Néhány évvel ezelőtt nagyon lassan közelítettek a napijegy árak a lélektani határ, az 50 euró felé. Amint átléptük ezt a határt, a síterepek sem voltak kevésbé szívbajosak, és nagyobb léptékben emelték az árakat. Most ott tartunk, hogy közel 30 osztrák síterepen drágább a napijegy 50 eurónál (kb. 15 500 forint).
Egy üzemeltetői konferencián elhangzott egykori vélemény szerint az osztrák síterepek harmada veszteséges, harmada nullszaldó körüli, a maradék harmad pedig nyereséges. Ők azok, akik a Ski amadétól nyugatra folyamatosan fejlesztik a síterepeket és ennek az árát a bérletekben is érvényesítik.
A legtöbbet egy napijegyét a tiroli Kitzbühel síterepén kell fizetni. Az idei főszezontól már 55 eurót. Itt tavaly még csak 53 euróba került a napijegy. Idén emelt 53 euróra négy top osztrák síterep: Sölden, Ischgl, Saalbach és Ski Arlberg.
A legdrágább és legolcsóbb osztrák síterepek
A síterepek szerint a sok lift és a sok pálya fenntartása ennyibe kerül. Sokan leosztják a síterep pályakilométereit a bérletárakkal, de ez könnyen félrevezető lehet. Egyrészt, ritka az ideális alkalom, amikor minden pálya használható, másrészt olyan
vad következtetésekre is juthatunk, hogy Észak-Koreában drágább síelni, mint Ausztriában.
Azt említsük meg, hogy a többi országgal összehasonlítva, Ausztriában a legmodernebbek a liftek és itt költenek a legtöbbet hóágyúkra. Az osztrák sajtó már svájci árszínvonalról ír, de a legdrágább osztrák síterep sem lenne benne az öt legdrágább svájci között, és akkor még nem beszéltünk az amerikai vagy ausztrál árakról...
Ezen a listán az osztrák síterepeket listázzuk bérletárak szerint. A mi csoportosításunk szerint 27 síterep lépte át az 50 eurós határt. Ez a szám máshol más lehet, attól függően, hogy sírégiókat és síterepeket mennyire bontják szét vagy kezelik egyben.