Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Chopoker által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (393)Időben csökkenő Időben csökkenő
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.12.07. 12:23
Felkerültek az új kabinok a sodronyra!
Előzmény: (százas 190723)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.12.02. 20:13
Szia!

Szerintem egy napra az adott síterepen érdemes bérelni. Ha pl. Bp-n bérelnél, akkor 1-1 út oda-vissza, parkolódíj, üzemanyag, ráfordított idō, összesen akár többe is kerülhet, mint a síterepen, ahol akár nap közben is cserélhetsz, ha baki nyom, síléc nem tetszik stb.

És így még a bp-i dugókat is kiküszöbölheted, ami szerintem az egyik legfontosabb szempont!
Előzmény: (dtamas 190665)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.12.01. 16:32
Többször leírtam már, hogy az itteni fórum információkat érdemes a hivatalos oldalról is csekkolni, mert nem minden fórumozó véleménye kellően megalapozott!
Előzmény: (dtamas 190622)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.29. 11:38
Más ennyiből szerintem a síbérlet+szállás költséget sem tudja kihozni.

Ügyes vagy! Vagy inkább varázsló! :-)
Előzmény: (Dri1995 190555)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.28. 12:04
Bátraké a szerencse! Úgy tűnik, hogy jól tetted, tegnap délután ismét átváltott a hegy télbe. Remélem most hosszabb távon marad így...mondjuk néhány hónapig!

Jelenleg nem kicsit szakad a hó és ez nagyon JÓÓ!
Előzmény: (százas 190488)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.24. 17:12
Ez jó hír!

Köszönöm a választ!
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.24. 14:29
A jegyvásárlás felgyorsításra és kényelmesebbé tételre az egyik legjobb megoldás az online jegyvásárlás.

Létezik már ilyen lehetőség a Síarénában?
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.24. 10:22
Nekem sehogy!

Szlovákiában a TMR már évek óta kitalálta a tuttit. Nem ciki tőlük tanulni.

Ha meg tényleg fontos, hogy kinek hogy tetszik, akkor célszerűbb lett volna a döntés meghozatala előtt közvéleményt kutatni.

Nem tudom, hogy mennyire bízhattok abban, hogy az előttem hozzászólókkal együtt mi kisebbségben vagyunk?!
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.23. 09:47
Szimpatikus, ahogyan tiszteled a "tanácsokat", nem mindenki szokta ezt így tenni!

Részemről jár az elismerés és köszönet érte! :-)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.21. 23:07
Pont én is így gondolkodok a 0%-os sörrōl és a (100%)mūanyagról...nem az igazi, ezért egyet is értek Veled.

De azért azt elfogadom, hogy aki szezononként 5-10 napot síel a családjával, annak lehet, hogy költséghatékony a gyerek mūanyagon történō oktatása.

Csak egy érv: elég macerás dolog "élesben" tanítani kezdōket húzós felvonózni. De tényleg eltértünk a témától, és nem is hoz lázba. :-)
Előzmény: (golo 190386)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.21. 22:19
Szia Golo!

Én meg nem írtam azt, hogy Te az oktatást túlzásnak tartod és én nem értek Veled egyet! :-)

Mūanyagon meg fogalmam sincs milyen boardozni, én a sört is (üveg)korsóból iszom, de azt azért gondolom (persze lehet, hogy rosszul) hogy van olyan hóminōség, amelyen nagyobb szenvedés tanulni, mint mūanyagon.
Előzmény: (golo 190383)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.21. 21:56
Ha Apuka nem boardozik, akkor nem biztos, hogy "túlzás" az oktatás, mert néhány hasznos info baromira felgyorsíthatja a tanulási folyamatot.

Mivel (kis)lány, ezért én különösen óvnám a popóját! :-) Ha már bebátorodik, akkor az fog kapni az elején rendesen.

Ha ilyenben gondolkodunk, akkor kérdés, hogy mi fér be, a már meglévō sígatyó alá?! (az oldschool, régen házilag méretre szabott vastag szivacsot, bō gatya esetén akár kispárnát is javasolt :-) )

Mert sajnos egy szerencsétlen esés is könnyen a kedvét veheti, egy már vélhetōen ügyesen síelō kislánynak. Egy hasonló korú, konkurens gyermek, viszont komoly motivációt jelenthet,...akár az oktatásról is.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.17. 10:56
Nagyon nem mindegy, hogy az 5 illetve a 40 cm havat hogyan értelmezzük, de ettől függetlenül sem érdemes szerintem összehasonlítani a két említett síterepet.

Én azt gondolom, hogy sajnos meglehetősen kevés azon napok száma, amikor Visegrádon síelhetünk, de a Chopokon csak "kövezős" léccel érdemes. Fordítva, lényegesen több azon napok száma, amikor Chopokon akár új léccel is síelhetünk, de Visegrádon sajnos csak gyepsível.

Szerintem érdemesebb Chopok É-i és D-i oldalát összehasonlítani egymással!
Előzmény: (TZoli 190282)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.16. 17:54
Az É-i oldal pályáin szerintem lényegesen kevesebb a kő. A hó meg általában (természetesen nem mindig)a D-i oldalon szokott lényegesen vastagabb rétegben jelen lenni, a szezon nagy részében.

