Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

síoktató szeretnék lenni

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.01. 13:23
Mivel mind a gyakorlati oktatás, mind az elméleti előadások német nyelven történnek, ezért nem árt "tudogatni". Van egy kb 150-200 oldalas könyv+egy praxis könyv, amiből vizsgázni fogsz, benne jónéhány szakkifejezéssel. Az írásbelin képesnek kell lenned egy adott témakörben fogalmazni, kifejezni. Azt talán nem mondtam, hogy nem ikszelgetős teszt, hanem kifejtős. A gyakorlatnál a csoportoktatásban kell előadnod a kapott feladatot. a seilbahnen.at oldalon doc. formátumban van síléc történelem és egyéb sízéssel kapcsolatos témakör. ha ezeket megérted, akkor szerintem belevághatsz, ha úgy érzed.
Azt azért megjegyzem,hogy vagyonokat nem lehet keresni vele (különösen osztrák bérekhez képest), sem a sógoroknál, sem másutt.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.01. 12:25
Amint látom, nem minden helyen afféle gonosz nem viszafizetős mentalitás uralkodik.(Még Tirolt néztem) Mit értünk jó német alatt? Mert mondjuk Heinét nem fordítanék...
Nyelvtanból is buktathatnak?
Tihanyi Zsolt, Kalandbázis
172 élménybeszámolót írt
172
17 éve tag
2006.10.26. 16:24
A Bad Kleinkircheim-i síiskola keres teljes szezonra
(2006/2007) síoktatókat.Feltétel: német és magyar nyelvtudás, jelentős előny az
angol. Érdeklődni lehet: info@kalandbazis.hu, 06-30/4-750-350
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.23. 15:05
Nekem a bécsiek időpontjai voltak jók, mellesleg Húsvétkor is van egy kurs.
https://www.skilehrer.at
De csak akkor jelentkezz rá, ha jól beszélsz németül
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.23. 12:08
Akkor csak nyáron és ősszel lehet benevezni? Mi értelme akkor a bécsivel próbálkozni, ha a karintiain nics ez a fajta kellemetlenség?(egyből kiszórás pénzvisszafizetés nélkül)
Nálam max az 1-es az esélyes, ha a 2-es hez már a mélyhóban is nagyon ügyesnek kell lenni. Hol van az leírva hogy melyikhez milyen technika kell?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.19. 19:49
Vid,
az 1000 euróban benne van minden. A hibáidat természetesen korrigálja az oktató, ill videóellemzés is van (de azárt ez nem egy SÍOKTATÁS) A szintek azt jelentik,hogy milyen területekre, kikhez oszthatnak be. 1. szinntel gyerekekek és kezdő/középhaladó felnőtteket oktathatsz. Ahogy mennek fel a szintek, úgy bővülnek a körök is, pl. lehet őket off pistére vinni stb. Funcarving ide nem kell, de a későbbiekben buckasízés, mélyhósízés már vizsgakövetelmény. Az LS2-nél pl a beugró, hogy egy bizonyos szintidőt (amit az oktatók mennek) teljesíteni kell, ill. minimális eltérhetsz tőle. De ha a határt nem ütöd meg, akkor bukta. S ez a beugró, tehát mindjárt az első nap!!! Így az összeget is buktad. Ez a bécsieknél van így, karintiaiknál pl. nincs ilyen. Milyen hóviszonyok közt? Ez időjárásfüggő, de nyáron firnnel vagy jó mély kásával számolj, persze kivételek lehetnek. Ha mennél, én mindenképpen az őszi kaprunit ajánlom,mert ott jó a hó. Csak az a bibi, hogy az ember nyáron, ősszel nem nagyon sízik,kvázi talán "nincs még a lábadban annyira a mozdulat".
Még a szintekre visszatérve; az 1.-vel bármely osztrák síiskolában oktathatsz, ill. elméletileg a Világ bármely pontján. Utóbbi a gyakorlatban már kevésbé teljesül,már ahol.
A magyar oktatói elsősorban akkor jó, ha itthon vagy telepített síokatóként (vmelyik magyar utazási irodánál) akarsz elhelyezkedni. Ha osztrák síiskolánál szeretnél lenni, abban az esetben mindenképpen le kell fordíttatnod a magyar oktatóidat. Ill. hozzátenném, hogy egycsillagossal nem minden síiskolában oktathatsz (Ausztriában). Háromcsillagossal természetesen más a helyzet, de odáig nem mindig ratrakolt pálya vezet:)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.18. 16:52
Akkor viszont ahogy látom nem nagyon éri meg szintfelmérőzni, ha valaki úgy érzi hogy esetleg megüti a lécet. Az 1000 euro- ban szállás, ellátás is benne foglaltatik ezek szerint?
És a technikákat is tanítják? Úgyértem csak azt tanítják, hogy hogyan kell tanítani, vagy kicsiszolják a hibákat?
Szintek:
Abból amit írtál, én azt veszem ki, hogy a legtöbb helyen elég az 1-es. Mivel jelent többet a többi?
Milyen technikákat kell ismerni, hogy egyáltalán elkezdhesse az ember? Például fun carving is kell?
Milyen hóviszonyoknál?
Bocs a sok kérdésért, ha ez mind le van írva valahol, akkor szívesen olvasgatok.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.18. 14:19
Az osztrákoknál 1 hetes szintfelmérő kb 450 euró (+/- 50). Pótvizsga 3x van, utána az egészet újra kell csinálnod! Ha csak a gyakot bukod el,akkor természetesen nem kell az elméleti anyagból újravizsgáznod. A gyakorlat 4 elemből áll (lásd fent). Ha 2 elem 5-ös, akkor a másik 2 lehet akár 1-es osztályzat is, akkor is megvágnak. Elméletileg az átlag miatt átmehetnél. Az osztrákoknál ugye fordítottan van az osztályzás, tehát az 1-es az a magyar ötösnek felel meg.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.18. 14:03
Ja, és mik ezek a szintek?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.18. 14:02
Milyen sítudással érdemes belekezdeni ebbe az osztrák dologba? Eleve esélytelen, ha nem síelek magzat korom óta? Van olyan hogy elbukok egy részt, de az addigiról kapok papírt, és nem kell előlről kezdeni? Hányszor van pótvizsga? Ezen a magyar táboron kívül van más lehetőség amin felmérethetem a tudásomat?
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 23:11
PePro: alapfeltétel M.o.-on az érettségi.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 23:02
Szab: egyetértek veled, én is azt javaslom mindenkinek, aki síoktató szeretne lenni, hogy próbálja ki magát egy SMSz táborban. A vizsgán pont azért buknak annyian, mert nincs az embereknek önkritikája...

