Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fraksinus által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.08. 16:59
Kösz előre is.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.07. 22:19
Hello Grizzly!

Rendkívül érdekel ez a Rogla is. Az a tervem ugyanis, hogy a határ innenső oldalán megszállunk és úgy járunk át síelni, ezért is néztem ki Maribort, mert ez a legközelebbi sípálya. Ez a módszer Ausztriában viszonylag jól sikerült, a költségeket eléggé alacsonyan tudtuk tartani. Nem ismerem a Szlovén árakat, ezért lehet, hogy itt mellé fogunk, de még van idő a terven változtatni. Március környékén tervezem megsiklatni a családomat egy hétre, de addig is szeretném, ha legalább egy 7vége még beleesne a síeléssel kapcsolatos terveimbe, ezért ha nem nagy kérés, ha visszajöttél tedd már meg, hogy ezen a fórumon röviden megosztod a tapasztalataidat velem. Előre is köszi: Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.06. 21:49
Hali! Sajnos eddig csak egyszer volt alkalmam kipróbálni a lécet, de nagyjából úgy van, ahogyan írtad. A kötés elöl, hátul a hossznak megfelelő éréken van és a baki jól áll benne. A kötést egy, másként nem tudom leírni egy-egy fogasléc segítségével lehet beállítani, amelyek benyúlnak az emelőbe és amelyeket a középen lévő csavarral lehet fixálni. Annyit fogok még kipróbálni, hogy amikor a kötést beállítom megpróbálom egy kicsit játszom a fogakkal, mert azt vettem észre legutóbb, hogy a jelhez történő beállításnál a bakancs egy kicsit mozgott. Sajnos olyanok voltak a hóviszonyok, hogy ez volt a legkisebb bajom, de most hogy itt a tél lesz lehetőség egy kicsit finomítani a beállításon. Mert jól gondolom ugye, hogy a bakinak fixen kell állni a kötésben?

Üdv:

Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.06. 18:59
Sziasztok!

Mit tudtok a hóviszonyokról mostanság itt a Maribor környéki pályákon?

Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.06. 18:43
Hello Agent!

Szerinted jó helyen van minden ezen a lécen? Értem ezalatt a kötést és a platnit. Nagyot hibázom akkor, ha mondjuk a hátulját előre hozom és ehhez állítom be az elejét. Csak hogy pontosan értsd mire gondolok a hátulja mondjuk 220-on van az eleje meg 330-on. Vagy ne foglalkozzak ezzel, hanem fogadjam el a szerelést úgy, ahogy van.
Egyébként szerintem is jól néz ki a léc. Ráadásul tud valami MOD technikát is, ami a rezgés kiküszöbölésére nyújt megoldást. Ha igazán őszinte akarok lenni a választásnál a megjelenés is elég fontos szerepet játszott. Én egy éve tanultam meg a carving tehnikát és ehhez a régi lécem nem volt megfelelő és kezdtem keresni az e-bay-en léceket és akadtam rá erre a szerelésre.

Üdv:

Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.05. 18:48
Hello Agent!

Csatolok akkor egy pár képet.

Fraksinus
IMG-1944.JPG
IMG-1948.JPG
IMG-1945.JPG
IMG-1946.JPG
IMG-1950.JPG
IMG-1947.JPG
IMG-1949.JPG
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.05. 17:35
Szia Agent!
Levettem a kötés elejét és hátulját, a platnit nem, mert azt darabonként legalább nyolc csavar fogja, de én sehol nem láttam semmilyen súlypontra utaló jelet. Az igaz, hogy a kötés maga eléggé "beszédes" mert pontosan jelöli a különböző méretű bakancsok helyét elöl és hátul egyaránt, de úgy látom, hogy ha ennek megfelelően állítom be, akkor nem a léc legvasatagabb pontján van a baki. Legutóbb azt gondoltam, hogy az elejét nem és a hátulját eltérő értékekre állítom, ezáltal elértem azt, hogy a bakancs a léc legvastagabb része felett volt pontosan.
Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.02. 16:30
Hello Agent!

Ez nekem is rögtön beugrott, de semmilyen jelölés nem látszik a lécen. Előfordulhat az, hogy a platni alatt van és nekem csak annyi a dolgom, hogy pontosan a közepére teszem a bakit és kész? A kötésen ugyanis pontosan jelölve vagyon, hogy hol álljon az eleje a különböző méreteknél. Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2007.02.01. 16:32
Sziasztok!
Nemrégen vettem egy szerintem meglehetősen jó kis lécet. A márkája K2 SL Moto ... nem emlékszem a többire. Kicsit később a feleségemnek is vásároltunk egy kellemes kis Elan Silver Perla lécet. Mindkét léc szerelten érkezett hozzánk, csak a kötéseket kellett felcsúsztatni a helyükre. Egymás mellett állnak a lécek (és várják a havat) és feltűnt, hogy a kötések szinte egy magasságban vannak, pedig tizenöt centivel hosszabb az én lécem. Ezért kérdezem azt, hogy hová kell tenni a platnit és ezzel együtt persze a kötést? Előre is kösz a felvilágosítást. Fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2006.01.23. 18:05
Mi tegnap jöttünk haza egy rövid kiruccanásról Unterbergről. Sopronban szálltunk meg és onnan jártunk át minden nap. Tegnap megcsíptük a -14°C-ot, de esett egy pár centi hó és elképesztően jót karcoltunk rajta. Családom a harmadik szezont kezdte, ami évente egy hetet jelentett eddig és bátran mondhatom ők is rendkívül élvezték. Azt kell számításba venni, hogy Soprontól 1,5 óra minimum. Én javaslom mindenkinek, akinek nincsenek extra igényei. fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.26. 23:15
Hello "carvingsí"!
Engem érdekelne a német ebay, 3 oldalán egy Rossignol FUN2 Damen tipusú 147-cm hosszú léc . A feleségemnek rögtön megtettszett és a bakancsához is passzol színben. Még több, mint egy nap van hátra a licitből, ha jól vettem ki. Légyszíves írd meg mailen, vagy itt, hogy hogyan gondoltad lebonyolítani az üzletet abban az esetben, ha megkérnélek a vásárlásra és milyen költségeim merülnének fel. E-mailem: delkor@t-online.hu. Köszi: fraksinus
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.26. 18:39
Helló Eje! Esetleg a sógorod tudna segíteni a hazaküldésben? Természetesen csak ha nem terhelem túlzottan. Üdv: kájé ;-))
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.17. 23:17
Nem dobtál fel igazán. A minap rányomultam, mint gyanútlan látogató a német eBay-re és elég jó cuccokat láttam rajta és az áraik sem voltak rosszak. Persze azok még messze nem a véglegesek voltak. Amit a Postáról írtál fel sem merült bennem. Egy kollegám zene szerszámokat szokott vásárolni, de neki még nem voltak ilyen gondjai.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.16. 14:08
Vásárolt-e már valaki sícuccot eBay-en keresztül. Ha igen ossza meg velem a tapasztalatait. Köszi
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.