Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Ronda - Arabba - Marmolada
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Civetta - modern apartmanok Alleghe-Civetta lábánál
ÜZENETEK (223)Időben csökkenő Időben csökkenő
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2024.03.05. 20:59
Voltam már párszor, szerintem délről jobb, gyorsabb. Ugyanakkor az autópálya végén Belluno baromira hosszú településlánc és bő másfél órát számolj a pályáról lehajtástól Canazeiig. Arra figyelj, hogy melyik hágó van nyitva. A Fedaia-hágó kicsit rövidebb, de magasabb és gyakrabban zárják. A San Pellegrino kicsit hosszabb, jó meredek szerpentinnel, forgalmasabb, ezért inkább takarítják.
Előzmény: (pakesbar 221047)
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2024.03.05. 16:25
Szlovénián keresztül kevésbé lehet ordas dugókba belefutni. Cserébe ott sok helyen van 110. Engem nem zavar. A pályamatricára kell még odafigyelni, mert nem elég az 1 hetes!
Előzmény: (pakesbar 221047)
pakesbar
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2024.03.05. 13:44
Canazeibe melyik úton érdemes Magyarországról menni? Ortisei, Cortina vagy a tengerpart felől?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2024.02.23. 20:45
Minden szavaddal egyetértek. Az általam ismert legjobb hely.
Sokadszorra. Bármikor.
Előzmény: (Barpi 207521)
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2023.02.27. 20:31
Porta Vescovo Parkolóját ajánlanám, bár soha nem használtam, mert ski in-ski out szállásunk van.
A PV a Marmolada felé kb a legszélső lift, onnan gyalogos távra, 2 csokorban van a többi lift. Mi az Arabba Fly-al csatlakozunk rá a Burz-ra és úgy fel.
zkis
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2020.02.11. 23:15
Köszi.
Előzmény: (Varghasz 208325)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2020.02.11. 21:17
Igen. A faluban át kell sétálni az úton. Kb 30 méter. "Útközben" van egy klassz kávézó, házi és gyári édességekkel. Megéri betérni egy sütire.
Előzmény: (zkis 208320)
zkis
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2020.02.11. 16:40
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Nézegettem a Sella Ronda körbesíelését a zöld útvonalon. Passo Gardenaban a 41-es lift tetejéről hogyan lehet eljutni a 29-es lift (Ciampaio) aljába. Le kell csatolni?

Köszi.
Barpi
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2020.01.16. 12:33
Sziasztok!
Sokadszorra jöttünk a Dolomotokba mert egyszerün csodálatos hely. Persze bejártuk már a szlovák, szlovén, osztrák, svájci, francia és olasz kisebb-nagyobb síterepeit baráti társasággal és mindenhol jól éreztük magunkat, de valahogy Olaszország mindig is a szívünk csücske.

Hogy miért is? Mert szinte mindig ragyogó napsütés van, mert pizza-pasta és más finomságok( és nem csak virsli hasábbal), mert imádjuk az olaszos temperamentumot, mert hangulatosak a kis falucskák-városok, hütték,
mert a sipályák fekvése altalában magasan vannak, hóbiztosak, szélesek, jól kezeltek, természet közelibb a sok fenyőtől, mert általában nem kell órákat sorban állni a felvonóknál( persze mindig van kivétel).
Szóval lehetne hosszasan sorolni és ez csak a mi véleményünk.....

Visszatérve amiért írom ezeket a sorokat annak apropója, hogy a minap egy nap alatt 3x körbe sieltük-bordoztuk a Sellát és ezt nagy boldogsággal éltük meg.😊
Néhány éve örültük amikor sikerült 1x aztán 2x és most megvan 3x.
Nem csak ezért érdemes a Sella Ronda régióihoz látogatni hiszen nekünk is volt sokszor amikor egyenként a régiókat bebarangoltuk és volt mikor csak egyszerüen öröm sizéssel jártuk körbe a Sella Rondát jobnál-jobb hüttéket látogatva és a teraszon napozni egy aperol spritz társaságával.

Bátorítok mindenkit egyszer lagalább érdemes ellátogatni a Sella Rondához.a többi pedig jön magától😊
10FC828A-BD91-40AA-B4DB-4B2B99E9FDDA.jpeg
D6ECEC91-6F19-4AC5-A9CF-7A9C4C86A2DF.jpeg
salamoncs
21 élménybeszámolót írt
21
11 éve tag
2019.02.18. 13:30
Idén február 14-én céloztuk meg kíváncsian az érdekesnek tűnő Marmolada gleccsert, autóval egyenesen Malga Ciapelába utazva.
Azt mondják, a tömeg miatt reggel fél 10-ig, vagy délután 2 után érdemes odamenni, különben fél-egy órát is várni kell, mire a nagykabinosba bejut az ember. Mi délután 3-ra értünk oda, a felvonótól kb. 10 m-re parkoltunk, és rajtunk kívül csak néhány ember jött fel. Egyébként három nagykabinos megy fel (azaz kétszer át kell szállni, természetesen össze vannak hangolva), a legalsó (de talán a többi is) dupla, azaz amikor lentről elindul, fentről is jön egy le.

