Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Diagonál kötés hátul is - kell?

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.03.01. 18:59
Nem is írtam azt, hogy nem oldana bármelyik kötés elöl, és hátul is minden irányba, csak az oldást a kötés hátrafelé irányú elmozdulásával érik el, nem pedig a kötés oldalirányú (a teljes hátsó kötés) kifordulásával, főleg az alapabb modelleknél a Tyroliánál, a magasabb kategóriás kötések követik a régi oldalt kifordulós megoldást, rágen viszont a teljes termékskála ezzel a megoldással működött.

Egyébként amint feljebb írtam, van trükk a dologban, mivel a hátsó kötés csak nyitott állapotban mozgatható oldalirányban, ha bezárjuk, akkor alul egy kis csap beül a megfelelő helyre, és máris nem mozog oldalra a kötés, a kioldás indítása az oldalirányú ütésnél a kis csap kiugrásával kezdődik az ék alakú foglalatából, ahová beült a zárásnál, ami fizikailag "kényszeríti" a kötést a felfelé oldásra, a bakancs minél könnyebb kidobása viszont az oldás után már oldalt kifordulni tudó kötésnek köszönhető.

http://www.mamboo.ru/front/object~jeg1002547433046
Blaze
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.03.01. 13:08
Agent, ez azért nem egészen pontos. Jelenleg inkább a Tyrolia magasabb szintű kötései (pl az én LD12-esem :) ) full diagonalok, azaz elől és hátul is nyitnak oldalra. Tehát nem csak a régebbi Tyrolia kötések ilyenek.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.28. 19:21
Tiroliánál sem az összes típus hátsó kötése oldalra elmozdulós, inkább a régebbi modelleknél (200-300-400-500-600-as széria), ezeknél az oldalfordulással párhuzamosan mechanikailag felfelé is nyitott a kötés, az általános megoldás azonban az, hogy akötés vagy felfelé nyit, vagy amennyiben a bakancs oldalról kapja az ütést, képes hátracsúszni, a bakancs sarka pedig kipattan belőle.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.02.28. 16:34
Ugyanakkor csak a Tyroliánál vettem észre hogy elmozdulhat oldalra a hátsó rész. A többbinél ez hogyan van megoldva?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.25. 16:24
Ma kizárólag olyan kötés van a piacon, ami elöl, és hátul is minden irányba képes leoldani a beállított Z érték függvényében (jójó, lefelé nem:-)))
A diagonal a hátsó kötés oldalirányú leoldásának egyik megvalósítási formája volt, és a Tyrolia jegyezte be, de mára a klasszikus formában már ők sem alkalmazzák.
Ha a kötések mechanikai szerkezetét vizsgáljuk, főleg a hátsó kötéseket nézve, a mechanikai megvalósítás mindenhol azonos alapokon nyugszik, persze módosítják a formát, a dizájnt, beépítenek plusz biztonsági szolgáltatásokat, jól csengő nevekkel, de ez nagyrászt marketingfogás is.

Tehát a "mi az igazság?" kérdésedre az a válasz, hogy az összes kötés megfelel a biztonsági szabványnak, de ugyanazokat a megoldásokat gyakran más-más levédett névvel adják el a piac felé.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.02.25. 13:44
Üdv!
Láttam hogy a Tyrolia kijött ilyen kötésekkel. Viszont egy boltban, ahol az eladó persze nem forgalmazott ilyet azt mondta hogy teljesen felesleges.
Az is tény hogy a többi gyártó egyelőre nem gyárt ilyet. Ez lehet azért mert tényle fölösleges, meg azért is mert esetleg a Tyrolia ügyesen szabadalmaztatta a dolgot. Most akkor mi lehet az igazság?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.