Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rafael1 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.02.18. 12:53
Régóta szeretnék venni bukót, de nem találok megfelelő méretűt.
Koordinátáim: 62cm-es fejkerület és kockafej...
Ez sajna nem poén, de minden utamba kerülő sportáruházban próbálok, de sikertelenül.

Valami ötlet?
Nem tudtok fejre formázható bukót?
Trimmelte már valaki a fejére a kényelmetlen bukót?
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.16. 10:33
Kedves Tobo!

Köszönöm a tanácsot!
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.16. 10:10
Kedves Laci!

Köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal. Én 30 éve (ajaj, de nagy szám) csatoltam először lécet, még gyerekként. Azóta autodidakta módon képzem magam, több-kevesebb rendszerességgel.
Mivel a fiamat oktatók tanították meg síelni, gyorsan és jól, ezért döntöttünk a feleségem esetében is, hogy oktatóhoz fordulunk.
Árnyalt és diplomatikus fogalmazásod megerősíti számomra azt, hogy most ráfaragtunk.
Persze a dolog nem volt haszontalan és lesz ennek folytatása. Remélhetőleg akár egy Kanyarsí hétvégén, de csak azután, ha biztonsággal megy a hóeke ív és a vészfék halványkék pályán. Ezen ismeretek birtokában tudna csatlakozni egy Kanyarsí kezdőcsoporthoz. Jól sejtem?
Amúgy minden tanulásnak ideje van, az ismereteknek rögzülni kell, 2 óra alatt nem vártam csodát, de az jó lett volna, ha csalódás helyett valamilyen sikerélménnyel zárja a csoport.
Ez persze inkább szervezési hiba. Az 1 hetes túrán oktató, tanuló tudja, hogy 5 nap x 7 óra bruttó idő áll rendelkezésre az oktatásra, tanulásra. Ezt be lehet osztani, fel lehet építeni a tematikát. Az ilyen típusu hétvégi oktatásnál ismeretlen emberek összekerülnek 2 órára az oktatóval, elkezdik, de nem tudni hol lesz a vége. Mi lenne következő alkalommal? Kezdőcsoport: csiszi-csuszi vagy haladó: irány a felvonó. Az első kevés a második sok, mindkettő kidobott pénz. Ezért írtam, hogy saját kútfőből igyekszem eljuttatni a feleségemet a hóeke ívig.
De győzz meg, hogy csináljam másképp!

Mint írtad: "A kitűzött botok egyfajta kényszerítő gyakorlatokat jelentenek". Teher alatt nő a pálma, tartja a közmondás, de össze is rogy, ha túl sok a teher. Tehát csínnyán a terheléssel, de ez pedagógia is.
Hmmm..., szép szakma a tietek!

Örömmel olvasom, hogy egyre több hatékony tematika van a rossz beidegződés kijavítására. Előbb-utóbb élek vele!

Mégegyszer köszönöm a válaszodat!
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.15. 08:53
Sajnos, most nincs idő elmenni többnapos túrára, úgyhogy marad a hétvégi egy-egy nap.
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.15. 00:15
Kedves Mindenki!

Köszönöm a válaszokat!
Powee: Eplény van közel és megpróbáltuk. Én is szemeztem Visegráddal, de az ugyan olyan messze van, mint a határmenti osztrák terepek. Szóval legközelebb valószínű Mönichkirchen, Wenigzell lesz.

Silent79: Örülök, hogy te már túl vagy rajta! A vészfék tanítása is jó ötlet, beleveszem a következő csúszás programjába.

Lackó: Köszi a gyakorlati tanácsokat! Remélem lesz alkalmunk egyszer Koralpe-n találkozni!

Ha van még ötlet szívesen várom!
Úgy tűnik, hogy egyenlőre oktatómentesen fogunk tovább haladni, és ha a hóekeív megy, akkor ellenőriztetjük le egy hozzáértővel és kérünk tanácsot a továbblépésre.
Rafael1
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.14. 09:56
Kedves Mágusok, Replaci, Lackó és a többiek!

Mi a megoldás arra, ha valaki egy, a tudásánál meredekebb, nehezebb lejtőre kerül?

Lecsatol és kész?
Vagy az eredmények és a korábbi sikerek adják meg azt az alapot, amivel neki mer indulni a lejtőnek és a tanult mozgásokat tudtosan alkalmazva küzdi le a lejtőt?

Van-e a valami egyéb rávezetés?
Mit ír erről a szakirodalom?
Kérdésem oka: A feleségemet a csoporttal együtt 1 óra csiszi-csuszi után az oktató felvitte az eplényi 1/B pálya közepére, a lankás részre. Ez fentről úgy néz ki, mint minden letörés, hogy egy ponton túl a nagy semmi.
Sajnos a kedves csak arra gondolt, mi lesz, "ha elszabadul a léc és nem tud megállni???" , s ez úgy leblokkolta, hogy semmit nem bírt csinálni, még a lent működő hóeke sem ment, nem hogy a hóeke ív.
Utána szerencsére nem pakoltunk össze, hanem a völgyben gyakoroltuk kis sebességnél a hóeke nyitást zárást és így evvel asikerrel zárult egy kellemes nap!
De hogyan tovább?
A csoport 1 kivételével nem mert lécen lejönni és fennt is a kitűzött botok között rendszeresen seggreült, amint elkezdett gyorsulni.

Szóval, hogyan tovább???

Segítségeteket előre is köszönöm!


h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.