Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás nélkül ne menj!

ÜZENETEK (162)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.09.30. 11:57
Tegnapelőtt Svájcban az Aletsch arénában egy kollégánk balesetet szenvedett. Vállficama lett mint később kiderült és az ellátás, helis mentés végösszege ca. 14000 Euro lett. A céges bizti fedezte de ahogy a topik cím is mondja, "biztosítás nélkül ne menj!"
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2015.02.11. 16:24
Pozitív példa:
Budapest Bank bankkártyához tartozó családi világ csomag, AXA biztosító

Vasárnap este hívtuk az orvost, abba maradtunk, hétfőn reggel ráérünk bemenni hozzá. Hívtam az AXA biztosítót, mondták jó orvossal vettem fel a kapcsolatot, mert szerződéses partnerük. Megígérték, hogy másnap reggel felveszik vele a kapcsolatot. Elmentünk az orvoshoz, megvizsgálták a feleségem, bescannelték amit kellett (személyi, EU TB kártya), odaadták a gyógyszert és az egészért nem fizettünk semmit mert a biztosító már közben bejelentkezett. Délután még felhívtak a biztosítótól, hogy minden rendben volt-e.

Megj.: Érdemes már a legelején a biztosítóval egyeztetni, még az orvos felkeresése előtt.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.02.11. 16:19
Sajnos csodák nincsenek! Stabil és biztos háttérrel rendelkező biztosítóval szabad csak üzletelni.

Illetve az még nagyon fontos, hogy a biztosító rendelkezzen sportspecifikációval... Sokat jelenthet az általános feltételek mellett a kiegészítés...

Groupama, Allianz, Uniqa,

Kb ennyi
Előzmény: (Via24 180217)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Via24
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2015.02.11. 15:57
Sziasztok!
A biztositas.hu-n keresztül kötöttünk az itteni 10%-os kedvezménnyel biztosítást, megjegyzem felelőtlenül!
Ez a honlap természetesen a szerződéses partnereket ajánlja fel, kiesett közülük jópár az elmúlt évben, és aki bennmaradt, nem minden esetben egyértelműen határozza meg a feltételeket.
Mi AEGON platina (megjegyzem a legmagasabb védelmű) biztosítással mentünk, a cég kötvényével nem láttak el bennünket az osztrák tb-rendszeren belül, hazafelé bementünk az első, körmendi ügyeletre, hiszen erre a napra volt még biztosításunk, elláttak bennünket (betegség), azonban a biztosító nem fizeti ki a gyógyszerköltséget, mert nem háromszor annyiért finanszíroztam meg kint Ausztriában.
Végül az időjárási viszontagságok miatti síeléskiesést sem fizette ki, mert nem érte el a 3 napot.
Tehát kvázi kis kibújókkal semmiért nem fizetett, "két szóval" NEM AJÁNLOM!
Voltunk már Allianzzal, no azzal semmi gondunk nem volt, még a kéztörésre csak ajénlott hűtőpárnát is kifizette!
Óvatosan válasszatok, ez a lényeg, nem elég, ha van biztosítás, érjen is valamit!!!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.28. 16:55
Igen! 3. éve a SC Göstling-Hochkar tagja vagyok. Nagyon egyszerű, kitöltöd a jelentkezési lapot (szeptember 1-től augusztus 31-ig tart egy klub év) az elnökség megvitatja, majd felvesz...

29 euro egész évre. Van benne biztosítás (elég komoly, nem ilyen himi-humi, hogy csak akkor fizet, ha...), Intersport és wellness kedvezmény.

Hasonló biztosítás jár hozzá, mint az Alpenverein tagsághoz, de az drágább (50-80 euro), mondjuk ott nagyon komoly kedvezmények vannak a hegymászó hüttékben. Az alpenverein tagság ára, már 4 éjszaka szállás esetén visszajön...

https://oesv.at/mitgliederservice/mitgliederversicherungen/index.php

http://www.sc-goestling-hochkar.at/
http://www.sc-goestling-hochkar.at/index.php/mitgliedschaft

http://www.alpenverein.at/portal/
Előzmény: (Lackó 178887)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.01.28. 11:59
Ez jó, kösz!

