Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gyerekek tanítása - hány éves kortól és hogyan???

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
mangozero
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.11.24. 08:44
Sziasztok,
már 3-4 éves kortól tanulhatnak síelni a gyerekek. A kisebb gyerekeket oktathatjátok bármilyen lankás lejtön, de ha inkább síoktatóra bíznátok, akkor tudom ajánlani a http://si.steiger.hu oldalt.
Gyermektöl felnöttig mindenkit oktatnak és szerveznek gyermek sítábort is.
üdv
Tamás
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.08.07. 14:04
Kedves Rita!

Elég régen nem fut ez a fórum, és nem tudom, vajon látogatod e még. Mindenesetre: Szerintem kisebb gyerekeknél nem ajánlatos annyira a snowboard, legalábbis ilyen 3-5 éveseknél biztosan nem, akkor inkább sí. Ugyanis szerintem egy ovis gyerkőc még nem biztos, hogy megérti, hogy a sarokél micsoda és mire való, hisz nem látja és nem biztos hogy megérzi, pedig szerintem az élet érezni kell back turnhöz. Amit nem lát, az nincs. A sarokélt pedig nem látja. Nemtom, én lábamon a deszkával úgy érzem, hogy ez sok lenne még talán egy 6 évesnek is. Olvastam valamikor valahol erről egy cikket, próbáltam megkeresni, de már nem tudom, hogy hol.
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.25. 22:00
A fiam 6 évesen kezdte a síelést, de sok 4-5 éves gyerek is járt a sísuliba, s bizony egyikük-másikuk ügyesebb volt, mint az idősebb gyerekek. Az ottani oktatók szerint 3 éves kortől már lehet próbálkozni, de igecsak gyerekfüggő, ki mikor érik meg a síelésre.
hulk
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.02.24. 13:21
Sziasztok! Én azt szeretném megtudni, hogy hány éves kortól lehet beadni a gyerekeket ún. síovodákba, vagyis hány éves kortól lehet a gyerekeket sílécre állítani?
Előre is köszi!
Barna
11 élménybeszámolót írt
11
19 éve tag
2005.01.06. 17:34
Én két és fél évesen álltam először lécen.. de három évesen már élveztem is.A szülők beszámolója szerint legalábbis. §:0 )))))))
Rita8011
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.01.04. 13:33
Sziasztok!

Hány éves kortól ajánljátok a snowboardot?
Vagy előbb sieljen a gyerek?
Végül is az egyensúly kicsiknél könnyebben megy.
akcia
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.10.31. 05:00
Kedves Melinda!

A szoktatásról van szó. Egy óra,két óra, kinek mennyi. Aki sok idöt tölt sípályákon,látja,hogy az egyik gyerek hamarább tanul, a másik késöbb. A Kreischbergen a gumiszönyegre, ami felefelé viszi a kicsit 8 méteren keresztül, majd mellette tud lefelé csuszni elöször természetes csak segítséggel, éppen csak járásban elindult piciket is látni. Van pici, akinek 2 -3 csúszás már elég az örömböl. S van, aki nam tud betelni s az eleséseket is kacagással veszi tudomásul.
Én sok 3 - 4 évest látok a havon. Minél elöbb kezdödik az ismerkedés, annál hamarább fog jönni az eredmény.

Jánosnak:

Azok a picik,akik sok hetet töltenek ebben a környezetben, azoknak a srácoknak is volt elsö alkalom. Anélkül nem megy, hogy nem kezdjük el. A belsö motivációt pedig a szülök és más gyerekek példája jelenti és táplálja.


Az egy hét utáni fekete pályáról:

Egy hét alatt csak az egészen alapvetö egyensúlyozás és un. durva koordináció sajátítható el. A fekete pályán párhuzamos léccel történö lejövetel magas szintü, gyakorlott egyensúlyozási készséget, a beforduás és irányítás szintén nem alapfokú tudását követeli meg. Mindezek miatt képzett és gyakorlott sítanár nem visz fekete pályára egy hetes képzésben részesült tanulókat még akkor sem, ha azok egyetemisták.

Síelös üdvözlettel:

Repárszky László
Kanyarsí Klub
https://www.kanyarsiklub.hu
SzilágyiJános
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.01.20. 15:12
Kedves Melinda!

Nekem 3 gyerekem van és jó néhány évig síoktatóskodtam.

Azt gondolom a témáról, hogy aki azt mondja, hogy vidd a gyereket a pályára,
az könnyen lehet, hogy (a saját) üzletéről beszél.

Szerintem a gyerekeidet kérdezd meg, és ne ülj fel annak a marhaságnak, hogy vannak a pályán 3-4 évesek is.
Vannak persze, de azok a srácok jellemzően ott élnek, vagy sok hetet töltenek abban a környezetben.
Ebben is szereintem mindenki másként érik, aki egyfolytában ilyet lát az értelemszerűen hamarabb.

