Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vélemény kérés

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.03. 10:06
Sajnos glassfiberrel az a rossz (sajat) tapasztalatom, hogy ahogy ramegy valaki (pl sorban a felvonohoz) vagy veletlenul osszeutod, elkezd feljonni, a felso reteg, es sehogy, vagy eleg nehezen lehet javitani. Lehet hogy ez mar masik technologia, de ami nekunk van az eleg gagyi.
savolt
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2008.01.02. 23:31
Sziasztok!

Ajánlottak egy alig használt (5 sínap)
Fischer SRC Carving Glassfiber 170 cm-es silécet
megvételre....

Mi a véleményetek róla?
186cm 94 kg vagyok...

előre is köszönöm Ákos
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.01.02. 21:01
Nézz körül,itt már boncolgattuk a témát.
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=9341
Halljakend
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2008.01.02. 20:41
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Explosiv lécekkel?
Ha van kérlek osszátok meg velem.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.12.23. 21:59
Az Atomic GS10 óriásmülesikló a Fischer SC meg slalom sí. Az sem midegy, hogy Worldcup Sc vagy csak Race Sc. Szerintem elég a Race Sc. 70 e. Ft alatt beszerezhető. 160-165 cm. Az Atomic biztos, hogy többe kerül és nem jobb léc.....
A Progressor (http://hu.fischer-ski.com/en/products_ski.php?show=detail&id_product=17141) jobb alternatíva lehet...

davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.23. 17:52
Kedves fórumozók!

Az ünnepekre és egyéb családi örömökre tekintettel új léc vásárlásán töröm a fejem és ebben kérem a tanácsokat.

A történet egyszerű: egy éve síelek, de rendkívül aktívan (tavaly 3 hét tiszta síelés, idén még csak pár napot voltam, de többet tervezek). A sítudásom szerintem közepes de gyorsan javul (egy hetet oktatóval, a többit magamtól fejlődtem, idén megint lesz az egy hetes családi síelésen oktató).

Eddig egy régi 170 centis Fischer RX6om (170 cm R15 111-67-96) volt, amit idén megörökölne a család egy másik feltörekvő tagja én pedig vennék egy komolyabb kategóriát. A két versenyző:

Atomic GS10 (166cm, R16, 109-66-93)

Fischer RC4 SC (R14, 116-65-98).

Ti melyiket ajánlanátok? Nekem a Fischer szimpatikusabb (és sokkal olcsóbb :-), de a rádiusza kisebb. Ez azért zavar, mert én inkább hosszan kiengedett íveken szeretek menni (elég szépen karcolok, bár néha cseppet sem párhuzamosan, de az nincs túl gyakran), rövid lendületezni nem szeretek (igazán nem is tudok). Egyáltalán mennyit számít a rádiusz ilyen téren?
A jelenlegi lécem minden tekintetben jó volt, ehhez próbálom mérni a dolgokat. Pár adat magamról: 184 cm magas, 85-90 kg.

Az esetleges tanácsokat előre is köszönöm!
apropó: Boldog karácsonyt mindenkinek!


(Az egész üzenetet utólag kicsit széttörtem pár enterrel, mert iszonyat módon nézett ki...)
bengab
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.12.20. 21:32
Sziasztok

Replaci mondatai egy kicsit elgondolkodtatók és köszi ezt az utat is végigjárom /carving a léc/, de SíMan gondolata olyan mintha
próbálta volna a lécet ! Köszönöm még egyszer srácok , remélem pont kerül a kanyar végére .


üdv : és jó hó felhő gyártást
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.20. 06:29
Bengab, az nem lehet, hogy az új szerzeményt esetleg elélezték és akad?
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.12.20. 03:59
Szia!

Látatlanban csak tippelni tudok. Lehet, hogy a régi léccel csak "farolgattál". Ha az "új technika" carving lécet jelent, ez a fajta "farolgatás" nehézségekbe ütközhet. Meg kellene tanulni, hogy hogyan működik együtt az élhasználat és a forgatás. Ha a terhelésekkel is megismerkedsz, és valaki az összefüggéseket is elmagyarázza, már egyszerű dolgod lesz.