És csak megerősíteni tudom: nem jó biznisz a síoktatás. De ezt nem is szabad munkának felfogni.

Ez az 5000E az államtól tuti kamu... talán az Ausbilder-ek kapnak annyit, jó esetben. De belőlök van kb 10.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.13. 21:33
valóban igazad van, a staatliche a 4. Ott már havonta az osztrák államtól 5000 eurót kap az illető (ha jól tudom), dehát az egy más világ...
Pepro: a sítudás mellett nyelvtudás és kötélidegek szükségeltetnek:)
Szerintem ha ügyes az ember, akkor körbesízheti/dolgozhatja akár a glóbuszt. Persze megrohadhat (már elnézést:) telepített síoktatóként magyar csoportokat fogadva. Mindenki saját maga sorsának kovácsa. De meggazdagodni nem nagyon lehet vele (jó staatliche..), ahhoz politikusnak kell menni:) ebből következik, hogy ha megnézed az osztrák síiskolákat többnyire huszonévesek dolgoznak ott, aki ennél több az a főnök:)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.10.13. 21:02
Nézd, önkritika kell. A Síoktatók Szövetsége szervez 3-4 napos táborokat. Érdemes elmenni. Nem egy nagy pénz, és ott lemérheted illetve megkérdezheted, hogy érdemes-e pénzt beleölni az egészbe. http://www.sioktatas.hu/

