Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

drbarta által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2015.12.26. 10:59
Én is őt kerestem meg először, de mint személyesen is említette ők nem érnek rá akkor. Így most az érdekelne, hogy tud-e bárki MÁST javasolni. Írtam az interneten felelhető 3-4 lokál síiskolának, de sajnos senki nem tudott pozitív választ adni magyar nyelvű oktatás tekintetében...
Valaki?
Előzmény: (maci-laci 185060)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2015.12.25. 10:26
Kedves fórumozók! Tudna valaki javasolni magyar nyelvű síoktatót Bad Gasteinben, akinek lenne kapacitása egy 5 éves gyermek számára jan.31-febr.03-ig?
üdv
Barta Dávid
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 21:50
Konkrétan ezt a bakancsot nem találom a neten olcsóbban. Ennek feltehetőleg a régebbi változatát egy helyen igen, de ott azt írják, hogy már nem rendelhető.
Előzmény: (maci-laci 124815)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 21:46
Köszönöm!
maci-laci: úgy érzem nem fölöslegesen futottam a köröket,(legalábbis remélem) első nekifutásra ugyanis Head Next Edge 80-ast szerettem volna venni, de mivel itt mindenki lebeszélt a 80-as flexről, így ebbe az irányba orientálódtam. Ezután már csak a helyes méretezés maradt a kérdés, illetve a termék SMU/nem SMU mivolta.
Gyakorlatilag minden kérdésemre választ kaptam, köszönöm.
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 20:09
Végül beborult az agyam :) és megvettem a Sportmachine 100-ast. Lehet lett volna jobb vétel az országban, de elutazni máshová csak ez végett nem szerettem volna, internetről próba nélkül rendelni szintén rizikósnak tűnt.
Szegeden sajnos 60 ezer körül kizárólag 80-as indexxel tudtam volna venni, tulajdonképpen ez volt az egyetlen 100-as cipő az egész városban.
Mindenesetre ez most nagyon tetszik, boldog vagyok vele, remélem élesben is beválik. Majd igyekszem beszámolni.
üdv
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 13:37
Köszönöm szépen mindenkinek!
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 13:21
Ha végül mégis az említett cipő mellett döntök, milyen katalógusban tudom megnézni, hogy azt kapom-e amiért fizetek, vagy valami gagyisított verziót?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 12:52
http://www.nordica.com/magyarorszag/products/Sportmachine-100-EN/?target=on_pist

Nem, hanem a fent linkelt.
Az lejött eddig nekem is, hogy a sportmachine az nem egyenlő a speedmachine-al.

Érdekes, amit te linkeltél, az speedmachine mivolta ellenére jóval olcsóbb. A Hervisben a Sportmachine 100 85 ezerbe kerül. Akkor ez nem a reális ára?
Előzmény: (AAron 124748)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 12:21
A márka, tipus, modell - ez nem az általam is írt Nordica-Speedmachine-100 ? Valamit kihagyok?
Milyen katalógusban nézem meg? Hol?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 11:40
Egyáltalán jó ez a bakancs? Passzol a "habitus" + síléc (Atomic SL-11 Beta race)kombinációhoz?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 11:37
Nordica Sportmachine 100 (100/90 flex)
Honnan tudom, hogy ez rendben van-e?
Szemlátomást pont úgy néz ki mint akármelyik fotó, amit az interneten látok...
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 10:48
Ez már gondolom a méret kérdése. Ha egy egyébként kellemes kialakításúnak tűnő 29.5-es cipőt felhúzok, és jól becsatolom, akkor 5-6 perc után, bár még nem nyom sehol, de az általános szorossága végett már érzem hogy elkezd fázni a lábam. Tapasztaltabb bakancsvásárlók szerint ez normális? Vagy érdemesebb inkább a 30-asat választani? A 30-asban elsősorban a lábfej körül érzek több helyet, így sokkal kényelmesebb,nem zsibbad, viszont behajlított térddel már éppen nem éri el a lábujjam a bakancs végét.(alapjáraton pedig pont végigér)

