Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sí bojkott Ausztria ellen ?

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.10.10. 09:45
Árulás! Már nem habzik a Rába!!! Belesz...tak a palacsintánkba a sógorok. Most mit tegyünk??? Szerintem azért bojkott továbbra is! :-) Egy tiroli rétessel kevesebbet eszem, de két sörrel többet iszom. A sör is habzik egyébként!!! Szóval akkor bojkott!!! :-)
T.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.10.09. 19:22
Téma lezárva, most hallottam, hogy szűrőket szerelnek fel a bőrgyárakra :)
Nehezen, de sikerült végre! :)
Petre
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.09.12. 11:30
To: Ski to die

Ne viccelj! Győzike Tarjánban? Hát nem találkoztál vele a tiroli Tuxon ?
( lásd: Havazin )

Most már tudjuk: Tirolban felhőtlenül habzanak a menők,(Igazmondó Vezérünk is) a habot meg nyelheti a maradék 10 millió birka a lapályon.
Jól van ez így, jól.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.09.12. 07:21
okoli, elsősorban nem velük, hanem magunkkal szúrnánk ki, de ettől még hidd el az osztrákok nem halnának éhen, viszont szeretnélek kérni, hogy kerüld el az indokolatlan topiknyitásokat "csak úgy", illetve reklám jelleggel, ezeket töröltem a Szlovákia fórumok alól.
okoli
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.09.11. 20:51
Hát mit mondjak nagyon kicsesznénk velük ha nem mennénk sielni.Biztos egy két hét alatt éhendöglene az összes sí lift üzemeltető tulaj.Én megyek meg a többi husz haverom is.
Ski to die
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2007.09.11. 16:00
Topi! Figyu en mennek Veled!!! Meg jonne az osszes haverom is akikkel 15 eve eddig csak Tirolba jartunk! De most ez a Petre gyerek felnyitotta a szemem!

Az lesz az igazi, vizezett forraltbor muanyagpoharban Kiskunlachazan. Allunk majd a sorban, beszelgetunk honfitarsainkkal, hatterben meg majd zummognek a hoagyuk es a nap vegen figyeljuk egy jo Borsodival, ahogy egy 700 meteres domb mogott lebukik a nap!!!!
Vagy mehetunk Salgotarjanba is! Lehet Gyoziket is lathassuk a palyan, he!
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.09.11. 09:39
Korda-Balázs duett??? Kaland, játék, szerelem?
Engem meggyőztetek!! Miért nem ezzel kezdtétek???? Visszamondom a szállást! Red Bull? Egy frászt!!!Osztrák sör? A számba nem veszem többet! Az Alpoknak háttal állok és Kiskunlacházára megyek síelni. De ha valaki síkabb terepet tud, az szóljon.
T.
Petre
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.09.08. 13:53
To: Ski to die

A Rába megmérgezheti az osztrák-magyar kapcsolatokat.
A szennyezésnek sajnos ez is lehet a következménye:
http://www.politaktika.hu//hirek///a_raba_megmergezheti

De, hogy nehogy azt hidd csak, hogy a "fúró"-k ( mint pld. Sólyom László köztársaságielnök ) ágálnak, küldök egy érdekes képet egy osztrák áruk elleni bojkott rendezvényről:
http://www.hirszerzo.hu/galeria.35.19539#19539

Nekem nem eseteim, de lehet hogy Te már hallottad őket valami neked szimpi rendezvényen.
Ski to die
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2007.09.06. 11:25
Te Petre!

Mi van mar a nyilvanosan, sajtoban es kulonbozo forumokon meghirdetett bojkottoddal! Na?