Persze nem vitatkozni szeretnék, ez csak az én álláspontom.
Előzmény: (TZoli 190245)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.11.12. 11:35
Ilyen javításokat saját magunknak érdemes megoldani, mert különben extrém esetben tényleg elōfordulhat, hogy egy másik megvásárlása a legracionálisabb megoldás, igaz nem az elōbbi hozzászólás miatt!

Most azon is elgondolkodom, hogy a múltkor az autómon kicserélt fékhez a szervíz semmilyen tanúsítványt sem adott...lehet, hogy hiba volt, hogy nem vettem új járgányt?! Mindig tanul valami újat az ember! :-)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.10.24. 15:14
Úgy tudom, hogy 6 km út részben vagy már teljesen elkészült a D-i oldali hágón.

Az új felvonóra meg felkerült a drótkötél!

forrás: face...
Előzmény: (zé 189295)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.10.18. 16:23
Szerintem is teljesen logikus ötlet az iskola melletti sípályát (minél hatékonyabban) kihasználni!

Az elméleti vita egyébként (részemről) nem a fakultatív, hanem az esetlegesen kötelezővé tett, ráadásul más tantárgyak helyett bevezetendő síelés oktatás ellen indult el.
Előzmény: (RM 189798)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.10.18. 16:16
"Megkockáztatom, hogy a nebulók többsége többet fog sílécen állni mint dobbantani, gimnasztikázni, gerendán parádézni, kötelet mászni, szertornázni, súlytlökni vagy gyűrűn himbilimbizni."

Bocs de ez szerintem téves elmélet! Ez azt sejteti, hogy a síelés tanítása "többet ér", mint az összes többi, meg a himbilimbi sportok. Elfogadom, hogy ezt írod, de nem értek vele egyet! Érdemes lenne evvel kapcsolatosan egy-két szakemberrel beszélgetned. Ilyen felfogás szerint a négyzetre emelés helyett inkább tanítanák biciklizni a gyereket, mert azt lényegesen többször fogja majd tenni az életében, tudomásom szerint mégsem tanítják.

Én nem mondtam azt, hogy 2X10 óra sok a síelésre, de azt viszont mondom, hogy 2X10 óra nagyon kevés! Ezért sem látom értelmét az iskolák többségének esetében.

Nem mondtam olyant sem, hogy a többi sportra racionális a ráfordított idő. Félre olvastál valamit, én azt írtam, hogy sport szempontból szerintem érdemes iskolai időn túl gondolkodni. A testnevelés nálam nem (egy)sport, a sport viszont testnevelés!
Előzmény: (Dave 189797)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.10.18. 10:32
Köszönöm a részletes tájékoztatást. Ez így már számomra is teljesen elfogadható, mármint az, hogy választható és nem kötelező.

Nincs pontos ismeretem arról, hogy manapság az "átlag" iskolai testnevelés egy-egy konkrét sportág esetén milyen képzettség elérését jelentheti a gyerekeknél, nyilván ez sok tényezőtől is függ. Én egy sportot sem az iskolában tanultam meg, mégis nagyon fontos volt a testnevelés óra számomra, ugyanis főként ott szereztem meg a képességeket, amik a későbbi alapokat jelentették.

Nem gondolom, hogy pl. úszni, korcsolyázni, síelni és egyéb olyan sportot hatékonyan tanítani lehet az iskolában, amelyeket ráadásul kis(számú) csoportban érdemes. Ezeknél túl sok a meddő idő, amíg a nebuló eljut a rajtkőig, a jégig lábán korcsolyával és a lejtőig lábán léccel, tehát a tényleges tanulásra csak nagyon kevés netto idő juthat iskolai testnevelés esetén.

Ettől függetlenül elfogadom azt, hogy sokaknak mégis lehetőség bizonyos sportágak megismerésére.

Én az iskolától saját gyermek esetén teljesen más prioritásokat várnék el, sport szempontból szerintem érdemes iskolai időn túl gondolkozni!

Ami még érdekes, hogy sokan nyelvet tanulnak iskolai időn túl, pl. sportolás helyett, pedig annak szerintem az iskolában lenne a helye. Persze másnak lehet erről más a véleménye.
Előzmény: (skioutlet 189792)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2016.10.17. 20:40
Már teljesen másról írsz, mint amikor még a bizonyos órák helyetti és 8-10km-es síterepekrōl írtál. Gondolom, hogy azok nem a müanyagpályákra vonatkoztak.

A müanyag pályás fakultatív elmélettel én is egyet értek.

Félre biztosan nem olvastam, mert olvasás óra helyett sajnos nem síórán voltam. Nézd meg a bejegyzéseket ismét, konkrétan volt szó kötelezō sítúrákról, amik költsége nem összemérhetō az uszoda belépō árával.

A lovaglós meg szaltós komolytalan bejegyzésekre meg nem reagálnék.
Előzmény: (Dave 189783)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.