Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mangalor által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2012.01.29. 17:47
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a Lungau régió pályáin van-e rá mód, hogy délután 3 után, a még akkor megvásárolt, de csak másnaptól érvényes többnapos bérlettel már síelni lehessen. Egy kis bemelegítő csúszkálás lehet, hogy megérné. Itt visszaolvastam és nem találtam (vagy csak elkerülte a figyelmemet)erre információt , viszont más topicokban nem egyszer olvastam már ilyenről...
Segítségeteket előre is köszönöm!
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2012.01.18. 23:16
Sziasztok!
Tudja-e valaki, hogy mi van február 20-25 között Lungau régióban? Ünnep, valamilyen szünet?
Ugyanis több szálláshelyen érdeklődtem apartman iránt, s nem egy helyről azt írták vissza, hogy mindenki ekkor akar menni, ezért telt házuk van ekkorra. A tartományi síszünet Salzburgban és Karintiában a sielok.hu szerint az előző héten van. (febr 11-18)
Ha lehetne elkerülném a nagyobb tömeget...
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2010.01.14. 20:13
Sziasztok!
Január 17-től síelünk a régióban. Vasárnap szeretném elkerülni a tömeget. Mit javasoltok, melyik pályára menjünk?
(Beleértve Obertauernt is.)
Illetve ezek közül melyik van most a legjobb állapotban?
( mert túl sok hó sehol esett mostanában)

Segítségeteket előre is köszönöm!
Előzmény: (Stani 79724)
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.12. 17:46
Még pár kép... nem vagyok nagy fényképész...
a tömörítésnél elég sokat romlott a minőség...

Egy kis magyarázat: az első két kép Grosseck-Speierecken készült. Az első a Speiereck csúcsról fényképezett Katschberg-Aineck, balról Aineck (szabad szemmel látni véltem az A1 tetejét. Akik kedden ott voltak megerősítettek ebben)
Az erdei út kép a St Michaelbe levezető piros 2-esen készült.
A 3-as, 4-es, 5-ös, 6-os Obertauernben.
grosseck.jpg
aineck-katschberg.jpg
erdei-ut.jpg
merre-menjunk.jpg
utazas-a-zehnerkaron.jpg
piros-10a-ha-nem-tevedek.jpg
zehrnerkar-teteje.jpg
uton.jpg
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.12. 14:51
Tiborh!
Természetesen igazad van, a K2 a lécem, nem a híres G2 pálya... Pedig miután leírtam el is olvastam egyszer...
Képek vannak, lustaság miatt még nem töltöttem le a kártyáról, de igyekezni fogok.

négy sikerült, így kutyafuttában...majd válogatok...
Zentralbahn-es-a-16a-az-idomerovel.jpg
speiereck-a-lanyokkal.jpg
10a-lefele.jpg
Hocalm-mellett-jobbra-a-Hochalmbahn-balra-aPanoramabahn.jpg
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2009.01.11. 08:55
Sziasztok!
Hazaértünk 5 napos lungaui síelésünkről. Szállásunk (4 családnak egy ház kivéve, ahol csak mi voltunk) Lessachban, nagyon rendben volt.Hideg volt rendesen, mindennap reggel 9-kor, amikor a pályákhoz értünk, -10 körül volt a hőmérséklet.
Első nap Fanningberg,kezdésnek abszolút megfelelt. A pályák elég hosszúak és többnyire szélesek, a hó kiváló. Idő tiszta, még a nap is kisütött úgy két órára. A pályák kitáblázása viszont Grosseckhez és Obertauernhez képest keltett némi hiányérzetet."Sikeresen" rá is tévedtem a kisebbik lányommal (7 éves) a Samsonbahn melletti fekete pályára (Stöffei, a száma, ha jó emlékszem 1-es) , s az alján elesett. Utána kellett neki egy nap, hogy visszajöjjön az önbizalma. Igazán főleg magamnak tehetek szemrehányást: sárga szemüvegben síeltem és nem gondoltam rá, hogy összetéveszthető a fekete és a kék jelzés...
