Jelenleg a Victoria állambeli Hotham az éllovas, ahol 125 cm-t mutatnak a hómércék, de a közeli Falls Creek sem panaszkodhat; itt 110 cm hó várja a téli sportolókat.
Perisher Blue-n az összes sífelvonó üzemel, ez 49 liftet jelent közel 1250 hektáros (!) területen. A helyiek szerint évek óta nem volt ilyen kitűnő síszezon az ottani hegyekben, főleg a tavalyi, már-már katasztrófafilmekbe illő idény után egy igazi megváltás a 2007-es év.
Ami a folytatást illeti az elkövetkező egy-két napon további kisebb-nagyobb havazásokkal lehet számolni, majd utána egy markáns hidegfront éri el a térséget, ami száraz, de igen hideg levegőt hoz, vagyis a lehető legjobb időt a műhó készítésére.
Mellesleg, az eddigi ausztrál tél nem csak a vastag hótakarójával tűnik ki, hanem meglehetősen alacsony hőmérsékleteivel is. Az elmúlt hetekben nem egyszer mértek -9 C fokot a victoriai síközpontokban (az Ausztrál Alpok magasabb részein -10, -12 C fok körüli hőmérsékletek is előfordultak). Ez arrafelé igencsak szokatlan - különösen, hogy két-három héten belül többször is megismétlődött-, mivel többnyire nulla fok körüli hőfokok a jellemzőek.
A "szomszédos" Új-Zélandon június 20. után érkeztek meg a várva várt hófelhők, átlagosan 40 cm friss havat hoztak az ottani síterepekre, de a völgyekbe is jutott úgy 20 cm. A helyiek végre fellégeztek, hiszen eddig jóformán csak a hóágyúkból érkezett a fehér molekula, igaz azokból igen bőkezűen. A Snow Parkban kizárólag a hóágyúkkal két méteres hóréteget sikerült varázsolni!
Az öröm azonban csak néhány napig tartott, hiszen a hófelhők után fekete esőfelhők tornyosultak az új-zélandi hegyek fölött, és 2000 méterig szinte mindent eláztattak. Július elején ismételten fordult a kocka és több helyütt 40 cm-es friss hó hullott alább.
A legjobb havat azonban az északi szigeten fekvő Mt Ruapehu két síterepén, Whakapapán és Turoán találjuk; itt 80 és 135 cm között váltakozik a hó vastagsága; ráadásul a két síparadicsomot a pár héttel ezelőtti esőzés is elkerülte.