek a saját verziójában hasonló az álláspontja. Majd a bíróság fogja eldönteni, kinek van igaza (vagy jobb ügyvédje). Mivel se tanú, se semmi bizonyíték a megtörténtek ilyentén való történéséről, én Gyulával értek egyet, azaz keresném a megegyezést.
Előzmény: (Viri 203771)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Herik
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2019.01.18. 17:10
Sziasztok!
Igen volt biztosításunk ami tartalmaz felelősség biztosítást is, de az nem terjed ki a másik fél nem vagyoni kárára. (Ki az aki részletesen elolvassa a kondíciós listákat. Sajnos én nem.) Amit rajtunk követelnek annak a legnagyobb része viszont fájdalomdíj. A biztosító társaságnak nincs ügyvédje aki eljár ilyen esetekben.
Magyar ügyvéd nem járhat el Ausztriában,csak olyan akinek osztrák ügyvédi jogosítványa is van.
Szerencsére úgy néz ki, hogy létezik magyar ügyvéd akinek van ausztriai prakszisa.
Ha valamennyire túl leszünk ezen a dolgon irok majd ide is egy össszefoglalót (bárcsak már ott tartanánk.)
Üdv
Erik
Előzmény: (- Marky - 203773)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2019.01.18. 14:22
Gondolom a hazai pálya előnyét akarják kihasználni
Vagy a rosszabb, ha van vmi olyan dokumentum, ami Nekik ad igazat....
Ellenkező esetben nem értem, mire számítanak
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2019.01.18. 13:45
akkor vissza az egész, mivel a kislány okozta a balesetet. Akkor tényleg miért is az osztrák szülők perelnek?
És minerelnek teljesen igaza van.
Előzmény: (Lackó 203754)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2019.01.18. 09:25
Igen, valóban, benéztem.
Előzmény: (Lackó 203754)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.18. 09:12
Nem maradt le. Az osztrák kislány szállt bele a magyar srácba hátulról.

Mondjuk én nem is értem, hogy mi a fenét perelnek az osztrák szülők...
Előzmény: (gaboca 203739)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.17. 21:25
"Nagyobbik kisfiamat 2018 március 12-n snowboardozás közben elütötte egy osztrák kislány hátulról nagy sebességgel. "
Előzmény: (gaboca 203739)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2019.01.17. 19:28
Ja úgy már a értem, ha helyesen van fogalmazva.
Előzmény: (gaboca 203739)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2019.01.17. 19:11
Lemaradt egy t betű, kislányt.
Előzmény: (Viri 203738)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2019.01.17. 19:04
Nem értem!

"A fiam a sí lifthez igyekezett amikor a kislány hátulról elsodorta. Szerencsére a fiamnak némi zúzódáson kívül egyéb baja nem esett. Sajnos a kislánynak eltörött a kulcscsontja."

A leírtak alapján a kislány okozta a balesetet. Akkor miért ők perelnek?
Előzmény: (Herik 203714)
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2019.01.17. 13:55
D.A.S. Jogsegélyszolgálat-ot érdemes lenne megkeresni.
Előzmény: (Herik 203714)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2019.01.17. 13:43
Szia!

Évtizedeket dolgoztam Ausztriában, mint síoktató. Az utolsó esetemben a rendőrség kb. fél év után lezárta az ügyet, mert az egyértelműen hibás fél (magyar gyermek) nem volt 14 éves (egy hónapon múlt).

Az biztos, hogy az osztrák ügyvédek nagyon rászálltak az ilyen ügyekre és leperlik a másik félről, amit csak bírnak (ezért is járok egyre többet inkább más országokba) - lassan rosszabb mint az USA-ban.

Javaslom a gyors megegyezést vagy készülj az évekig tartó (ráadásul kint lefolytatandó eljárásokra), drága hercehurcára.

