Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

blueshirtguy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2019.12.18. 08:24
"nézegetem" én is :-) ...csak sajnos kevés pálya van nyitva
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2019.03.08. 10:42
A Srdiecko hotelnél van egy parkoló. Én ott parkoltam 2 hete.
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2019.02.19. 08:57
Jött az ötlet menjünk ki Chopok-ra egy napra. Kb 8-10 éve voltunk, menjünk, mért ne mennénk. „Kinéztük” az időjárást. A tegnapi, hétfői napot választottuk. Vasárnap este kimentünk, ne kelljen hajnal 4-re húzni az órát. Szállás: drágább, mint amire számítottam, de olcsóbb mint Ausztriában (ahova szoktunk járni) és teljesen korrekt. Mindez Tale településen, kb 10 percre a Chopok déltől. Síbérlet: Gopass internetes rendszer, nézed neten az árakat, amelyek változnak valamennyit egyik napról a másikra aztán megveszed, kinyomtatod a visszaigazolót aztán beváltod a sípályánál. Zéró sorállás, tetszik. Budapestről a déli Chopokra nekünk olyan 3 óra 40 perc alatt sikerült eljutni. Az utak minősége jobb, mint 10 éve, de azért nem mindenhol tökéletes. Nagyon jó idő volt tegnap. Enyhe napsütéses idő. Így a pályák délutánra megbuckásodtak rendesen de nagyon jól éreztük magunkat, volt hó is, vissza fogunk térni ide gyakrabban, jó volt tényleg.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2015.03.14. 18:55
Nemrég jöttünk haza Val Gardena-ból. Obertauernbe meg Schladmingba szoktam járni, ilyen messzire ritkán indulok el... de megérte. A szállásunk Laion nevű település (Lajen) külső részén volt :-) gyakorlatilag egy farmon. Volt házi tej, joghurt, saját főzésű pálinka, stb. A család nagyon rendes volt. A pályákig kb 25 percet kell kocsikázni. Belefért, relatív olcsó volt a szállás.
Odafelé Bp-ről 9 óra volt az útidő egy baleset miatt, visszafelé 8:15 alatt abszolváltuk az utat. 5 síelős napunk volt, ami ide szinte semmi, sok száz km pályáról beszélünk ha a Sella Ronda kör összes állomását figyelembe vesszük. Az autót először Wolkensteinben raktuk le, Santa Cristina után a következő falu. A parkolásért a legtöbb helyen fizetni kell sajnos - Wolkensteinben a Dantecepies felvonónál a fedett parkolóházban óránként egy eurót, mellette lévő helyen 5 eurót egy teljes napra. Ez egy jó kiindulópont ha a Sella Ronda kört meg akarjátok csinálni. Kezdő síelők sztem inkább hagyják ki. 2 lehetséges túraútvonal van, egy narancssárga és egy zöld. Egyértelműen a narancssárgát ajánlom, bár ott is néhol azért bénán volt kitáblázva. Mi 6 óra alatt végigmentünk úgy h megálltunk kajálni meg készítettünk „több száz” fotót. Közben lehet nézelődni hol vannak vonzóbb pályák. Mi például egy másik nap visszamentünk a Marmoladara egy fél napra és az ottani pályákat síeltük végig. Nagy élmény volt 3200 m magasról csúszkálni lefelé. A Saslong felvonónál (Santa Cristina, Val Gardena) 5 euró egy napra a parkolás, innen is megközelíthető a Sella Ronda csak kicsit bonyolultabb visszajutni. Alpe di Siusi (Seiser Alm) pályáinál Val Gardenaban ingyen van a parkolás. Az itteni pályák lényegesen könnyebbek és a táj rendkívül gyönyörű. Ráadásul kutyabarát terep, akinek ez szempont.
Március második hetében az időjárás elég enyhe volt. Éjjel olyan mínusz 3 fok, napközben a csúcs gyakran plusz 8, napsütés. Délután 3 környékére a pályák nem kicsit kásásodtak, buckásodtak, néhol akadálypályák alakultak ki. Mi nyitásra (8:30) mindig kiértünk és megfogadtuk h 3-kor bezárjuk a boltot, de olyan sok pálya van, ami hívogatja az embert, h ez szinte lehetetlen. Ja, a hüttekben az árak elég magasak, lehúzósak.
