Hagyományteremtő Síkupa Pasaréten - beszámoló

2010.04.26. T.M./ Pasaréti Síiskola

2010. április 17-én, egy szép áprilisi szombaton került megrendezésre Budán az I. Vasas-Pasarét Síkupa, műanyagpályás nyílt amatőr síverseny, 3-14 éves gyerekek számára. Korán reggel a Pasaréti Síiskola oktatói nagy izgalommal várták a közel 130 nevezőt. A versenyről kiváló fotók készültek.
Nagy örömükre szolgált, hogy nemcsak saját tanítványaik indultak a versenyen, hanem több budapesti síiskola is lelkes és ügyes csapattal képviseltette magát. A regisztráció és a rajtszám átvétele után mindenki kipróbálhatta a pályát, a versenyzőket kísérő családtagok pedig birtokba vehették az ugráló várat, és a sífutó pályát is. A hivatalos megnyitót követően az előfutók a hétéves Tóth Zita (diákolimpia győztes, szlalom OB magyar bajnok), és Berecz Anna (többszörös magyar bajnok, a 2010-es vancouveri olimpia legeredményesebb magyar alpesi si versenyzője) teljesítették a pályát, majd következtek korosztályonként a versenyzők. A célba érőket 12 korosztályban és fiú-lány kategóriákban díjazták a fotocellás időmérő számadatai alapján. Mindenki remekül szerepelt, a síiskola oktatói büszkék lehettek minden lesiklóra, de a saját tanítványaikra a leginkább, hiszen végigkísérhették, hogyan lesznek egyre ügyesebbek a sípályán. A Pasaréti tanítványok 3 arany, 2 ezüst és 4 bronzérmet szereztek, és számos egyéb szép helyezést, ami nagyszerű eredmény, hiszen sokan csupán tavaly ősszel ismerkedtek meg a sízés alapjaival. A részletes eredmények a www.pasaretisiiskola.hu honlapon tekinthetők meg. A verseny után sem szakadt vége a programoknak, az ugráló vár továbbra is üzemelt és a sífutópályát is rengetegen kipróbálták. Utóbbit a Vasas Északi Sí Szakosztálya felügyelte, Viczián Vera Vancouveri Olimpikon képviseletével. Természetesen az étel-ital sem maradhatott ki, a bográcsozás annyira jól sikerült, hogy egy csepp sem maradt a kondérban. A hangulat remek volt, "MC" Kokó leállíthatatlan humorral közvetítette végig az eseményeket, a versenyorvosnak pedig szerencsére semmi dolga sem akadt. :) Természetesen nehéz lett volna ilyen remekül összehozni a programot támogatóink nélkül, segítségükkel remek hangulatú sporteseményt szervezhetett a Pasaréti Síiskola, ahol minden versenyző jól érezte magát! A szakmai stábot is megilleti minden köszönet, szuper verseny volt! Gyertek el legközelebb is és várunk további programjainkra, egész nyáron!