A videók törléséről ott is jogszabályok rendelkeznek - ezt nem fogják visszanézni.
Előzmény: (Herik 203714)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2019.01.17. 13:01
Ha volt utasbiztosításotok és magasabb kategóriájú, ami felelősség biztosítást és jogvédelmet is ad, akkor mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a biztosítóval. Nekik biztos van szerződéses partnerük, aki jártas ilyen ügyekben. (Most nézte, pl. a Budapest Bank kártyákhoz tartozó Prémium 50 biztosítás már tartalmazza ezt a csomagot. Nekünk ilyen van az egész családra. 12-18e kártyatípustól függően egy évre az egész családra. https://www.budapestbank.hu/common/letoltes/lakossag/lakossag_bizt_utas.pdf)

Egyébként azt javasolnám, vegyétek fel a kapcsolatot az ausztriai magyar nagykövetséggel. Szerintem ők fognak segíteni, tanácsot adni ingyen. Amit a neten találtam: https://becs.mfa.gov.hu/page/uegyvedlista (Magyarul is beszélő osztrák ügyvédek listája - látom ezt már minerel is írta.)

Nagyon örülnék, ha megosztanád a tapasztalataidat később is a témában ill. hogy mit sikerül elintézni/hogyan.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.17. 12:49
első körben bár lehet ezt már megtaláltátok ti is:
https://becs.mfa.gov.hu/page/uegyvedlista

Szerintem nem feltételnül kell a helyszín közelében lennie az ügvédnek mert majd úgyis bekéri a papírokat az ügyben.
Előzmény: (Herik 203714)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.17. 12:47
mert talán nincs tapasztalata ilyen jellegű ügyekben?
Előzmény: (- Marky - 203715)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2019.01.17. 12:02
Még egy ötlet
a liftek aljánál azért sok helyen van kamera. Ha van, talán megvan nekik még az eseménysor....
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2019.01.17. 12:01
Volt esetleg olyan biztosításotok az időpontra, ami magában foglal felelősségbiztosítást is?

Szemtanuk nélkül nehéz lesz, de gondolom a felperesnek sincs akkor se szemtanúja, se a valóságnak ellentmondó jegyzőkönyve. A leírtak ellen kell vallani első körben.

Egy perfekt német nyelvet beszélő magyar ügyvéd miért nem jó?
Előzmény: (Herik 203714)
Herik
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2019.01.17. 11:46
Sziasztok!
KÉRLEK SEGÍTSETEK, ha tudtok!
Önhibánkon kívül bajba kerültünk Ausztriában. Nagyobbik kisfiamat 2018 március 12-n snowboardozás közben elütötte egy osztrák kislány hátulról nagy sebességgel.
A kislány szülei utólag bepereltek minket és 10000 eurót követelnek rajtunk.
Kérlek, ha ismertek olyan OSZTRÁK ÜGYVÉDET aki
• jártas az ilyen kártérítési perekben,
• lehetőleg beszél magyarul,
• vállal ügyet Sankt Johann im Pongau-ban (Salzburgtól délre körülbelül 70 km),
• a képviseletünket el tudná látni,
• és tudnátok ajánlani.
Kérlek privát üzenetben adjátok meg az elérhetőségét.
Ha egyéb használható ötletetek van, azt is meghallgatnám.
Nagyon köszönöm.

Dióhéjban a történet, ha valakit érdekelnek a részletek.
Az eset Obertauernben történt a 25a kék pályán. Ez egy "tanuló pálya", viszonylag kis forgalommal, csekély átmenő forgalommal. A baleset a pálya végén a sí lift előtt történt. A fiam a sí lifthez igyekezett amikor a kislány hátulról elsodorta. Szerencsére a fiamnak némi zúzódáson kívül egyéb baja nem esett. Sajnos a kislánynak eltörött a kulcscsontja. A kislányt elvitte a pályamentő akinek mi megadtuk az adatainkat szabály szerint. Este ki jött a rendőrség a szállásunkra ahol hivatalosan is felvették az adatainkat. (Jegyzőkönyvet nem kaptunk.) A kislány a tanára felügyelete alatt volt. A balesetről jegyzőkönyv, helyszínelés nem történt. Független tanukat nem keresett senki. Az ő szavuk van a mienk ellen, közel egy év távlatából.
Így állunk.
Köszönöm, hogy elolvastátok! Köszönöm, ha segíteni tudtok

Erik
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.