Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

free léc pályán

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
livin
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.22. 21:29
Hi!
Egy mantra és egy metron között elég nagy különbség van. '80as magasságra én 184es lécet vennék,aminek 25 a rádiusza + a mantra sidecutja 94 cm. Szóval nem egy all-round léc, és nem hiszem hogy pályán nagyon nagy élmény lenne. Viszont az biztos hogy freeridolni jó vele. Én is inkább a metront ajánlanám,ha pályán is sokat akarod használni.de ha ugrálni is akarsz,akkor mindenképp a mantrat,mert azt nem töröd el. de meggondolnám, talán egy freestyle léc lenne a legjobb, aminek szolidabb egy sidecutja egy freeride léchez képest,viszont jobb minha egy pályasível szűzhavaznál.üdv
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.12.23. 10:18
A mteron tényleg ilyen, kicsi rádiusz mellett is "mid fat", azaz a kötésnél is meglehetősen széles, hatalmas talpfelülete van, ami a pályán kívül mutatja meg igazi előnyeit, nem nagyon van párja a piacon.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2005.12.23. 09:45
Hali!

Nekem nagyon bejött a Metron. Pályában, pályán kívül, mintha mindíg ezzel mentem volna.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.12.22. 14:08
Igen.Itt is az állig érő az irányadó, freeride-k kicsit esetleg hosszabbak lehetnek egészen testmagasság -10/-5 cm-ig, de ezt csak azoknak akik kizárólag mélyhavazáshoz használják, ahol lényeges a taplfelület nagysága, nyugodtan vegyél testmagasság -20cm-est.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2005.12.22. 14:06
Pl. az Atomic Metron tipusaira azt mondják,hogy ugyanúgy jó pályára és pályán kivűlre is . (Létezik egyáltalán ilyen univerzális léc?Lehet hogy ez csak reklámduma?)
micaster
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.12.22. 13:40
Köszi a gyors választ! Így valószínű freeride mellett döntök... Még annyi, ha 180 vagyok ennél a kategóriánál is irányadó a kb. állig (közepes tudásszintnél) érő hossz? Üdv, kellemes ünnepeket meg jó csúszást mindenkinek!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.12.22. 10:27
A freeride léc ugyanúgy megállja a helyét a kezelt pályán is, emiatt ne aggódj, én is sokat síeltem ilyennel pályán és pályán kívül is (salomon scream), a Mantra-nak mivel freeride léc 177-es hossz mellett 23 méter a rádiusza, tehát inkább a hosszabb íveken lehet jól hasítani vele.

Persze ha valaki gyakorlott síző, akkor race, vagy cross léccel is simán boldogul a pályán kívül.
micaster
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.12.22. 10:21
Abban tudna valaki tanácsot adni,hogy érdrms-e freeride lécet venni akkor ha az ember azért többnyire gondozott pályán síel, viszont néha van alkalma kijutni terepre is? Az ötletem pl. Völkl Mantra bár még nem néztem utána a paramétereknek, annak sem, hogy alkalmas-e carving sízésre. Ha valaki tud ebben infóval segíteni szívesen venném.
Elöre is kösz a hozzászólásokat!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.