Pont az ilyen fúrók mint te, menjenek Donovalyba es beszelgessenek a takaritokkal es sieljenek a Rozsahegyen, meg Zdiarban! Legalabb nem lesz annyi sotet magyar az ausztriai siterepeken!
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.09.05. 15:46
:-)
Ez a jó hozzáállás! A Wieselburgerről leszoktatni nem nagyon lehet! (a rétest meg nem is szeretem)
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.09.05. 14:09
Ja!!! Közben meg kezd nem habzani a Rába...
Akkor most mit csináljunk??? Én döntöttem!! Egy rétessel kevesebbet fogyasztok a Hüttében. Sörrel nem csinálok bojkottot!!!! :-))))))))))))
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.09.04. 19:11
Szerintem sincs ennek értelme. Én is szeretem és óvom a környezetet, de, hogy az előttem szóló is kifejtette, egyszerűen nekünk a legkézenfekvőbb síterepeket Ausztria nyújtja. (a sok-sok év utáni újbóli (2006-2007-es szezon) Szlovákiai síélmnyeimet leírtam korábban)
Lehet puffogni (megjegyzem jogosan) de aki szeret jó körülmények között elérhető áron síelni, az sztem továbbra is ausztriába fog menni.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.09.04. 17:19
remélem nem sértek meg ezzel senkit, de ez egyszerűen hülyeség. Egyrészt még ha a magyarok komoly részt is tennének ki az osztrákok turizmusból befolyt bevételében, ennek a "komoly résznek" nagyon max a tizedét tudnád rábeszélni a bojkottra. szval ha 50% lennénk, akkor is csak 5%-kkal lenne, ami még nem okoz komoly kiesést, és ugye tudjuk, h nem 50% a magyar... mellesleg én (és a legtöbb télisport-kedvelő akit ismerek)sem lennék benne ebben. Na meg az a (arányaiban) sok snowboardos aki nyáron 2 hónapot tölt a Dakin? ők se adnák fel, hova menjünk mi magyarok gleccserezni, ha nem Ausztria?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2007.09.04. 11:34
Az a baj, hogy ez nem eszköz! A magyar vendégek vásárló ereje, Ausztria idegenforgalmának bevételeit tekintve kerekítési hiba. Észre vennék, de nem éreznék, csupán statisztikai kimutatás lenne: 2007/2008 kevesebb magyar turista, biztosan az államháztartás csődje miatt. Röviden ennyi!
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.05.25. 12:27
Ezzel a bojkottal csak az baj tudjátok, hogy nem azokkal cseszünk ki, akik velenk csesznek ki. Annyira nem, hogy leginkább magunkal csesznénk ki ha nem mennénk:-) Az osztrák környezetvédelemben dolgozókat ha nem érdekli csak a saját környezetvédelmük, de a néhány km-el odébb levő környezet már nem számít, azok milyen emberek? Akik a munkát adják nekik azok milyen felfogással bírnak e téren?? Gondoljátok, hogy érdekelné őket néhány magyar síző hiánya??
Másik: Szerintem találtunk egy olyan síterepet ( Szlovénián kívül), ahol a pénzünkért kiszolgálnak és kezdenek szeretni minket. nekem már többször röhögve mondták a felvonónál és a hüttében, hogy : Österreichische-Ungarische Monarchie. Barátságosan barátkozóan. Ha beszéled a nyelvüket megnyílnak előtted.Ezek nem németek, legalább olyan "huncutok" mint mi vagyunk.
A Szlovákok elkéstek a barátkozással, legalábbis nálam. Ahhoz nagyon "baráti" áron kéne árulni mindent, hogy felcsatoljak náluk.
Szerintem az elérhetőség miatt nekünk Ausztria a legmegfelelőbb, ill. Szlovénia.
Nálunk is megy a trutyi a vízeinkbe, csak arról kussolunk...
Mi síeljünk és helyezze a kormány teljes gazdasági bojkott alá Ausztriát. Szerintem egy hét alatt végük is lesz, ha nem veszünk ésnem szállítunk nekik semmit :-)
Jövőre idecsatoljuk őket aztán nekünk is lesznek pályáink!!!!!! És lesz Kismarton és Felsőőr is!!!!!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.05.24. 23:25
Már egy ideje elég rendesen leült a fórum. Most jön egy téma ami nagyon fontos(Rába)csak nem egészen erre az oldalra való megspékelve,hogy bojkottáljunk.
Kezd hasonlítani a múlt évi szlovák események utáni bojkott kezdeményezésre amiből szerintem semmi nem lett.Látom lelki szemeimmel a következő topic nervet:miért nem szeretem Ausztriát :)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.05.24. 14:27
Szerintem egyáltalán nem idevaló ez a sok off, de ha már a Rábáról van szó, had mondjam el. Mikor Párizsban jártam, azt mondták, a diadaliven rajta van Napolen összes győztes csatája, még a győri is. Na, itt kereshettem Győrt, mert az nem volt. Volt viszont egy Raab felirat, ami megfelelt annak.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.05.24. 01:55
Szia topi!

Azt írtad: "...Miután a közelben lakom, tudom, hogy NEKÜNK fontosabb a Párkány elnevezés, mint az ott lakóknak. Ők már tudják , hogy ez így fog maradni. Az nagyon kevés, hogy a régi magyar helységneveket hasznájuk.Mire is jó ez nekünk?"

Igen, sajnos részben igazad van. Az ott lakók sok mindenen keresztülmentek, több generáció leélte az életét, mióta elvették tőlünk (többek közt) azt az országrész is. A magyarságukat felvállalókat megfélemlítették, megkeserítették az életüket.

Megfáradtak, kicsit beletörődtek ők is. Meg lehet érteni.

"Az nagyon kevés, hogy a régi magyar helységneveket hasznájuk.Mire is jó ez nekünk?"

Igazad van. De legalább ennyit tegyünk meg! Sokunknak fontos ez, remélem. Mert ha már nem magyarul hívjuk a városainkat, akkor biztosan elveszítjük örökre. Osztrák lesz, meg szlovák, meg román, meg szerb, meg ukrán, meg mit tudom én milyen. (Persze tudom.)

Az ott élők így pedig talán jobban észreveszik, hogy mi "itt" úgy érezzük, hogy ők "ott" hozzánk tartoznak. És akkor nekik is talán könnyebb lesz magyarnak maradni, magyarul beszélni, büszkének lenni a magyar nemzetre.

Többet sajnos nem, de legalább ennyit tehetünk, tegyünk! Hiszem, hogy sokan így gondoljuk. Legalább így.

Lackó


Bocs, az "off"-ért! Az eredeti témához pedig: Szerintem sem lehet ilyet megszervezni. Sajnos még ennél lényegesen egyszerűbb dolgokat sem. Valami más módon kellene az ilyesmit megoldani.
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2007.05.23. 15:09
Sziasztok!

Sturovo nálam is Párkány. Ha valaminek van becsületes magyar neve, akkor használjuk azt! Bécs helyett sem fogok Wien-t, Prága helyett Praha-t, Velence helyett Venezia-t mondani. De a síelők.hu-n sem nagyon lehet Karnten, Steiermark, stb ... nevekkel találkozni, de Karintiával vagy Stájerországgal igen.
Ha nem megyünk Ausztriába síelni, attól rosszabb lesz a bőrgyáraknak? Nem hiszem, hogy ez a megoldás.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.05.23. 09:22
Kösz Lackó, bár nem ez volt a mondandómban a legfontosabb. Az egy másik ország egyébként, akárcsak a burgenlandi tartomány. Ott ritkábban hallom, hogy a magyar nevét használnák a településeknek...Vajon miért????? Sem Felsőőrt, sem Kismartont nem hallom soha.És sorolhatnám még...
Miután a közelben lakom, tudom, hogy NEKÜNK fontosabb a Párkány elnevezés, mint az ott lakóknak. Ők már tudják , hogy ez így fog maradni. Az nagyon kevés, hogy a régi magyar helységneveket hasznájuk.Mire is jó ez nekünk?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.