A történetet a balesetben érintett kilencéves fiú édesanyja meséli el, aki az incidens után
petíciót indított el a síterep biztonságával kapcsolatban, és eddig 2000 aláírás gyűlt össze.
Az édesanyja elmondása szerint a kilencéves fia, Adel, már öt éve síel, állandóan a szülőkkel, mindig sisakban. Múlt szombaton a libanoni Faraya-Mzaar síterepén a kezdőpályák környékén síeltek, majd a fiú egyedül szállt fel a négyszemélyes ülőliftre. Lehajtotta a biztonsági korlátot, majd megérkezett a hegyállomáshoz. Ott pánikba esett és nem sikerült időben felemelnie a biztonsági korlátot, csak akkor, amikor a lift már megfordult és elindult az ellenkező irányba.
Útban a segítség a bajbajutott fiúnak
Az édesanya felháborodása szerint a hegyállomásnál dolgozó liftkezelő a füle botját sem mozgatta, semmit sem csinált, hogy segítsen a gyermeknek. A lift később megállt, az erős szélben és hidegben bepánikolt fiúval, aki egyik kezével a lift ülésébe kapaszkodva 12 méter magasan lógott a levegőben. Túl sok esély nem látszott a helyzet megoldására, a liftet csak előre lehetett járatni, vissza irányba nem.
Természetesen mindenki felfigyelt a liften lógó kisfiúra, így a szomszédos liftnél dolgozó liftkezelő, Amman is, aki a harmadik munkanapját töltötte a síterepen. Amman először leállította a saját liftjét, majd átrohant a kisfiúhoz. Felmászott a liftoszlopra, majd tornászokhoz hasonló mutatvánnyal, puszta kézzel, kesztyű nélkül a drótkötélbe kapaszkodva lemászott a 10 méterre megakadt kisfiúhoz. Végül sikerült a fiút visszahúznia és visszaültetnie a székbe.
Közben a fiú alatt összegyűlt emberek is segítettek a 25 km/órás szélben és hidegben himbálózó fiúnak. A földről segítettek neki elmagyarázni, hogyan szabaduljon meg síléceitől, próbálták biztatni és tartották benne a lelket, amíg megérkezett a segítség.
A kaland szerencsésen véget ért, a kisfiú épségben megúszta, Amman hős lett, az édesanya pedig a fenti petíciót fogalmazta meg az eset után, amelyben erősen kritizálja a síterep hozzáállását.