IMAG1578.jpg
IMAG1659.jpg
IMAG1660.jpg
IMAG1704.jpg
IMAG1713.jpg
IMAG1527.jpg
IMAG1552.jpg
IMAG1580.jpg
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2015.01.09. 19:44
Tamás, köszönöm az információt, reméljük én is sella ronda rajongó leszek :-)
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2015.01.09. 10:55
Sziasztok. Obertauernbe és Schladmingba szoktam járni de régóta érdekelne a sella ronda kör.
Március második hetében mennék, mivel azt írjátok h március első hetében nem szabad menni a farsang meg a síszünet miatt. Van akkor még ott hó? :-)
A szállásom val gardena-ban lenne de ez még változhat. Mi a véleményetek? Milyen kiindulópont?
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
Topik: Obertauern
2013.12.15. 17:29
Nagyon jó idő volt itt ma. Van sok hó.
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
Topik: Obertauern
2013.12.14. 18:50
Kedvezményes nap volt ma Obertauernben. 20 eur volt a napijegy.
IMAG0214.jpg
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.12.07. 12:05
Köszi az infót.
Most még azért nagyon kevés pálya van nyitva. Szted jövő hétvégéig megnyitnak még párat?
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.12.06. 09:50
Szted egy jövő hétvégi (dec 14, szombat) kiugrás mennyire reális? Hány pályát nyitnak meg vajon addig?
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.12.06. 09:22
A honlapon azt írták ma megnyitnak újabb pályákat... Asszem ez akkor elmarad. Mikor fog elkezdődni a szezon? :-)
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
Topik: Obertauern
2013.12.02. 22:24
köszönöm :-)
IMAG0693.jpg
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
Topik: Obertauern
2013.11.30. 18:45
15 km semmi. Tudsz esetleg vmit ajánlani?
Előzmény: (Robin 163253)
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
Topik: Obertauern
2013.11.30. 17:21
helló, tudtok ajánlani vmi olcsóbb szállást obertauern-ben?
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.11.18. 17:41
Köszönöm a linkeket... akkor figyelünk és várunk :-)
Előzmény: (RM 162572)
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.11.18. 11:29
Helló Chopok-ot jól ismerők
Maradt pár nap szabim. Gondolkodom egy előszezonos síelésen... Egészen pontosan dec 14-től 17-ig. Általában februárban szoktam menni, előszezonos tapasztalatom nincs. Azt tudom h nov 30-án van elvileg a nyitás... Nyilván időjárás függő. Voltatok már december közepén? Milyen?
blueshirtguy
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.02.22. 11:23
sziasztok, február közepén kinéztünk 2 napra (péntek, szombat) a jasnara. a szállásunk zavazna poruba kisvárosban volt, közel liptovsky mikulashoz. 11 euró / fő / éj áron (kaja nélkül). innen kb 20-25 perc alatt el lehet jutni demanovska dolina-ba. kb 3/4 9-re értünk oda, már csak a negyedik (a pályától legtávolabbi) parkolóban volt hely. onnan ingyenes busz vitt fel a pályák aljához.

az idővel mázlink volt, többször kisütött a nap, olyan 0, -2 fok körüli idő volt. a pályáknál kb 5 euró egy sültkrumpli kolbásszal, ha jól emlékszem egy kávé 1,2 euró. welcome to slovakia. néhol voltak buckák, de relatíve normálisan el voltak kezelve a pályák...

az út kb 4 óra budapestről, szlovákiában az utak minősége néhány szakaszon nem túl jó, nagyon sok kátyú van, ezeken a szakaszokon nem fogsz túl gyorsan menni. az M2-es "autópályán" Vác felé 90-es tábla van... összességében az út kb 250-270 km Bp-től, egy tankból simán meg lehet járni oda-vissza.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.