Osztrák klubhoz csatlakozási-belépési feltételekről (magyarként) van tapasztalatod vagy infód?
Előzmény: (huligan 178792)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.27. 16:52
Csatlakozz valamely síklubhoz, amelyik ÖSV tag, és automatikusan jár egész évre sportbiztosítás (nem csak sí).

https://oesv.at/mitgliederservice/mitgliederversicherungen/index.php
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2015.01.18. 00:31
Üdv!
Ausztriai biztosítókkal van valakinek tapasztalata?Itt van a bejelentett munkahelyem,a beteg biztosításom is.Járok rendszeresen csúszni,jó lenne egy szezonra szóló biztosítás,nem csak egy két napos.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.12.21. 16:51
A kínálat bőséges, de a lényeg,hogy mindenki érvényes biztosítással induljon el!! Remélem mindeninek "kidobott" pénz lesz a költség és baleset nélkül síelte végig az erre szánt időt.
Előzmény: (nyugiba 175947)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2014.12.21. 16:38
Hát szerintem az Allianz eddig sem volt az optimális biztosítás. Nekem még nem hozta ki kalkulátor, pedig minden út előtt azzal választok biztosítót, és nem a legolcsóbbat, hanem a legjobb ár/érték arányút.
Előzmény: (zerge 175693)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.15. 21:15
A biztosítás fontos, csupám arra akartam felhívni a figyelmet, hogy aki mult héten használta a netes kalkulátorokat, annak most újra tervezés lesz.
Az ügyintéző sem értette a reklamációmat, a központot hívta, ott mondták neki, hogy a péntekről megmaradt szórólapokat ne osztogassa :-)
Előzmény: (maci-laci 175689)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.12.15. 20:43
Magam részéről ezt a kérdést mindig úgy kezeltem, hogy egy napi biztosítás ára cc egy sör, tea, üdítő ára a (kívánt rész kiválasztható) hüttében. Az meg, hogy egy síelés költségeihez képest milyen elenyésző tétel,(és vannak olyanok akik ezen spórolnak)akkor nem is értem azokat akik felelőtlenül e nélkül mennek.
Előzmény: (zerge 175679)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.15. 17:51
Allianz a mai naptól megemelte az utasbiztosítások díjait.
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.10.20. 11:08
Szerintem mindegyiknél van. Termékek, éves bérlet. És ezen belül van vagy 10 féle kontsrukció, pl rendszeres utazás EU-ban, max 15 naposak. Vagy valami ilyesmi. Ez nem egész évre szól, időszakot kell kiválasztani. Pl EUB-t néztem. Aztán majd személyre szabják Neked, kiegészitik sporttal, hóval.
Előzmény: (Tikasza 173613)
Tikasza
23 élménybeszámolót írt
23
14 éve tag
2014.10.20. 10:34
Sziasztok. Tudtok olyan biztosítóról ahol lehet esetleg egész szezonra kötni biztosítást. Mondjuk októbertől márciusig nem minden napra, hanem ez idő alatt összesen mondjuk 30 nap de nem egybefüggően. Eddig minden egyes útra külön kötöttem, de így tuti nem felejteném el meg hátha kedvezőbb is lenne árba.
szabinyo
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2014.02.18. 16:34
Hy.koszi a jokivansagokat. Mar jobban vagyok. Csak az a baj , hogy nincsenek meg az emlekek. Ezt sajnalom a legjobban. A balesetem egyensulyom elvesztese miatt "tortenhetett" szerintem. Nem voltam vakmero, es nem is fekete palyan mentem. A legviccesebb hogy zold palyan tortent az eses. Esetleg annyi jotanacsot adhatok hogy mindig mindenki legyen ovatos es korultekinto. Ja es a legfontosabb : BUKOSISAKOT HASZNALJATOK+biztositas !!!!!!
image.jpg
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2014.02.15. 19:57
Kedves Szabinyo!

Remélem már meg is gyógyultál. Az 1mFt-os számla ez nem is olyan sok a helikopters mentésnél. Ennek többszöröse is könnyen összejön hetes időtávú kórházi tartózkodással.

Mielőbbi örömteli síelést.

