Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard - Most akkor jobb vagy bal láb?

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.27. 16:56
aki nem mer, nem is nyer ;) a snowboardra ez fokozottan igaz, pl először feketepályára menni, vagy rendesen fordulózni, első ugratónak nekimenni is bátorság kell, próbáld meg, biztos menni fog ;)
kataczky
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.02.27. 13:08
a megfogósra, amennyiben az az amikor egy kötél megy körbe és bizonyos pontokon kell megfogni. gondoltam ezen gyakorlok mielőtt rászánom magam a másikra, de mivel ezen sem ment inkább hagytam az egészet...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.27. 12:50
mien bébiliftre gondolsz? tolókaros? vagy megfogós? Nekem a csákányos az nem volt nehéz, elsőre ment vele... Igaz, az előtt már szenvedtem napokat tányérossal- de az se ment igazán. 10/8x kiestem még félút előtt. azóta sem komálom a tányéros lifteket, lehet, hogy ez csak tudatalatti, és nem is nehezebb velük menni :D a bébilift esetében mondjuk a megfogós az egész könnyű, csak elindulni nehéz vele, azt sem boardosoknak találták ki. meg ha bal lábas vagy, és a felvonó jobb oldala visz felfelé, vagy switchben mész fel (jobb láb elől) vagy úgy hogy háttal a felvonónak, a hátad mögött fogod, és mindkettőhöz bravúr kell :D Sztem ha már ott állsz a felvonó előtt, kérj segítséget vkitől, aki elmagyarázza és meg is mutatja. Ált. nekem az a fő baj a csákányossal, ha alatta jég van, de olyan szinten, hogy állni se lehet rajta, hát még szépen lapon csúszni. Az szityó. Én ha csak lehet kerülöm a húzós felvonókat :D ülni mégiscsak kényelmesebb:D
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kataczky
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.02.27. 00:21
Köszi a válaszokat!:) Most lenne egy új kérdésem is. Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik. Melyik a könnyebb boarddal, a csákányos vagy a bébilift? Mert ha a második akkor kezdem elveszíteni a reményt, hogy valaha meglátom egy hosszabb pálya tetejét vagy alját. Párszor próbálkoztam vele, de vhogy mindig sikerült óriásit zakózni, így hagytam az egészet a fenébe és inkább gyalogoltam. Gondolom a board esetében azért nem mindegy hogy húz-e a felvonó vagy tol...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.25. 14:57
ilyen szempontból nekem a hochkari feketepálya volt a vészhelyzet. mentem már sokféle fekete pályán, de azért az elég érdekes volt... volt ahol dobáltam, de inkább az volt a jellemző, hogy bal kanyar, jobb kanyar, balkanyar rendes tempóban, rendes technikával, aztán szinte megállásig fék, majd ismét bal kanyar, jobb kanyar, bal kanyar, fék :D lehet az is szerepet játszott, h jeges volt a pálya rettenetesen, meg a deszkám sem volt elég éles, de azt is bevallom, hogy mehettem volna körülményekhez képest jobban is, ha ügyesebb, tapasztaltabb és bátrabb vok.
Térd: enyémnek még semmi baja, de jövőre tuti veszek térdvédőt, mert idén eléggé odacsaptam 1x.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.02.24. 13:43
Ha az ember egy -a tudásához képest- nagyon meredek részhez érkezik, akkor is ezt a technikát kénytelen használni. Mondjuk, ezt talán vehetjük egy kategóriába a vészhelyzettel.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.23. 20:38
Nálam vészhelyzetben még megvan a dobálás. Pl előttem a kő, húha sietve kéne kanyarodni :D. Amúgy igen, az alpin jó lehet, de én inkább a freestyle felé kacsingatok :) vagyis nem csak kacsingatok, de az alpin engem nem vonz :/
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.23. 15:01
hátsó irányításról: régebben láttam egy snowboardos műsort Discoveryn és ott azt mondták, rájöttem nagyon nagyon igazuk volt, hogy az ember egy idejig az első lábra jobban terhel és a hátsóval iányít, ez egy idő után magától átalakul, a hátsó lábra sokkal több terhelés jut, így szebb ívűek a kanyarok, és csak a súlypontáthelyezéssel irányít, és igazából onnantól mondható hogy rendesen tud snowboardozni az illető. És én még hozzáteszem, hogy a freeride alaja is ez.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.02.22. 22:28
":-) Fura de az én lábtartásom is ellentmond az "előírásnak" az ugró lábam van hátul amelyik erősebb."

Ezt nem értem. Szerintem az ügyesebb/erősebb lábnak kell hátul lenni (legtöbb embernél a jobb), mivel ezzel irányítjuk a deszkát.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.21. 12:43
a lábtartás amúgy megszokás kérdése is, míg tanulsz, egyikkel se tudsz menni, mindkettővel külön meg kell tanulni. Viszont mindkettővel meg lehet tanulni. De ha a jobb lábad irányába mentél a pályán, most azt ne nézzük merre állt a kötés, akkor azzal próbálkozz, az a kényelmesebb.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.21. 12:41
A legnagyobb probléma ilyenkor az, hogy elindulsz a fordulásba, és ingatagnak érzed, meggondolod magad és vissza akarsz térni az eredeti irányba, holott már benne vagy a fordulóban. Ha már belementél, és épp a súlypontáthelyezésnél tartasz, a legrosszabb dolog amit tehetsz, hogy vissza indulsz el, majdnem 100, h bukás lesz belőle. Beállsz az esésvonal irányába, elindul a deszka. A lábad be van hajlítva, abból mikor kezded a fordulót kicsit nyújtasz, előre felé dőlsz minimálisan, a lábujjélt terheled és egy kisebb térdrugóval a hátsó lábra is terhelsz. Tényleg az a legcélravezetőbb, ha valaki megy melletted, fogja a kezed, és úgy fordulsz, közben mondja, hogy mit terhelj, mert amíg rá nem érez az ember, addig nem teljesen egyértelmű. A másik forduló gondolom megy, ott is a legfontosabb, h megkezdett fordulót ne hagyj félbe.
kataczky
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.02.21. 00:14
Sziasztok! Lenne pár kérdésem. A múlt héten snowboardoztam először, a cuccot béreltem. A kölcsonzőben megállapították, hogy a bal lábam az "erősebb" ezért az lesz elöl a boardon. Fura módon a pályán jobbra mentem biztosabban. A barátnőmnek volt egy elmélete, hogy valószínüleg balra jobban begyorsulunk ezért a másik irányt biztonságosabbnak érezzük. Lehet, hogy igaza volt, de szeretnélek titeket is megkérdezni erről. A másik dolog a fordulás, hogy lehet gyorsan és balesetmentesen elsajátítani? Próbálkoztam vele, de pár nagyobb esés után úgy döntöttem maradok a jobbra-balra csúszkálásnál. Ezalatt a rövid idő alatt ezt is haladásnak könyveltem el, de jövőre szeretném profibban csinálni...
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.