Síelős üdvözlet:
bengab
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.12.19. 20:35
Sziasztok

A véleményeteket szeretném kérni abban a kérdésben , hogy mi miatt fordulhat nehezen a sí léc ?
Újrakezdő vagyok vásárlás előtt több lécet is kipróbáltam és a fordulás nem okozott problémát .
Használt , de újszerű technikát vásároltam egy üzletben azóta megállt a tudomány és csak kínlódok .

Előre is köszönöm a gondolatokat !

üdv . mindenkinek
jetstream
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.17. 21:21
Kedves Síkedvelők!

Régebben síeltem egy keveset, és most ismét szeretnék visszatérni. A nagy kihagyás miatt a kezdők és haladók tudása közé tenném az én tudásom. 192 cm, 80 kg es 28 eves vagyok.
Szerintetek milyen felszerelést érdemes vennem?
Szerennék viszonylag komolyat, 'általános' használatra. Tehát allrounder-re gondoltam.

Ezeket néztem:

1. Atomic Izor (3:1 vagy 5:3) léc kötéssel, B50-es cipővel.

2. Head C210 léc Tyrolia RF 10 kötéssel, EZON 2 8.5-ös cipővel

3. Rossignol Actys (100 vagy 200 vagy 300) kötéssel, Exalt X 8-as cipővel

4. Nordica Gran Sport 10 vagy 12 XBS léc kötéssel, EasyMove 8 vagy 10 cipővel

5. Salomonbol nem tudom melyik az ideális kezdő-középhaladó szinten, ami 2006/2007-es modell (léc+kötés+cipő), pedig ez is elég jó márka

Mi a véleményetek?
Köszönöm a segítséget!

Jetstream
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2007.12.12. 19:50
Kegyetlen dolog, ha szorít a bakancs! Gyötrődik az ember kellemes kikapcsolódás helyett. Katonabakanccsal kezdtem és az elmúlt 5o év alatt sok egyebet kipróbáltam. Közben a jobb lábamon bütyök keletkezett.Majdnem mindegy, miyen márkájú bakancsot veszek, mindegyik fájdalmasan nyom.
A saját megoldásom ( biztosan van jobb is!) az,
hogy egy számmal nagyobb a bakim és az első csatot
nem húzom feszesre, a többit igen. Igy jól fogja
a lábamat, egész nap elviselem. A hüttében kb.
2 óránként minden csatot kilazítok 15-20 percre,
aztán mehet minden tovább.A lúdtalp más lehet...
Genetic
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2007.12.12. 12:15
a magas lábfejeseknek nem ajánlom, de mint ludtalpas, én ludtalpbetétet teszek a bakancsba, az valamennyire megemeli a talpam, és kevésbé nyomja a bakancs.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.11.29. 21:20
Korábban írta valaki, hogy ő harisnyában siel sízokni helyett.
Most kipróbáltam én is. Egyik sportboltban vettem vékony, harisnya jellegű sízoknit. Hihetetlen de sokkal jobb benne sielni. Én is ajánlom mindenkinek akinek az a problémája, hogy a bakancs töri a lábát, használjon nagyon vékony zoknit. Én emellett nagy flex indexű bakancsot hordok és nem meghúzva rajta a csattokat, mint az állat.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.10.26. 11:32
Szervusztok!

A cipő kérdésben nem nagyon tudok hozzátenni az (különösen Ildikó) okosságokhoz.
Azonban apalermoi gondolatához, hogy mivel dolgozunk a havon, lenne egy kis hozzáfűzni valóm.
A síelés egy nagyon összetett mozgás. Egy jól síelő valójában az egész testével, (még a fejével is) dolgozik. A különféle, egyensúlyozó - tömegkiegyenlítő mozgásokra gondolok, (lásd versenyzők teshelyzetei).

A legfontosabb dolgok azonban a havon történnek.