A baleseted esetleges elkerüléséről tudsz utólag tanácsot adni?
Előzmény: (szabinyo 169804)
szabinyo
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2014.02.15. 13:12
Kedves síelős társaim!
Szerencsére sikerült eljutnom Franciaországba síelni.Sajnos 3 nap után olyan balesetet szenvedtem,hogy mentőhelikopter vitt a Grenoble-i kórházba Schumi mellé.A legfontosabb: BIZTOSÍTÁS NÉLKŰL EL SE INDULJATOK !!!!!Nekem közel 1 mft lett a számla a mentésért és az ellátásért.Ha nem lenne biztosításom ,most nézegethetném a pénztárcám.Ezért nem győzöm hangsúlyozni: higgyétek el megéri azt a pár ezer forintot a biztonságotok.
Remélem megfogadjátok egy pórul járt síelő jótanácsait.
Balesetmentes síelést.....
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.11. 10:46
Pár gondolat a "nagytáborban" velünk, megtörtént balesetekről.
1. eset: a csapatunkhoz tartozó közepes sítudású, nem túl edzett hölgy még a pályán egyszer elesett, érezte, hogy jól megrántotta a térdét, de még csúszott tovább 3-4kört. Majd a kocsihoz visszafelé botorkálva, egy hóbuckán megcsúszott és még tovább húzta a lábát. Gondolta első nap, nem kell orvos, hát még csak most kezdődik a buli. Este már fel kellett vinni neki a vacsorát a szobájába, mert nem tudott ráállni. Tanácsom ellenére nem rögtön a tamsweg-i kórházba mentek, hanem csak a legközelebbi település háziorvosáig. Ő persze vacakolt a biztosítással, mert nem volt eu-tb kártya, és nem volt komoly műszere a pontos diagnosztikához és a közösen közepesen tudott angol nyelvhasználat mellett, inkább abban maradtak a magyar biztosítóval, h küldenek érte Moskolcról!!! (bejelentett lakcím, holott évek óta Pesten él) betegszállítót. Innen már csak a sztori végét tudom, hogy a hölgyet otthon 1hét fekvésre ítélték, amíg lemegy a duzzanat, majd utána csak röntgen és uh. 6hét gipsz bokától combig és örökre maradandó fájdalom.... Remek!
2.eset Már a 4napon történt, tudván az előző eset hátulütőit. Szintén hölgy, fekete pálya, de tényleg tapasztalt, jó síző. Itt már az esésnél tudtuk, h komolyabb a sztori, mivel nem is tudott ráállni, motoros szán jött érte, rögtön levitték a pálya orvosához (Aineck) Ott helyben Uh!!! Mivel a sporttárs anyanyelvi szinten beszélt németül, jobban, mint a magyar biztosító kapcsolata, kibumlizta, hogy őt pedig ott, a sokat látott baleseti kórházban fogják megműteni, nem megy haza. A diagnózis:szalag szakadás és porcleválás. (a páciens maga fordította le a biztosító közvetítőjének, mert az nem értelmezte pontosan az e-mail diagbózist) Oké, műthetik ott, de menjen át (vitesse át magát 500euró) a tamsweg-i baleseti klinikára és onnan is kérjen szakvéleményt a műtéshez. (megjegyzem az aznapi pálya ügyeletes a tamswegi kórház főorvosa volt...)de jó, átmentek a pecsétért. Reggel 8-kor műtét, egy hétig benntartották, 3választásos menüből ment az étkezés, majd magyar betegszállítóval haza....

Tanulság: eu tb kártya nélkül sehova!!!! (ingyen van, nem éri meg az 5perc sorban állást, 10évre?)
Biztosító és biztosító között is elég nagy a különbség, csomagajánlattól függetlenül. Hozzáállás, nyelv,-szakmai tudás. Hiába utólag mindent fizet a biztosító, 300uró készpénz alatt nem szívesen állnak szóba senkivel. És....igen! A szóba állás! mindig ezt sulykolják az emberbe, de sokan fél vállról veszik: NYELVTUDÁS!!!! (nem konyhanyelv!) Minimum angol középfok, vagy a célállomás felhasználói szintű ismeret.....
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2014.01.22. 09:13
Hidd el Én is meglepődtem rajta, hogy küldték. Telefonos ügyfélszolgálaton tájékoztattak arról, hogy csak az egész éves díj fizetése esetén küldik automatikusan "zöldkártyát" és ez szolgál belföldön a díjfizetés igaolására.
Előzmény: (nyugiba 167581)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.