Második nap Grosseck, nagyon bejött. (Két család Katschberg-Aineck-re ment, szeles, hideg idő, fáztak, 2 után hazamentek). Grossecken messze nem volt annyira hideg, egészen négyig bírtuk két hüttézéssel.
Harmadik nap Obertauern. Napsütés, szélmentes idő, kiváló pályák, viszont meglepően sokan voltak. Igaz, sorba nem kellett sehol sem állni. A következő liftek pályáit használtuk: Zehnerkahnbahn, Edelweisbahn, Zentralbahn, Kringsalmbahn, Hochalmban és a Grünwaldkopfbahn. Ezekhez piros és kék pályák tartoznak és egy "kis kört" is lehet használatukkal síelni. A Grünwaldkopf tetején lévő Treff nevezetű hütte nagyon hangulatos és az étel is ízlett mindkét napon.
Tehát csütörtökön is Obertauern. A szikrázó napsütés ellenére sokkal hidegebb volt mint szerdán. Olyannyira, hogy a kis 7 éves lányomnak kénytelenek voltunk egy melegebb kesztyűt venni, mert annyira fázott a keze. A már szerdán megismert pályák kiegészültek a Seekarspitzbahn, Sonnenlift és a Panoramabahn pályáival. Ebből is látszik, hogy számunkra még maradt tartalék, lesz miért visszajönni...
Összességében nemcsak a hóminőség, a kényelem miatt szerethető, hanem amiatt is, hogy mindenki találhat tudásához megfelelő pályákat. A térkép és a jelzések alapján könnyű eligazodni. A pályák nehézségi fokának jelzései is stimmelnek. Mondjuk a Zehnerkar tetejéről induló kék(1a) eleje, illetve a Grünwaldkopfról induló kék (8a) legalja kicsit meglepett Fanningberg után, de nem okozott gondot a gyerekeknek sem. Két családban voltak nagyon jól síelők, úgyhogy csütörtökön öten (3 gyerek , két felnőtt) meghódították a K2-t is.
Utolsó nap ismét Grosseck. Ez egy tökéletes nap lett. Jó idő ,( a -6 fokot már-már kánikulának éreztük)kiváló pályák, tömeg sem volt. Csupán ott kellett kerülgetni egymást, ahol a Speiereck csúcsról lejövő piros átmegy kékbe és kb innen ágazik el a kék 7-es, és a St Michaelba vezető piros 2-es, vagyis ez egy csomópont. A piros 2-es jó hosszú, egy baja van, hogy a feljövő kétüléses nagyon lassú. Jó , hogy aki megunja, az kb. félúton beszállhat a liftbe, viszont kezdőknek nem ajánlom ezt a pályát. (A térkép jelez egy kék pályát lefelé, ami a 7-es oldalából ágazik el, de nem találtuk. Szerintem ez most nincs kialakítva, de az is lehet én voltam "vakhangya".)Itt is nagyon jó a fenti hütte (Panorama Alm- neve magáért beszél), innen és a csúcsokról elénk táruló kilátás mesés volt, ebben verte Obertauernt. A Waldabfahrt ( a kabinos aljához vezető kék erdei pálya) teteje viszont tényleg nem kezdőknek való. A lenti (mauterndorfi parkolónál) hütte is ízléses, kicsit "zegzugos", s ha van türelmetek várni rá, a parkoló felőli bejárat két oldalán(ahol a Wc-k is vannak) van két számítógép, ahol ingyen lehet netezni.
Összességében tartalmas és élménygazdag napokat töltöttünk a régióban. Nekem legjobban a Zehnerkahn pályái, illetve a piros 5a, 16a és 10a, valamint Grosseck-Speiereck (mindenestül)tetszettek.
Ami mindenképpen említést érdemel: a kint dolgozó magyarokkal csak pozitív élmények értek. Kedvesek, udvariasak, érdeklődőek, és segítőkészek voltak. Egy példa: kedden (Grosseck) az egyik család négyéves kislánya ebéd közben elaludt. Az anyuka és ő így ott maradtak. Az egyik ott(Restaurant Schi Alm mit Pilzbar) dolgozó srác rögtön odament, megkérdezte van-e valami baj? Tud valamit segíteni? Ha bármi gondjuk van, bátran forduljanak hozzá! Apró gesztus, de nekik nagyon jól esett a figyelmesség.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a régiót, mi is szívesen jövünk majd vissza! Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok. Nekünk nagyon nagy élményt adott ez az öt nap!