Így aztán egy jól eltalált cipő, ami úgy "pászol a lábadra", hogy közben a vérkeringést nem akadályozza, sokat tud segíteni az un. finomkoordinációs lábmunkában. Bizony egy szint felett nagyon is van jelentősége a lábfej munkájának (is). És nagy jelentősége van a talpunk "műszerként" való használatának. Ha figyeled, megmondja, hogy jó helyen állsz - e a síben, az ív különböző szakaszaiban.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.10.24. 15:48
A lábnak hozzá kell szoknia a sícipőhöz, hisz az nem természetes közeg a számára. Próbáld ki a következőt: Az első 1-2-3 körben még ne szorítsd fullra a csatokat, és ennek megfelelően óvatosabban is síelj. A felvonón ülve sasolgass = mozgasd a lábujjaidat, ez amúgy a hideg ellen is jó. Csak miután így (is) bemelegítettél, állítsd be a csatokat az optimálisra, és most már síelhetsz teljes gőzzel. A felvonón ülve ezután is, ha úgy érzed, csatolj ki. Ha szükséges, bármikor vedd le a cipőd és maszírozd át a lábfejed, meglátod csodát tesz. Ha megfelelő a cipőd, és persze lábanként 1 sízokni van rajtad, simán bírnod kell a napi 5-6-7 órát. A lúdtalp persze más, ahhoz nem értek, de talán a többek által említett emelő, vagy hozzáértő, síelő sportorvos, esetleg...
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.10.24. 14:13
Ez a talpfájás dolog engem is izgat! Nekem is ez a nagy szívfájdalmam. Évek óta ez a problémám, és volt egy szlovák hétvégi kezeletlenpályás síelés ami után abba akartam hagyni, és lemondani a szokásos olasz egy hetemet. Szerencsére nem tettem. Szerintem két dolog összejátszása miatt lehetséges. Egy: rossz technika Kettő: magas lábfej. Mindenesetre az én taktikám ennek a talpfájásnak a csökkentésére, hogy lazán hagyom az első két csatot, a felső kettőt pedig csutkóra húzom, ettől biztonságosabbnak érzem (merthát ha az első kettőt lazán hagyom, akkor kicsit kotyog a lábam eleje). Ezzel együtt az első 1-2 napot úgy kezdem, hogy 1-2 órán keresztül a kék pályákon újra elsajátítom a "sípcsont előrenyom" technikát, mert akkor nagyjából tehermentesítem a lábfejem elejét.
szerintem a túl sok fékezés, a lazulás, nem odafigyelés azt eredményezi, hogy a lábfej sokat dolgozik, ezért ha le van szorítva, akkor még inkább zsibbad, majd pedig fáj. Remélem nálam sokkal jobb síelők ill. oktatók is megerősítik, hogy nem a lábfej az amivel dolgoznunk kell. Én mint középhaladó síelő, ennyit tudok hozzátenni a témához, de én is kiváncsian várom a hozzászólásokat, mert ez szerintem is egy égető probléma lehet:) szó szerint:)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2007.10.24. 12:40
Hát biza' ez igen kényes kérdés.
A lábfejem extramagas és ha egy kicsivel jobban becsatolom a 2. csatot, úgy elzsibbad, hogy ki kell lépnem belőle 10 percre. Ezek miatt még mindig egy ősöreg NORDICA bakancsot használok, amely 4 csatos + a vádlinál nyitható egy gyorscsattal. Így tudok kényelmesen felvonózni.
Korábban vagy 4-5 korcsolyacipőt kipróbáltam, de mindegyikben "ökölbe szorult a talpam". Nem is korcsolyázom. Viszont nem is veszek másik cipőt, mert félek, hogy mellé nyúlok ill. lépek. Az eladó cuccok között is van egy cipőm, tök jó konstrukció, de alacsonyabb lábfejhez.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2007.10.23. 19:12
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat. Remélem rátalálok én is a megfelelő megoldásra és elviselhetőbbé fog válni a sícipő használata.
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2007.10.23. 18:08
Bootfitter. Az hiszem már itthon is van (talán a McManusban a Bajcsyn?), megfelelő helyeken megtágítják a cipőt, esetleg meéretre készült talpbetét, harántemelő is szóba jön. Ha itthon nincs, érdemes valahol Ausztriában a jobb síterpeken megkeresni az ilyen szolgáltatást. A foam valóban nem biztos, hogy megoldja a problémát, a jobb cipők bélése egyébként többnyire alakul a lábhoz az első pár nap folyamán. Ha ez kevés, akkor jönnek a fenti megoldások. Nekem amúgy inkább az első menetek kínosak, akkor csatolgatom ki az alsó csattokat a liften felfele, de utána rááll a lábam és jó estig.

üdv,

deckard
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.