Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Dr_Syrex által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.23. 17:53
Hej de jó, hogy nekem meg itt kellett penészednem Pesten :(
Azért még bízom a holnapban, hátha..
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.22. 18:25
Én vasárnap szeretnék kimenni, de esős idő várható az előrejelzás szerint. Mennyire befolyásolhatja ez a pálya állapotát?
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.02.16. 16:48
Sajnos már egy hete, hogy véget ért a síelés, ezért meg kell említenem, hogy az első alkalommal használt Lange RX 130 megfelelően teljesített.
Ha túlhúztam, akkor nagyon fárasztó volt a csúszás, de ha jól találtam el a pozíciókat, akkor nem volt probléma.
Amellett, hogy kellően tartott, szerencsére egyáltalán nem volt kényelmetlen és bár még csak 4 alkalommal síeltem, ezuttal egyszer sem estem el :)
Azt azonban be kell látnom, hogy a szűk keresztmetszet még mindíg a sítudásom..
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
Topik: Nauders
2013.02.11. 18:39
Most, hogy 3. alkalommal jártunk Naudersben, azt gondolom, illene végre néhány sort írnom erről a helyről.

Először is maga a síterep Dél-Tirolban, az osztrák olasz határon fekszik és a 3 részből álló síterep 2 kisebb része (Schöneben, Haider Alm) már Olaszországban található. Természetesen megelelően össze vannak kötve síbuszokkal, így könnyen eljuthatunk a kívánt helyszínre. Persze érdemes egy terepet megcélozni egy napra, mivel elegendő pélya áll rendelkezésre. /Azt azért meg kell jegyeznem, hogy a legisebb részt, Haideralm - St. Valentin, eddig még nem sikerült kipróbálni; valahogy sosem fért bele az időbe :) /

A szállásunk Nauders településen, a Hotel Tia Monte-ban volt, félpanziós ellátással; bőséges reggelivel és 5 fogásos vacsorával. Most is maximálisan elégedettek voltunk a kiszolgálással.
A síbusz a szálloda előtt áll meg és pár perc alatt kabinos felvonónál vagyunk, ami 1400m-ről 2200m-re (Bergkastel) visz minket. Innen aztán csúszhatunk le egyből az egyik leghosszabb pályán, a piros 1-en vissza a felvonó aljába, vagy mehetünk a kék eredei pályán is, amelyik szintén a kabinos lifthez visz le minket. Ezen kívűl a Zirm-bahn 2600m-re, a Tscheyeck-bahn 2700m-re visz fel és ezekről a pontokról több irányba is csúszhatunk lefelé.
Maga a pályarendszer könnyen átlátható és kellően változatos, akár egész hétre is. Akinek mégis kevés lenne, az átmehet az olasz oldalon lévő Schöneben / Belpiano síterepre, ahol több fekete pálya várja a technikásabb síelőket. A piros és kék pályák is egészen jók és egy meglehetósen nagy funpark is rendelkezésre áll a trükközni vágyóknak.
A hüttékben megkérik az árakat: egy kis sör (0,3) €3, a nagy (0,5) pedig €4; az ételek €5-12 között mozognak átlagosan.
Ajánlott ital a vodka-füge (vodka feige) 2,5 € :)

Magyarokkal csak elvétve találkozni; errefelé a németek vannak a legtöbben, de sok más országból is jönnek vendégek.


Összességében újra egy jól sikerült síelésen vagyunk túl és biztosan visszatérünk még ide.
Bár nincs közel, de akik mégis ellátogatnak ide, szerintem nem fognak csalódni. A svájci határ csak néhány km, legalább is légvonalban :) , de Samnaun pl. 24 km-re van
("Silvretta Arena" síparadicsom ).

Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/322504/galeria/?itttid=240988
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.02.01. 17:34
Hasznos olvasmány volt, de a mostani síelésre még enélkül kell mennem.
Az anyagi rész csak egy dolog (sikerült kiköltekeznem), de időm sem volt szinte semmi ezen a héten és vasárnap már indulás Nauderbe :)
Az új cipő bevetésre vár és az első napok utána és jobban látok majd talpbetét ügyben is.