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.10. 23:54
Sziasztok!
Hazaértünk 5 napos lungaui síelésünkről. Szállásunk (4 családnak egy ház kivéve, ahol csak mi voltunk) Lessachban, nagyon rendben volt.Hideg volt rendesen, mindennap reggel 9-kor, amikor a pályákhoz értünk, -10 körül volt a hőmérséklet, de a tanácsolt maszkok és krémek elegendőnek és hasznosnak bizonyultak.(Még egyszer köszi az "ösznépi" megmozdulást!:))
Első nap Fanningberg,kezdésnek abszolút megfelelt. A pályák elég hosszúak és többnyire szélesek, a hó kiváló. Idő tiszta, még a nap is kisütött úgy két órára. A pályák kitáblázása viszont Grosseckhez és Obertauernhez képest keltett némi hiányérzetet."Sikeresen" rá is tévedtem a kisebbik lányommal (7 éves) a Samsonbahn melletti fekete pályára (Stöffei, a száma, ha jó emlékszem 1-es) , s az alján elesett. Utána kellett neki egy nap, hogy visszajöjjön az önbizalma. Igazán főleg magamnak tehetek szemrehányást: sárga szemüvegben síeltem és nem gondoltam rá, hogy összetéveszthető a fekete és a kék jelzés...
Második nap Grosseck, nagyon bejött. (Két család Katschberg-Aineck-re ment, szeles, hideg idő, fáztak, 2 után hazamentek). Grossecken messze nem volt annyira hideg, egészen négyig bírtuk két hüttézéssel.
Harmadik nap Obertauern. Napsütés, szélmentes idő, kiváló pályák, viszont meglepően sokan voltak. Igaz, sorba nem kellett sehol sem állni. A következő liftek pályáit használtuk: Zehnerkahnbahn, Edelweisbahn, Zentralbahn, Kringsalmbahn, Hochalmban és a Grünwaldkopfbahn. Ezekhez piros és kék pályák tartoznak és egy "kis kört" is lehet használatukkal síelni. A Grünwaldkopf tetején lévő Treff nevezetű hütte nagyon hangulatos és az étel is ízlett mindkét napon.
Tehát csütörtökön is Obertauern. A szikrázó napsütés ellenére sokkal hidegebb volt mint szerdán. Olyannyira, hogy a kis 7 éves lányomnak kénytelenek voltunk egy melegebb kesztyűt venni, mert annyira fázott a keze. A már szerdán megismert pályák kiegészültek a Seekarspitzbahn, Sonnenlift és a Panoramabahn pályáival. Ebből is látszik, hogy számunkra még maradt tartalék, lesz miért visszajönni...
Összességében nemcsak a hóminőség, a kényelem miatt szerethető, hanem amiatt is, hogy mindenki találhat tudásához megfelelő pályákat. A térkép és a jelzések alapján könnyű eligazodni. A pályák nehézségi fokának jelzései is stimmelnek. Mondjuk a Zehnerkar tetejéről induló kék(1a) eleje, illetve a Grünwaldkopfról induló kék (8a) legalja kicsit meglepett Fanningberg után, de nem okozott gondot a gyerekeknek sem. Két családban voltak nagyon jól síelők, úgyhogy csütörtökön öten (3 gyerek , két felnőtt) meghódították a K2-t is.