Abban valaki tud-e segíteni, hogy Hervis-es (SMU?) bakancs esetén milyen szempontból szenvednék hiányt?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 09:53
Sajnos az utóbbi 8-9 évben kizárólag a saját olyanamilyen bakancsom volt rajtam, így annak ellenére, hogy középhaladónak vallom magam ezirányban nincs semmi tapasztalatom. Mivel anno ezt a bakit mindenféle tudatosság nélkül vettem (azaz csak annyira, hogy 4 csatos legyen, és ez mellett a legolcsóbb) azt sem tudom, hogy ez e az én normál méretem.
Ezért puhatolózok. :) Kíváncsi vagyok hogy a lábat megfelelően fogó bakancs FELTÉTLEN együtt kell hogy járjon a zsibbadással? Ha egy bakancs kellően kényelmes ahhoz, hogy síelés-felvonózás folyamatosan történhessen vele,(nem ácsorgás és hüttézés) akkor az már nagy? Lehet primitívek a kérdések, de körül szeretném járni...

A flex-index kérdést elfogadtam. 100 alatt tehát elfelejtni. Így Szegeden gyakorlatilag egyetlen bakancs marad , az említett Nordica Sportmachine 100. (100/90)
Ezt viszont csakis Hervisben tudom megvenni. Az SMU mivoltából a gyakorlatban milyen hiányosságot fogok érezni?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.23. 06:58
Értelemszerűen síelni szeretnék.:) Komfortból annyi az elvárásom, hogy néhány órát a lábamon tudjam tartani kicsatolás nélkül. Nem ácsorogni szeretnék, de síelés-felvonózás mehessen folyamatosan. Emlékeim szerint nem sűrűn látok olyat, hogy a felvonó aljába érve tömegesen tépnék fel a csatokat akár a szemlátomást remekül síző egyének sem...:) Mint ahogy én teszem jelenleg...

Szóval a folyamatos, zsibbadásmentes sízés igénye a legerősebb számomra. Ezért is kérdeztem az elején, hogy ha kiválóan kényelmes egy cipő, de "csak" 80-as indexű, akkor mennyire görcsöljek azon, hogy feltétlen 90-100-as legyen.

Mi az hogy SMU? Szaküzletekben itt Szegeden nem láttam 80-as index feletti cipőket. Mondjuk mindenütt le is akartak beszélni róla, mondván, hogy az már versenyzőknek való, illetve azokban kínszenvedés lesz síelni...(tény, hogy ha nincs ott választékban a drágább, a keményebb, hanem csak, a 80-as, akkor mennyire is hitelesek ezek a tanácsok..)

Esetleg a méreteim mellé( 190 cm, 95 kg) jelenlegi lécem egy ATomic Sl-11 Beta-race, 160 cm. (még használtan vettem jó pár éve,, nagyon szeretem)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.22. 22:19
Ma nyakamba vettem a várost (Szeged) és felpróbáltam egy csomó bakancsot.
A mérettel vagyok elkeveredve. A 29.5-esek alapjáraton leheletnyit nyomják a nagylábujjam végét, becsatolva, behajlított térddel már nem. Viszont ha álldogálok benne 5-6 percet becsatolva, akkor azt éreztem, hogy szép lassan elkezd zsibbadni a lábam.
A 30-asok nagyon kellemesek, alapjáraton épp végigér a lábujjam, behajlítva a térdet már egyáltalán nem ütközik a nagy lábujj. Zsibbadást nem éreztem néhány perc után sem, viszont ha egyik lábamon a kisebb bakancsot fennhagytam kontrollként, azon azért érehtetően merevebben fogta a lábamat.
Ha olyan bakancsot veszek, melynél lehetséges, akkor a lábamra formálás/melegítés mennyit javít a helyzeten? A melegítésnek csak kifejezetten szoros bakancs esetén van értelme? Ha pl. Hervisben veszek bakancsot és nem síszaküzletben, akkor ott is ráadaptálják a lábamra?

