Balesetmentes volt a Red Bull Tömeglesiklás

2012.01.23.

Balesetmentes volt a Red Bull Tömeglesiklás A korábbi napok bajlós időjárási viszonyai ellenére szakadó hóesésben, ideális körülmények között zajlott le a Red Bull Home Run pénzdíjas sí- és snowboard verseny első magyarországi futama Eplényben. A tömeglesikló típusú versenyen 80 induló között, két körben dőlt el a leggyorsabbnak járó cím sorsa.
A versenyzők a sípszó elhangzása és a becsatolás után egyszerre rajtoltak el, majd versenyszámonként a 10-10 leggyorsabb, elsőként célba érő versenyző jutott tovább a döntőbe. Az 1 km hosszú, akadályokkal tarkított pályán a leggyorsabbaknak járó fődíjat végül a síelők között Czakó Gergő, míg a snowboardosok között Sümegi Péter érdemelte ki. A 100 ezer Ft összdíjazású versenyen bárki indulhatott, egyetlen feltétel a bukósisak használata volt. A verseny sportszerűségét jelzi, hogy bár gyorsasági versenyről volt szó, minden induló sérülés nélkül, épségben célba ért.