Utolsó nap ismét Grosseck. Ez egy tökéletes nap lett. Jó idő ,( a -6 fokot már-már kánikulának éreztük)kiváló pályák, tömeg sem volt. Csupán ott kellett kerülgetni egymást, ahol a Speiereck csúcsról lejövő piros átmegy kékbe és kb innen ágazik el a kék 7-es, és a St Michaelba vezető piros 2-es, vagyis ez egy csomópont. A piros 2-es jó hosszú, egy baja van, hogy a feljövő kétüléses nagyon lassú. Jó , hogy aki megunja, az kb. félúton beszállhat a liftbe, viszont kezdőknek nem ajánlom ezt a pályát. (A térkép jelez egy kék pályát lefelé, ami a 7-es oldalából ágazik el, de nem találtuk. Szerintem ez most nincs kialakítva, de az is lehet én voltam "vakhangya".)Itt is nagyon jó a fenti hütte (Panorama Alm- neve magáért beszél), innen és a csúcsokról elénk táruló kilátás mesés volt, ebben verte Obertauernt. A Waldabfahrt ( a kabinos aljához vezető kék erdei pálya) teteje viszont tényleg nem kezdőknek való. A lenti (mauterndorfi parkolónál) hütte is ízléses, kicsit "zegzugos", s ha van türelmetek várni rá, a parkoló felőli bejárat két oldalán(ahol a Wc-k is vannak) van két számítógép, ahol ingyen lehet netezni.
Összességében tartalmas és élménygazdag napokat töltöttünk a régióban. Nekem legjobban a Zehnerkahn pályái, illetve a piros 5a, 16a és 10a, valamint Grosseck-Speiereck (mindenestül)tetszettek.
Ami mindenképpen említést érdemel: a kint dolgozó magyarokkal csak pozitív élmények értek. Kedvesek, udvariasak, érdeklődőek, és segítőkészek voltak. Egy példa: kedden (Grosseck) az egyik család négyéves kislánya ebéd közben elaludt. Az anyuka és ő így ott maradtak. Az egyik ott(Restaurant Schi Alm mit Pilzbar) dolgozó srác rögtön odament, megkérdezte van-e valami baj? Tud valamit segíteni? Ha bármi gondjuk van, bátran forduljanak hozzá! Apró gesztus, de nekik nagyon jól esett a figyelmesség.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a régiót, mi is szívesen jövünk majd vissza! Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok. Nekünk nagyon nagy élményt adott ez az öt nap!
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.12.31. 15:43
Köszi a segítséget és a tanácsokat!
Szombaton indulás előtt veszek símaszkokat. A weatheronline is jó.
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.12.31. 12:40
Sziasztok!
A jövő héten (január 5-10)jövünk a régióba síelni, Obertauernt is szeretnénk kipróbálni. Ami aggaszt egy kicsit: a "met.hu" előrejelzése szerint (hétfőtől szerdáig) elég hideg lesz napközben is. -11 fok, illetve kedden -14 fok, emlékeim szerint nem síeltem még ilyen hidegben, pedig nem ma kezdtem. (sajnos:))
Van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata, illetve itt Obertauernben, és a Lungau régióban mire számítsunk?
Előre is köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!
Mindenkinek Boldog Új Évet!
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.12.30. 20:26
Köszi!
Továbbítom nekik a lehetőségeket, majd eldöntik, hogy mit választanak...
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.12.30. 16:29
Szia!
Jogos az észrevétel, valóban jelezhettem volna, hogy mit értek "gyerekbarát" pályán. Szerencsémre a válaszod kimerítő volt. Igazából a velünk utazó egyik család kis négyévesének kérdeztem az információkat. Neki a varázsszőnyeg és a kezdő pályák jók lesznek. (A játszósarok minket sem érdekel, a hüttékbe pedig teázni és enni járunk.)
Mindent összevetve sorrendben Fanningberg és Grosseck tűnik a jó választásnak.
Köszi a segítséget!
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.12.29. 23:44
Köszi Varghasz! Azt még meg tudnád/tudnátok mondani, hogy melyik a "leggyerekbarátabb" pálya?
mangalor
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.12.29. 13:07
Sziasztok!
Január elején megyünk a régióba síelni. Az egyik családban van egy 6 év alatti gyerek, a honlap alapján ingyen síelhet. Azt szeretném kérdezni, hogy a bérlet vásárlásához vigyük-e az útlevelét?
Itt még nem síeltem, máshol pedig eltérő tapasztalataim (amikor még az enyém volt 6 év alatti) voltak. Volt, ahol még szabad kártyát sem adtak, csak át kellett bújni a kapu alatt, volt olyan is, hogy csak ránéztek és adtak szabadkártyát...
Köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.