Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck

ÜZENETEK (805)Időben csökkenő Időben csökkenő
Huhary
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2024.02.10. 14:47
2024. Február 3-7 között síeltünk 4 napot Fanningbergen és 1 napot Grossecken.
Kezdő szemmel: Fanningberg minden kezdő álma! Hihetetlen széles és jóindulatú pályák, hosszú élvezetes kék útvonalak amik változatosan variálhatók. A 7-es gyakorló csákányos, jó bemelegíteni, vagy a nap végén a szülő kiülhet a lift végénél levő hütte elé amíg a gyerekek még önállóan csúszkálnak zárásig.
Nekem a kedvencek a 8-as és a 11-es pályák voltak. A 8-asra egy modern 6 személyes lift visz fel, onnan jobbra indul a 8-as, nagyon széles bár az eleje picit meredek és a második letörés már piros de nagyon széles, könnyen megcsinálható és onnantól már kellemes a lejtése a lift aljáig. Kb a harmadánál van az első hütte (10€ felett lehet kártyával fizetni, ajánlom a csokis sütit !) itt találkozik egy fekete pályával és iszonyúan kiszélesedik, kb 50 m-re. Balra tartva érhető el a másik lift ami szintén 6 személyes és fűtött. A lift tetején jobbra egy fekete, szintén meglepően széles, életed első fekete pályájának ideális választás. Balra választható a 11-es gyönyörű kilátással vagy a gerincen nagy élmény az átcsúszás a Sámsonhoz. (Itt a Sámsonnál a lifttől balra étterem, gyönyörű kilátás, látni Grosseck csúcsát, pizza nagyon jó, desszert nagyon rossz!). Ha az első hütténél jobbra mész a 8-ason tovább akkor eléred az Edelweis hüttét. Rántott hús és desszertek itt a legjobbak de csak készpénzzel lehet fizetni. Sámson tetején balra piros 5-és 6 nagyon élvezetes piros, nekem ez volt életem első pirosa és nem bántam meg. Végig széles remek hóval.
Ha a Sámson tetején tovább mész a gerincen eléred a 3-as kéket ami egy szép erdei út, a végén viszont beleér a piros 6-osba. Egy meredeken ott le kell jutni, ezzel érdemes számolni, de utána kb 100m széles pálya megy tovább.
A csákányos pályát egyszer próbáltuk (1-2) de nekünk nem jött be. Ha kiesel a felvonóból nincs menekülési lehetőség, ez gyerekkel nem volt vicces.
Összefoglalva nekem szerelem a pálya, kezdőként a legjobb ahol valaha voltam.
Nagyon meleg volt mikor ott voltunk de felső rész egész nap jól síelhető maradt mivel jó magasan van és a széles pályákon eloszlik a tömeg. A lifteknél sem volt jellemző nagy sorbanállás.
8-as alja
8-12 csatlakozás háttérben a Zimberjet lift
Gamsstadl hütte
11-es eleje, háttérben a Sámson
11 lefele
11 közepe
8-as erdei része
8-12 a Zirmbar hütte előtt
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.03. 11:53
Még a korábbi kommentekhez : Faningbergen, amennyiben hó van a szerpentinen, vagy tele a fenti parkoló, a síbusz 10 perc alatt fent van a lenti parkolóból. Viszont csak du egyig megy félóránként, és lefelé is van sajnos egy másfél órás szünet 13:25 és 14:55 között. Korábbi években nem így volt. De szerintem, ha helyzet van, állítanak be még buszokat. Amin meglepődtem, nem egyszerű a településeken délben nyitvatartó éttermet találni. Estére meg asztalt foglalni ajánlott.
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.03. 11:15
Hát hogy vették le a cipőt, lécet, berakták a szekrénybe és mentek el. Akik meg maradtak, a hüttékben múlatták az időt.
update: febr. 2-án sem kellett sorbaállni a Samsonnál. Ezen a napon a hó is jó volt.
Előzmény: (TZoli 220622)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
TZoli
1151 élménybeszámolót írt
1151
20 éve tag
2024.02.02. 10:11
Ez az utolsó mondat mit jelent?
Előzmény: (Ildikogs 220613)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.01. 12:32
Hát ma semmit nem kell várni. Viszont kissé jeges a pálya. Tegnap sütött a nap, többen is voltak sokkal, a pálya is pont nekem való volt. Ma már 10 körül is cuccoltak le a depóban.
Előzmény: (Bélapó 218345)
Bélapó
1427 élménybeszámolót írt
1427
18 éve tag
2023.02.28. 19:37
Én még nem tudtam úgy menni Fanninbergre, hogy az alsó felvonónál ne lett volna tömeg! Nem csak reggel! Egész nap! De a pályán eloszlik. És van az "1" és "2" pálya Fanninberg legjobb pályái - igaz csákányos felvonó van - de ott so'sincs sorállás, és a pályán is alig vannak!!!!
Előzmény: (kp78 218344)
esslegg
96 élménybeszámolót írt
96
17 éve tag
2023.02.28. 16:08
Szerintem várhatóan nem lesz. Mi idén január közepén voltunk ott szombaton, jó időben, tavaly pedig márciusban szintén valamelyik hétvégi napon, jellemzően 5-10 ember volt előttünk a lift beszállójánál, és a pályákon sem volt zsúfoltság.
Valószínűleg amiatt van, hogy a régió nagyobb-ismertebb terepei (Obertauern, Katschberg) elszívják a tömeget.
Menjetek bátran Fanningbergre, szerintem nem fogjátok megbánni.
Nekem az egyik "titkos" kedvencem.
Előzmény: (kp78 218339)
kp78
37 élménybeszámolót írt
37
7 éve tag
2023.02.28. 15:30
Mennyire van tömeg hétvégén Fanningbergen?
A síszüneteknek vége, bár a hétvégét lehet, hogy azok amúgy sem annyira befolyásolják.
Bélapó
1427
18 éve tag
2023.02.23. 05:25
Attól függ. honnan indulsz! Ha Bp-ről, Lungau nem igazán esik útba. Totális kezdőnek fontosabb oktatóra koncentrálni nem a pályára. Mindegyik helyen van tanulásra alkalmas pálya, de oktató nélkül csak szenvedés lesz.
Előzmény: (SRéka 218253)
SRéka
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2023.02.22. 15:18
Sziasztok! Salzburg felé félúton egy kezdő snowboardossal hol állnátok meg ízlelgetni a "lejtőt", havat? Fanninberg jó lehet? Mit ajánlotok? Totálisan kezdő pályát keresek részére Bp.- Salzburg felé félúton, Stájerországban vagy már a salzburgi tartományban.
Bélapó
1427
18 éve tag
2023.02.10. 21:19
Ma Ajnek igen super! Fent fújt a szél, dehát ott mindín fúj! Sebaj, szikrázó nap ma is, super hó, mázlisták vagyonk! Holnap Turracher höhe.
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2023.02.09. 22:38
Szuper Bélapó!
Előzmény: (Bélapó 217931)
Bélapó
1427
18 éve tag
2023.02.09. 20:56
Fanningberg szikráző napsütés 0 szél -4-6 fok tökéletes hóviszonyok- A mai nap egy szuper nap volt!
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2022.12.29. 13:16
Karácsonykor volt szerencsénk kipróbálni a Lungaui triumvirátust, megérte.
Fanningberg: a hajnalban leesett friss hó és a napközbeni mindenféle időjárás (eső, hó, szél, napsütés) ellenére jó pályák voltak. A két ülőslift sok, és változatos pályát szolgál ki, sajnos a csákányos felvonó nem ment.
