Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hosszúúú erdei pályák

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bojocka
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2010.09.07. 02:46
Január utolsó hetében Loferer Almban keresek magyar nyelvű oktatót - oktatást. Kérem, aki tud valakit ajálani, írjon nekem. Köszönöm előre is
cercerus
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.17. 20:55
Köszi mindenkinek!!A Murau már biztos!Egy iskolai csoporttal megyünk,ők Murauban a Frauenalpen fognak sielni,mi pedig úgy gondoltuk,hogy kombinált bérletet veszünk!Murauban egy egy diák szállóban alszunk(Jugendsport centrum),szerintetek innen van síbusz a
Kreischbergre,mert főként ott szeretnénk síelni?!Esetleg valami jó kis fedett élményfürdő és szauna a közelben?Még nem döntöttünk,hogy a töbiekkel menjünk e busszal vagy kocsival utánuk?:-))))Köszike az infókat!!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2006.10.09. 15:39
Én meg tudom ajánlani Muraut! Szerintem igen is le tud síelni a kabinos középső állomásáig, mert odáig tart a közepes nehézségű kék pálya. Sőt vannak erdei utak is, igaz nem túl hosszúak. De a hegy tetején kimondottan lankás. Igaz tényleg sok a magyar Murauban, de engem sosem zavart, pedig már jártam ott párszor! A kabinos végétől felfelé vannak az igazi kezdő kék pályák.Elöszőr mindenképpen ezt ajánlanám. De ezeket mind leírtam Murau topicnál. Üdv!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.09. 13:45
Én óvatosabban bánnék Murauval.
Egyrészt: Ez olyan, mint a németeknek anno Siófok Tele némettel, itt meg tele honfitársakkal.
Másrészt: A kabinosig nem tud lesíelni a lányod, mert az alja majdnem feketének minősül.
Gerlitzen nagyon kellemes családias kis pályarendszer, de én még (gyerekre gondolva) ajánlanám Maria Almot, Hinterglemmet, vagy akár Schladmingot. (itt pl. két ingyense felvonós gyakorlópálya is van, valamint egy 7 km-es szánkópálya.)
Ha érdekel, tudok konkrét szállásokat ajánlani.
Üdv
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.10.08. 18:53
A Kreischbergi pályáról Murau címszó alatt olvashatsz beszámolókat, személyes észrevételeket.

Általános felvételek is serkenthetnek a látogatásra. De javaslom a Kanyarsí Klub idevonatkozó beszámolóit is.

Szóval, fokozásnélkül is szép.
cercerus
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.08. 11:58
Sziasztok!

Barátaink most invitáltak minket Murauba pár napra januárban,erről a helyről mi a véleménytek??Az interneten nézegettem,nagyon tetszett a gyerekenek a sokféle lehetőség miatt.Köszi
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.06. 20:42
a Carnia piros, kritikus része az utolsó letörés, ez elég meredek, fekete, de vannak enyhébb részek is, mint pl. ez: http://img.tar.hu/stani/img/21234232.jpg Nassfelden elsősorban keményebb piros pályák vannak, így lehet nem a legjobb választás. Ha mindenáron Karintia,akkor Gerlitzent tudom ajánlani, a Gerlitzen Alpe fórumban sok-sok infót találsz róla. Ill. jó lehet Katschberg-Aineck,bár én itt még nem voltam, de a képek alapján nagyon szimpatikus
cercerus
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.06. 20:14
Stani!

Nassfelden a Carnia mennyire meredek,és milyen erősségű lesiklópálya?Kislányom tavaly tanult meg síelni,a Möltall gleccseren a széles ,enyhébb pirosakon letudott jönni!Ehhez mérjük hová menjünk:-))))Köszike előre is!!Cerci
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2006.10.06. 11:21
Nekem Zauchensee jött be a legjobban. Mindenhol szinte csak ülős felvonók, gyönyörű kilátással, s pályák kavalkádja. Sőt Zauchensee-t összeköti egy kis "vasútféle",ami gurul, s amivel áttudsz menni Flachauwinkelbe, ami szintén csodálatos. Tavaly januárban jártam ott, mindenkinek ajánlom. Ha már ott vagytok, mellette van, Flachau és Wagrain. Egyszerűen kihagyhatatlan. Nekem is ajánlották, s nem bántam meg!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.10.06. 09:56
Ott van pl. a 11km-es Talabfahrt a Krippensteiniről Obertraunba, bár azt olvastam, hogy az erdei része erős piros. Még csak nyáron jártam ott, de nagyon szép hely és a pálya is jól néz ki. 2100-ról 600m-re lehet lesíelni. A felső 4km kék, közben gyönyörű kilátás van a Halstatti-tóra és a Dachsteinre.
Itt ugyan ezen kívül sok pálya nincs, de nincs messze Zwieselalm 140km pályával. A zwieselalmi bérlet a Krippensteinre is érvényes.
cercerus
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.04. 20:58
De szuper,hogy ilyen gyorsan reagáltatok:-)))!!
Melyik a legszebb,ahol sok egyébb pálya is van?Tudom ez mindenkinek más,de mégis....?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2006.10.04. 19:58
Én BKK-ban élveztem először az erdei pályákat. De Flachauwinkelben is voltak, sőt Zauchensee-ben is!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.10.04. 18:55
Loferer Alm 8 km a leírás szerint.Csodálatos.
Kék és rózsaszin erősségű esetleg piros,a tájra jellemző szépséggel megáldva és véletlen szerencsével arra kerülve, kipróbáltam. Nincs fokozás:egyszerűen élmény.

Éppenúgy, mint Unterberg.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.04. 17:57
közelben: Unterberg, ha a hegyről lemész a parkolóig az 5 km, a konkrét Talbfahrt voltaképpen egy szurdokon vezet keresztül.
Nassfeld - Carnia ,7,5 km hosszú (ha jól emlékszem). Ez nagyon szép, legjobb szezonvégén, amikor már csak te vagy egyedül a pályán, lenn meg a zöld völgy...
Reiteralm, Fageralm pályái
BKK-ben is vannak jó hosszú erdei pályák.
Klasszikus Sonnwendstein (ez most zárva van)
cercerus
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.04. 16:58
Hol vannak Ausztriában hosszú(több km)erdei pályák kék,zöld,vagy enyhe piros?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.