Egy ilyen kicsi egyébként is nagyon gyorsan felejt - már, ha évi egy-két hetet tudtok
ott lenni. A többi oktatós, bukósisakos kötelező gondolattal egyetértek, de várd meg, hogy a gyerekeid
belső motivációja és taníthatósága, érettsége valódi eredményt feltételezhessen.

Szerintem, az egy hét alatt tud hóekében fordulni, vagy bemutat valamit nem ez.
Egy felsős, vagy gimnazista, akár fekete pályán is lejön párhuzamos léccel egy hét után.
Egyetemista tanítványaim kivétel nélkül.
Az, hogy együtt legyetek - mert mondjuk nincs jó nagyi - az persze más kérdés.

Az én gyerekeim még nem sielnek (értékelhető szinten) - és ugyan csak megérzés,
de szerintem az ilyen egyhetes sízőknek az iskoláskort látom minimálisan szükségesnek.

János
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2003.11.22. 13:57
Kedves Zsu!

Minden igaz, amit írtál,a bukósisak kivételével!
A többieknek teljesen igazuk van, gyerekeknél 100%-ban ajánlottan "kötelező"!
Nem oktatófüggő, hogy beveri-e a fejét, vagy sem.
Elég ha a másik lécére esik fejjel!
Oktatáson kívül pedig pláne szükséges, mert ott már sok százan síelnek, akik nem elsősorban rá fonak figyelni.

Jó síelést a kicsikkel együtt!
Mike
3 élménybeszámolót írt
3
20 éve tag
2003.11.22. 11:48
A bukósisak szinte kötelezö!! Jó ha a gyerekeknek a késöbbiekben is igényük marad. Általában még élvezik is a sisakot, nem csak biztonságosabb.
Az oktatás? Nem korai, de alkalmazkodni kell a gyerekekhez. Csak játékosan szabad, hogy élvezzék. És ha nincs kedve, nem szabad eröltetni, mert pár év múlva behozhatja a többieket megfelelő irányítás mellett. De ha nincs kedve a dologhoz a legjobb oktató sem tudja megtanítani. DE amelyik gyereknek igénye és élvezi, annak elég ha JÓ!!! mintát sielnek elé!!(ezt azért általában csak az (jó)oktató tudja jól)
Bowman
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.02.27. 09:12
Mi a múlt héten Karintiában voltunk egy 3 1/2 és egy 6 éves gyerekkel. A Car-Toursnak van ingyenes síovodája fenn a 2-laendereck-en, 1500m magasan. A gyerekek egész nem fent voltak, délelőtt és délután 1.5-1.5 óra síoktatással, gyereklift van. A nagy megtanult rendesen hóekével fordulni, stb, 4 nap alatt, úgy hogy most le tud jönni a kék pályákon. A kicsi is megtanulta az alapdolgokat, és ha megvesztegetjük, akkor bemutatni is hajlandó. Szóval jó volt, tudom ajánlani. A gyerekeket meg is ebédeltették (3.60 Euro per nap) és ebéd után altatták is.

Mátyás János
Zsu
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2003.02.25. 13:03
"Nem korai még ebben a korban a síelés?"

Egyáltalán nem. Láttam "nagy" pályán 3 éveseket is. :-)

"Hogyan fogjunk hozzá a tanításhoz, mik a bevált módszerek."

Közepes sítudással szerintem ne kezdj bele az okatatásba annál is inkább, mert nem biztos, hogy helyesen tanítod. Mindenképpen vigyétek a gyerekeket oktatóhoz. Ajánlom a Patty Skit Donovalyn ( https://www.ho.hu ), remek oktatóik vannak és nagyon jó a tanulópálya. Az sem utolsó szempont, hogy lényegesen olcsóbb mint Ausztriában. Persze itthon is kereshetsz oktatót, csak lassan nem lesz hó...

"Mire kell figyelni, hogy megelőzzük a balesetet? Szükséges pl. bukósisakot bérelnünk?"

Ha oktató foglalkozik a gyerekkel, szinte kizárt, hogy balesetet szenvedjen. Persze az "ördög nem alszik" alapon érdemes bukósisakot kölcsönözni nekik, mert lesz amikor egyedül síelnek már.

Melinda
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.02.24. 13:11
4-6 éves gyerekeinket szeretnénk megtanítani síelni, de tele vagyunk kérdésekkel.

Nem korai még ebben a korban a síelés?

Hogyan fogjunk hozzá a tanításhoz, mik a bevált módszerek.

Mire kell figyelni, hogy megelőzzük a balesetet? Szükséges pl. bukósisakot bérelnünk?

Mi (szülők) közepes tudású síelők vagyunk mindketten.
Köszi minden tippet!!!!!!!!
Melinda
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.