Ez lesz az első saját síbakancsom, szóval kíváncsi vagyok milyen lesz.
A német eBayen sikerült egy jó ajánlatot kifognom
/Lange RX 130/
Előzmény: (Dr_Syrex 152572)
Lrx130.jpg
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.01.28. 16:31
Hallgass nyugodtan a rutinos fórumtársakra. Az elején mindenképp jobb, ha bérelsz. A kölcsönzőben a neked leginkább megfelelőt fogják ajánlani.
Ha meg oktatáson is részt veszel, ott biztosítanak sílécet is (ha jól gondolom).
A vásárlásra meg visszatérhetsz, ha már kezdesz ráérezni a síelésre és mindenképp sajátot szeretnél. De mint a töbiek is említették, ennél a sportnál nem éri meg garasoskodni és kétes állapotú használt lécet vásárolni; a jó minőségnek bizony megkérik az árát.

Én azt javasolnám, hogy először inkább egy megfelelő síbakancsot szerezz be (ha lehet újat).
Előzmény: (AAron 152656)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.01.27. 22:11
Köszi. Mindenképp átnézem.
Mostanában elkezdett fájni a jobb térdem. Nem nagyon, de időnként azért kellemetlen tud lenni. Gondolom a síelésnél jól jöhet majd egy ilyen betét.
Előzmény: (AAron 152566)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.01.27. 22:05
Most nem szeretnk kockáztatni, mert legutóbb volt jópár kellemetlen percem a cipő "komfortja" miatt.
Előzmény: (gaboca 152564)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.01.27. 15:06
A Sidas talpbetétekkel milyen tapasztalataitok vannak?
Azt látom, hogy többféle változat van, aszerint, hogy mennyire veszi fel a talp formáját és van teljesen egyénre szabható verzió is.
Még nem volt dolgom ilyen termékkel, de ha jól sejtem, akkor pozitívan kell, hogy befolyásolja a síbakancs viselését.
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
Topik: Sídzsekik
2013.01.04. 00:56
Ja igen, ezt ki is hagytam :)
Előzmény: (minerel 149153)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
Topik: Sídzsekik
2013.01.03. 22:29
Jó vétel lehet, csak nem postázzák Magyarországra. De ha rákérdezel az eladónál,lehet hogy mégis elküldi neked. Szerintem egy 10 euro körüli árral mindenképp számolhatsz. Viszint így kb 18e forintra jösszki, és annyiért (vagy néhány ezressel többért) már itthon is találhatsz megfelelő kabátot.

De nézz szét alaposan a német ebayen, mert rábukkanhatsz egyéb jó ajánlatokra is.

Itt pl. licitálni lehet sok termékre és ha szerencséd van, egész baráti áron juthatsz hozzá:

http://www.ebay.de/sch/Skisport-/13389/i.html?item=370723265486&pt=Sport_Alle_Sportbekleidung&hash=item5650d41bce&_ssn=nebulus-gmbh&_dmpt=Sport_Alle_Sportbekleidung&Produkttyp=Jacke%2520%2526%2520Weste&rt=nc
Előzmény: (dhog 149109)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2011.12.05. 18:19
Igen, szeretnék még fejlődni, és a következő 3-4 évre tervezek cipőt venni.
/A 28-as kicsit nagy lenne nekem/, de írta Xero a Rossignol radical pro compositot-t. Honnan lehet beszerezni?
Előzmény: (Hogwash 126070)
Dr_Syrex
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2011.12.05. 15:54
sziasztok

Eddig mindíg béreltem a sícipőt, de anyagi, kényelmi és egyéb szempontból elérkezettnek látom az időt egy saját beszerzésére.
A következő síléccel szeretném használni:
Atomic BETA RACE 9.16 SL + Atomic xentrix 310

https://picasaweb.google.com/111977457016442815427/DropBox#5682653696008454354

A Rossignol Exalt szériával szemezgetek: http://www.mallory.hu/webset32.cgi?MallorySport@@HU@@5@@737195049#14

Árban is kb ennyi lenne rá a max keretem.
Ja még kis +infoként néhény saját adat:

magasság: 170cm
súly: 80kg

Vegyem vagy ne vegyem?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.