Karintiában ezek a fejlesztések növelik a síelők kényelmét

2025.10.31. sielok.hu

Budapesten járt Elke Maidic, aki Karintia képviseletében tájékoztatta az újságírókat az osztrák tartomány 2025/26-os téli kínálatáról. Kiemelte a sí és wellness kínálatot, melyek tovább bővültek a régióban. Az idei síterep fejlesztések a kényelmet, a biztonságot és a minőséget helyezik középpontba.
Síelés a Katschbergen | Fotó: Kärnten Werbung GmbH / Sam Strauss
Síelés a Katschbergen | Fotó: Kärnten Werbung GmbH / Sam Strauss
Karintiában mintegy 100 órával többet süt a nap, mint Ausztria nyugati síterepein. Az Alpok főgerincétől délre fekvő tartományban a tél különösen barátságos és sokszínű arcát mutatja. A Kärnten Skipass síbérlet összesen 31 síterepre biztosít belépést – ebből 24 Karintiában található – és akár 204 síeléssel töltött napot is lehetővé tesz. A szezon már októberben indul a Mölltali-gleccseren és egészen május végéig tart. Decembertől pedig Karintia többi síterepe is tárt karokkal és nagyszerű sípályákkal várja a vendégeket. A helyi síbérletek ráadásul számos vonzó, extra szolgáltatást is tartalmaznak.

Az idei szezontól a Katschbergen vadonatúj, ultramodern 8-személyes kabinos felvonó szállítja a téli sportok szerelmeseit az Aineck csúcsára. A felvonó nemcsak kényelmesebb és szélállóbb lett, hanem fontos kapcsolatot is teremt a Lungau sírégióval.

A Nassfeld síterepen a mesterséges intelligenciával vezérelt és 63 darab üvegfalu kabinnal rendelkező Gartnerkofelbahn nyújt különleges, jövőbe mutató élményt: a felvonó az 1750 méteres útvonalat mindössze 6,5 perc alatt teszi meg. Nassfeld további újdonságairól ebben a cikkben írtunk.

A Dreiländereck kínálata új, panorámás korcsolyapályával és a szánkózáshoz használható tányéros felvonóval bővült, míg számos karintiai síterepen vadonatúj hóágyúrendszerek növelik a teljesítményt mintegy 30%-kal, miközben energiatakarékosabbak is.

A Turracher Höhe téli kínálata egy látványos újdonsággal, egy új XXL-funpark-kal gazdagodott, ahol olyan látványos elemek, garantálják az élményt a snowboardosok és freestyle síelők számára, mint a Rafting Run élménypálya.

A Gerlitzen természetközeli freeride szakaszaival tűnik ki, míg az Ankogel síterep új befektetőjének köszönhetően friss lendülettel vág neki a szezonnak. Összesen mintegy 7 millió eurót fordítottak a liftek, a hóágyúzás és az infrastruktúra korszerűsítésére.

A kisebb, de annál családbarátabb Weissbriach síterep is megújul – és továbbra is titkos tipp marad azoknak, akik már az első ott töltött éjszaka után ingyenes síbérletet szeretnének a családjuk számára.

Tanulj meg síelni 3 nap alatt – garantált sikerrel!

Az innovatív tanfolyam felnőtteknek (14 éves kortól) szól, akik szeretnék biztonságosan, nyugodt tempóban felfedezni a síelés örömét. Ami igazán különlegessé teszi: ha a tanfolyam végén valaki mégsem tud magabiztosan lecsúszni egy kék pályán, visszakapja a részvételi díjat. A tanfolyamok mintegy tíz kiválasztott síterepen zajlanak – ezek jellemzői a hóbiztos és könnyű lejtők, valamint a személyre szabott figyelem. A képzés legfeljebb nyolcfős kis csoportokban történik, képzett síoktatók vezetésével. Az ajánlat nemcsak teljesen kezdőknek szól, hanem azoknak is, akik hosszabb kihagyás után szeretnék visszanyerni a biztonságérzetüket a pályán.

Utazás fenntartható módon a Koralmbahn vasúttal

Mérföldkő a fenntartható téli turizmusban: megnyílt a Koralmbahn. Az új nagysebességű vasútvonal mindössze 45 perc alatt köti össze Grazot Klagenfurttal, így soha nem volt még ilyen egyszerű eljutni Karintiába egy téli kikapcsolódásra.
Adventi vásár Klagenfurt főterén | Fotó: Helga Bauer, Kärnten Werbung
Adventi vásár Klagenfurt főterén | Fotó: Helga Bauer, Kärnten Werbung
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Szállástippek
AKCIÓ
Das Kleine Feriendorf
Egyszerűen berendezett, természetközeli üdülőházikók Nassfeld sítereptől mindössze 4 kilométerre. Az önellátásos, állatbarát hütték egyenként maximum 5-6 fő kapacitásúak.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Landhof zum Waidegger Wirt csillagcsillagcsillag
Igényesen felújított, osztrák családi hotel Karintiában, 5,5 kilométerre Nassfeldtől, ahova a ház elől induló ingyenes síbusszal is eljuthatnak a vendégek. 2-4 ágyas szobák, félpanziós ellátás, étterem, bár, játszószoba és szaunarészleg.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
AKCIÓ
Haus Im Hochtal
Haus im Hochtal 3 háziállatmentes, szépen berendezett, felújított 4-6 fős apartmant kínál a karintiai Bad Bleibergben. A közeli hotelben reggeli, vagy menüvacsora rendelhető.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek  
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
Havazás Előrejelzés
INGYENES TANÁCSADÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE