Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

A platni helye

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.02.06. 23:47
Fraksinus!

Irtad, hogy a ket sin levö kötesek egy magassagban vannak, pedig a te sid hosszabb.

Ezzel semmi baj sincsen. Elegge ismerem az Elanokat, ezert tudom a magyarazatot:

A te leceden a megszokott helyen van a kötes, viszont az Elanon (ezen a sorozaton) lenyegesen elörebb. Ennek az oka az, hogy az egy kimondottan nöi lec. a korabbi Whistler, illetve Whisper sorozat folytatasa ez a lec. Ezeknek a siknek maskeppen van kialakitva az oldalive, mint a "hagyomanyos" carving siknek. Ezert került elörebb a kötes. A si eleje alig hosszabb, mint a hatso resze.

Egyebkent több ilyen sit is probalgattam. Nagyon kenyelmesen sielhetök. Az elönyük az, hogy jol türik a nöknel gyakori hatulterhelest, es a sulypont elöre-hatra mozgasat. Es mivel rövidebb az eleje, ezert nagyon könnyü vele elinditani a kanyarodast, a kanyarban pedig nagyon egyenletesen dolgozik. Jo kis si.Föleg a lanyok szeretik ezeket.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 22:20
Igen, nem lötyöghet.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.06. 21:49
Hali! Sajnos eddig csak egyszer volt alkalmam kipróbálni a lécet, de nagyjából úgy van, ahogyan írtad. A kötés elöl, hátul a hossznak megfelelő éréken van és a baki jól áll benne. A kötést egy, másként nem tudom leírni egy-egy fogasléc segítségével lehet beállítani, amelyek benyúlnak az emelőbe és amelyeket a középen lévő csavarral lehet fixálni. Annyit fogok még kipróbálni, hogy amikor a kötést beállítom megpróbálom egy kicsit játszom a fogakkal, mert azt vettem észre legutóbb, hogy a jelhez történő beállításnál a bakancs egy kicsit mozgott. Sajnos olyanok voltak a hóviszonyok, hogy ez volt a legkisebb bajom, de most hogy itt a tél lesz lehetőség egy kicsit finomítani a beállításon. Mert jól gondolom ugye, hogy a bakinak fixen kell állni a kötésben?

Üdv:

Fraksinus
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 20:34
A léc súlypontja ennél az integrált platninál az csavar, amivel a kötéseket rögzíted, , ez fölött kell lennie a bakancs talpának közepén levő jelölésnek (lásd mellékelt kép), ha a skálához van állítva a két kötés a bakancs talphossz mm függvényében, mindennek stimmelnie kell.
IMG-1949.JPG
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 20:30
Ahogyan látom ezen, hümm, mondjuk ha a bakancsod talpa 330mm, akkor elöl és hátul is 330-ra állítod a kötéseket, akkor oké? Belemegy rendesen a bakancs, megvan a megfelelő előtolás? Meg kell lennie elvileg.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.06. 18:43
Hello Agent!

Szerinted jó helyen van minden ezen a lécen? Értem ezalatt a kötést és a platnit. Nagyot hibázom akkor, ha mondjuk a hátulját előre hozom és ehhez állítom be az elejét. Csak hogy pontosan értsd mire gondolok a hátulja mondjuk 220-on van az eleje meg 330-on. Vagy ne foglalkozzak ezzel, hanem fogadjam el a szerelést úgy, ahogy van.
Egyébként szerintem is jól néz ki a léc. Ráadásul tud valami MOD technikát is, ami a rezgés kiküszöbölésére nyújt megoldást. Ha igazán őszinte akarok lenni a választásnál a megjelenés is elég fontos szerepet játszott. Én egy éve tanultam meg a carving tehnikát és ehhez a régi lécem nem volt megfelelő és kezdtem keresni az e-bay-en léceket és akadtam rá erre a szerelésre.

Üdv:

Fraksinus
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 07:10
Nagyon állat dizájnja van ennek a lécnek, tény és való, semmi jelölés, de szépen megoldották az integrált platni-talphossz mm jelöléssel elöl hátul, így az előfeszítés is be van lőve egyszerre.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.05. 18:48
Hello Agent!

Csatolok akkor egy pár képet.

Fraksinus
IMG-1944.JPG
IMG-1948.JPG
IMG-1945.JPG
IMG-1946.JPG
IMG-1950.JPG
IMG-1947.JPG
IMG-1949.JPG
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.05. 17:50
Akkor úgy jónak kell lennie, ha tudsz azért tegyél fel képeket a lécek középtályáról, felülről, oldalról, kötéssel, kötés nélkül, kiváncsi vagyok hogy néz ki.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.05. 17:35
Szia Agent!
Levettem a kötés elejét és hátulját, a platnit nem, mert azt darabonként legalább nyolc csavar fogja, de én sehol nem láttam semmilyen súlypontra utaló jelet. Az igaz, hogy a kötés maga eléggé "beszédes" mert pontosan jelöli a különböző méretű bakancsok helyét elöl és hátul egyaránt, de úgy látom, hogy ha ennek megfelelően állítom be, akkor nem a léc legvasatagabb pontján van a baki. Legutóbb azt gondoltam, hogy az elejét nem és a hátulját eltérő értékekre állítom, ezáltal elértem azt, hogy a bakancs a léc legvastagabb része felett volt pontosan.
Fraksinus
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.02. 17:55
még nem láttam olyasmit, hogy nincsen jelölve a súlypont, még integrált platnis léceknél sem , bár új K2-vel még nem volt dolgom, a lécen, platnin, vagy a léc oldalán sincsen semmi jelölés?
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.02. 16:30
Hello Agent!

Ez nekem is rögtön beugrott, de semmilyen jelölés nem látszik a lécen. Előfordulhat az, hogy a platni alatt van és nekem csak annyi a dolgom, hogy pontosan a közepére teszem a bakit és kész? A kötésen ugyanis pontosan jelölve vagyon, hogy hol álljon az eleje a különböző méreteknél. Fraksinus
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.01. 18:05
A léceken és a bakancsokon van egy jelölés, az ún súlypont a lécen, ennek egybe kell esnie a bakancs talpának közepén található jelöléssel amikor a kötésben van, ha ez stimmel, jól vannak beállítva a kötések.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.01. 16:32
Sziasztok!
Nemrégen vettem egy szerintem meglehetősen jó kis lécet. A márkája K2 SL Moto ... nem emlékszem a többire. Kicsit később a feleségemnek is vásároltunk egy kellemes kis Elan Silver Perla lécet. Mindkét léc szerelten érkezett hozzánk, csak a kötéseket kellett felcsúsztatni a helyükre. Egymás mellett állnak a lécek (és várják a havat) és feltűnt, hogy a kötések szinte egy magasságban vannak, pedig tizenöt centivel hosszabb az én lécem. Ezért kérdezem azt, hogy hová kell tenni a platnit és ezzel együtt persze a kötést? Előre is kösz a felvilágosítást. Fraksinus
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.