Szerintem csak ebből megélni nem nagyon lehet, itthon. Kint sem egy leányálom. Keresd meg Vida Gabit, (SCHNALSTAL) több mint 10 éve kint van, tudna mesélni. Sok sikert!
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.10.13. 17:29
Van valami alapfeltétele annak, hogy valaki elmenjen egy ilyen tanfolyamra?
Vagy elég ha a tag úgy gondolja, hogy tud síelni és ezzel szeretn foglalkozni?
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 11:35
Stani: annyit pontosítanék, hogy az állami osztrák (staat. gepr.) nem a 3., hanem a 4. szint (1. Anwarter, 2. LS1, 3. LS2).
Az osztrák képzés 3. szintje megegyezik a magyar képzés 3. szintjével, teljesítésével megkapod az ISIA bélyeget, amit ELVILEG az egész világon el kellene fogadni, de sajnos ez a gyakorlatban nem teljesül :(

Hajni: ha magyar síiskolánál akarsz dolgozni, akkor inkább a magyart csináld meg, olcsóbb is (kb 160e Ft mindennel), viszont sokkal nehezebb letenni, mint az osztrákot, a magyaron 50-70% bukik. Nagyobb a presztizse, mint az osztrák Anwarternek, ezért a mérce is magasabb.
hajni
43 élménybeszámolót írt
43
18 éve tag
2006.10.13. 08:38
köszönöm a válaszokat
üdv
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.12. 22:05
Ha jól beszélsz németül, én mindenképpen az osztrák oktatóit ajánlom. Ez 1 két hetes intenzív gyakorlati és elméleti tréning vmelyik osztrák síterepen. 9-től 4ig a pályán. Utána szállás, másfél óra elmélet vacsi előtt és ugyanennyi vacsi után (vmikor több). Aztán egy elméleti vizsga, abból amit leadtak (lavina-, hóismeret, felszereléstan, gyermekoktatás, mozgások stb stb), ez írásban. Szóban egy angol nyelvvizsga, ahol pl. el kell magyaráznod angolul, hogy miként oktatod a hóekét vagy carven grundstufét. A gyakorlati rész két fő részből áll: az egyiknél kisorsolnak egy feladat, amit a csoportodnak kell megtanítani, pl hóeke, carving alap, kanten-rutschen etc. A másik része a hóeke kanyarodva, carving alap, rövidlendület és carving hosszú. A bécsiek baromi szigorúak, itt az emberek 50-60%-át kivágják. A többi azért elmegyeget; haverom a karintiai síoktatói szövetségnél tette le az anwärtert. Nekik az a piszok nagy szerencséjük volt, hogy a vizsga napján kb félméter hó esett Mölltalon (mindez nyáron) s így a vizsgáztatok sokmindent nem láttak.
Nekünk azt mondták, hogy az anwärterrel oktathatsz bárhol a Világon. Sajnos ez nem igaz. Pl Új-Zélandon csak az állami osztrákot, vagyis a 3. fokozatával oktathatsz. Ha csak 1. v. 2 fokozatod van, akkor le kell tenned az új-zélandit, ami egy hat hetes képzés és 10 000 NZD (kb 1,5 mill HUF). Egyébként ez a új-zélandi, legalábbis az első lépcsője egy vicc. Angolok síelgettek a képzésen, s bár nem azt mondom, hogy kezdők voltak, de azért az osztrákoknál ilyet az első napon hazaküldenék.
Ja az Anwärter képzés mindennel együtt kb 1000 euró.
remélem tudtam vmit segíteni
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.