Katschberg: ide már csak az A1 miatt is érdemes eljönni, de talán még izgalmasabb a 11-es pálya, ami Katscbbergi oldalra visz át. A két síterület összekötésére érdekes megoldást találtak, kicsit erőltetett, nem is nagyon szeretik szerintem. Délelőtt besíelhető a Tschaneck, délután pedig az Aineck (a nap járása miatt ebben a sorrendben szerencsésebb).
Grosseck: Ahogy előbbi beszámolókból is kiderül, valóban van egy-két idősebb és lassabb ülősfelvonó, de hangulatában talán ez a síhely a legjobb a három közül, főleg, ha családban van valaki, aki csak gyalogolni szeretne.
Ahogy egy helyi osztrák srác mondta a felvonón, a három közül Fanningberg pályáit kezelik a legjobban, a legszívesebben talán oda mennénk vissza.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.12.27. 19:07
Sziasztok! Ma Fanningbergen 8-tól sürűn esett a hó, több kellett volna, kb 9-re vége is lett. Indultunk Grosseckre. Majdnem teltházas volt a parkoló. Fizetni nem kell. Pénztáraknál 3-4-n voltak előttünk. 1-s kabinos felvonóval 6 fős? Gyorsan jutottunk A hegyre. 5 a-b-c valamelyikén Enyhe kékes kanyarokon le a völgybe. 5-s felvonó ami 3 üléses székes,, piros egyenes pálya vezet le ami most részben lezárt edzés miatt.. 5-s felvono 6 üléses buborékos, fel a hegyre 2413 méterre. Gyönyörü a panoráma. Kékes piros visz le a völgybe ebból ágazódik le a 4a 4b ffeket a völgybe. Ítt kevesen voltak nem is volt bucka. A gerincen pirosnal jelzett kékes pálya megy a 2-s felvonó tetejéig. Itt van egy hütte jó gulyáslevessel. A 2-s Sonne pálya kék és piros része ma dél körül már igazi bucka sízős volt annak aki szereti. Nekünk az árnyékos oldal jobb volt délután A visszaút a a parkolóba jeges erdei és inkabb piros buckással váltakozott. Grosseck inkább tapasztaltaknak jó pálya. 1 napra jó kikapcsolódás.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.12.27. 07:59
Sziasztok! Tegnap jártunk először Fanningbergen és tetszett mert jó idő volt és a pályák állapota egész nap jó volt ez biztosan azért is lehetett mert meglepően kevesen voltak főként du kettőtől mintha magán pályákon csúsztunk volna. Látszik, hogy kevés hóval gazdálkodnak. 1 napra úgy gondolom mindenki megtalálhatja a tudásának megfelelő pályákat. Az A és B felvonók buborekosak 6 ülésesek es a B fütött is. Mindkettő viszonylag gyors feljutást biztosít. 13-s pálya fekete a 2/3-a erősebb. A piros 15-s nem müködött. 12-s jól járható du sem volt buckás.’ Az 5-s széles kényelmes ebben a “tömegben” jó nagy ivekben sielhető. A 3s alsó része erdei szakasz, de viszonylag széles. 3-son néhány helyen már megkopott a hó. Az 1-2-s nem müködik. Fentről csodálatos a panoráma! Fanningberg jó hely!
Stani
5437 élménybeszámolót írt
5437
Admin
2021.02.05. 20:33
Ez így van, sokan ezért nem mennek fel.
Előzmény: (minerel 211389)
Stani
5437 élménybeszámolót írt
5437
Admin
2021.02.05. 20:32
A turisták tartják el a terepeket.
A szezon katasztrófális, a síélmény meg az első hónapban oké, de utána már...
Előzmény: (- Marky - 211343)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2021.02.05. 09:27
Kollégák nem mennek mert nincsenek nyitva a hütték. Azt mondják kell az amikor leülnek bandázni egy sörrel.
TZoli
1151 élménybeszámolót írt
1151
20 éve tag
2021.02.03. 21:38
Hát mi. Csak megfordul a logika. Akkor már annyian mennek Murauba, hogy megéri azt a plusz 3/4 órát elmenni Lungauig.
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.