A második szinten megnéztük az I. világháborús múzeumot (20-30 perc), felmentünk a legfelső szinten lévő tetőteraszra, majd az alapos körbebámuldozás után már tényleg egyedül voltunk a pályán. Ami természetesen buckás, de azért "kezelhető" volt, mindaddig, amíg az Arabba felőli pálya be nem csatlakozott - innentől nagyobbak és vizesebbek voltak a buckák, sokan is jöttek. Bámuldozással, fényképezéssel, a lassabb társak bevárásával 50 percig tartott, amíg a 12 km-t abszolváltuk. Reméljük, hogy a korán kelő síelőknek kevesebb buckát kell kerülgetni...
IMG-5737.JPG
IMG-5754.JPG
IMG-5745.JPG
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2018.10.10. 18:02
Köszi a választ, megnyugtattál !
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.10.10. 13:24
Köszönöm a segítséget.
Könnyebb terepet keresek, ezért kérdeztem Livignot. Olvastam a beszámolódat és Alta Badia nagyon megtetszett.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2018.10.09. 13:47
Sajnos ott még sohasem jártam, már túl lusta és öreg vagyok ahhoz, hogy olyan messzire menjek.
Én a Dolomitoknak ezen a részén megtaláltam mindent, ami a síelésben számomra örömet okoz. Nem elsősorban a Sella Ronda, hanem a körülötte lévő négy síterep minden igényemet kielégítik a kék pályás laza karcolástól a piroson való száguldáson át a durva feketén való kínlódásig.
Előzmény: (magnum56 201522)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.10.09. 13:09
Livigno-t nem ismered?
Az nekem nagyon szimpatikusnak tűnik.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2018.10.08. 16:57
(Nem nagyon pörög ez a topic.)
Legalább tíz éve járunk Alta Badiába, szinte mindig január vége felé. Tömeg jellemzően nincs, sőt. Persze időnként előfordul, hogy a Sella Ronda körön lévő lifteknél kicsit összeszaladnak az emberek, de ez még nem nevezhető "tömegnek". Reggelente pár perc várakozás előfordulhat pl. a Marmoládára vagy a Secedára menő lifteknél, de ez is bőven tolerálható.
Mivel a január nem főszezon (ellentétben a februárral és március elejével), ezért teljesen normális a pályák telítettsége, mondhatni, alig vannak. Már írtam itt valahol, hogy főként középkorú és idősebb urak és hölgyek vannak a pályákon, a tinik és a gyerekes családok majd februárban síelnek.
Remélem 2019. januárra is igaz lesz, amit írtam. :-)
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2018.10.04. 17:10
Sziasztok !

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Sella ronda régióba tervezzük síelésünket január végén. Mi a tapasztalatotok, mennyire zsúfolt ilyenkor a pályarendszer ?
Van egy rossz tapasztalatunk sajnos, egyik évben egy napot töltöttünk itt márciusban, de rengetegen voltak, a pályák is gyorsan romlottak a meleg ill. a tömeg miatt akkor, szeretném ezt az élményt elkerülni idén.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2018.05.25. 16:51
Amennyiben nem szeretnél rizikózni, akkor olyan "bejáratot" érdemes keresni a rendszerbe, ahol van estig járó (sí)busz. Alta Badia esetében a Bruneck - Badia - Colfosco útvonalon ez megoldott volt, így például a Colfosco - Badia szakaszon bárhol be tudod fejezni úgy a síelést, hogy busszal vissza tudsz térni az adott parkoló környékére.

A stratégiai lifteknél egy picit engedékenyek lehetnek, mert minket különösebb duzzogás nélkül felengedtek a hivatalos zárás után is egy összekötő liftre (Pradüc), így nem kellett La Villaban buszt keresni, hogy visszatérjünk Badiaba.
Előzmény: (boomen 201196)
tsrt
121 élménybeszámolót írt
121
13 éve tag
2018.05.25. 09:49
Szia! 5-6 óra alatt értünk körbe, kényelmes tempóban. Kétszer pihentünk hosszabban (~20-25 perceket). Mivel elég későn indultunk Corvarából és az elején nagy volt a tömeg, valahol a Passo Pordoi környékén izgultam is a folytatást illetően... Aztán oszlott a tömeg (kivéve Pradel Rodella 155) és "meglendültünk". Most már nyugodtabb lennék.
Előzmény: (boomen 201197)
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2018.05.25. 09:32
Szia!

Mennyi idő alatt értetek körbe? Tartottatok pihenőt?
Előzmény: (tsrt 200682)
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2018.05.25. 08:34
Köszönöm a tippeket, tanácsokat!

Ha az időbe belefér a Col Pradat kitérőt is beillesztem. Mindenképpen megfogom várni a megfelelő időpontot, nem akarom elkapkodni, folyamatosan figyelem majd a hó és időjárás helyzetet. A Marmolada-t semmi esetre sem akarom kihagyni, remélem sikerül az első lifttel felmenni és akkor nem lesz gond a pálya minőségével. Remélem életem első szezonja után nem felejtek sokat és az új, hosszabb síléc sem okoz majd gondot, november közepétől december végéig itt helyben síelek annyit hogy a felkészültségemmel ne legyen gond.
Még a parkolásról egy dolog amibe kicsit bizonytalan vagyok.
A Marmolada-i kezdés miatt talán logikusabb lenne a Malga Ciapela-nál parkolni mert a narancssárga kör végén Arraba-ból vissza mindegy hogy Passo Fedaia vagy Malga Ciapela, 5-10 perccel több síelés.
Viszont amiért inkább Passo Fedaia-t választanám az az hogy Malga Ciapel-ig a Marmolada elött lenne egy kis bemelegitő csúszás.
Erről mit gondoltok?
Előzmény: (Kis Kovi 201194)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.