Szegeden egyébként egyetlen 100-as indexű cipőt láttam. Nordica sportmaster 100.(100/90 f.i.) Erről mi a vélemény? Ezt a Hervisben árulják, másutt még nagyon 90-est se láttam, max 80-ast.
Ha állítható a flexindex, akkor hallottam olyan véleményeket, hogy valójában a cipő felépítése az alacsonyabb értéknek felel meg inkább, a magasabb érték nem reális, inkább marketing. Erről valaki valamit?
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 17:27
Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Videoelemzés? Szerintem összesen kb. 10 másodperc video van rólam...
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 16:18
Akkor elég összetett a téme :)

Jó középhaladó: Bár nem látom magamat síelés közben, de feltehetőleg egyáltalán nem szakszerűen, vagy szabályosan síelhetek, mivel soha nem tanultam. De azért gyerekkoromtól fogva járok, általában évi 1*, nagyritkán 2*. Többé kevésbé párhuzamos lábbal haladok, nem túl sűrűn kanyarogva.A térdemet sajnos alig hajlítom, a manővereknél inkább a testsúlyomat helyezem ide-oda. Ennek ellenére szemátomást hasonlóan gyors tempóban haladok, mint azok, akik ,szemmértékre legalábbis, sokkal jobban síelnek, mint én, úgy hogy csak nagyon ritkán esek el. Pályán kívülre nem merészkedek. Ha jó állapotú a pálya, akkor lehet bármilyen meredek, élvezettel jövök le rajta, ha jeges és buckás, akkor érezhetően sokkal bizonytalanabb leszek, és látványosan visszaveszek a fent említett sebességből.
Kb. így.
Akkor az eddigi válaszokból az jön le, ha kicsit is van igényem precízebben síelni, akkor 100-as alatt felejtsem el ugye?
Méret: Az előző bakancsom 29.5-es. Tulajdonképpen tudtam használni, de alapjáraton nyomja a nagylábujjam végét. Nem vészesen, kitörni általában nem szokta. Most ahogy próbálgattam, a 30-asok voltak olyanok, hogy becsatolt állapotban épp végigért bennük a lábam, a nagylábujj szolidan, nyomásérzet nélkül érintette a bakancs orrát.
Előzmény: (AAron 124564)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 15:08
"ez attól függ, hogy kitől kérdezed"

Hát attól, aki tud rá felelni :)

+1 dolog: jelenlegi cipőmet a zsibbadás miatt mindig ki kellett lazítanom, amint leértem. Olyan bakancsra gondoltam melyhez nem kéne hozzányúlnom síelés-felvonózás alatt, és mégis stabilabb legyen, mint a jelenlegi.


Te milyet javasolnál a felvázolt paraméterek (méret+ jó középhaladó szint) ismeretében?
Előzmény: (AAron 124557)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 14:37
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon, bakancs témában szeretnék segítséget kérni.
190 cm, 95 kg mellett olyan erős középhaladó szintűnek vallom magam. Soha nem tanultam, de már tizenéve járok évente 1-2 alkalommal. Szépen semmiképp nem síelek, viszont elég gyorsan :)
Jelenlegi Dalbello cipőmet kb. 8 éve használom. Egy alap-bakancs, 60-as flex, semmi különöset nem tud. Egy leheletnyit rövid is rám, illetve erősen megszorítva, a pályáról leérve már igencsak zsibbadva sem érzem, hogy annyira remekül fogná a lábam.
Most szeretnék újat venni.
A helyi Intersportban (Szeged) szimpatikusnak tűnik egy Head Edge ? 80-as flex indexű cipő. Fél számmal nagyobb az előzőnél, nagyon kényelmes, ha jól megszorítom fixnek érződik, és mégse szorít. Elég nekem ennyi flex-index? Egy másik cipőt a Hervisben láttam, talán Nordica sportmachine? Annak 100/90 volt a flex-indexe, és bár kényelmes volt, de a Head-mégis inkább volt olyan, mint amit kifejezzetten az én lábamra tervezték volna.
Mennyire fontos görcsölni a magasabb flex-index mellett?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.