Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Dobogókő síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 589, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Dobogókő SípályaFérfiProfi síelő
Dátum: 2019.01.25. 16:41
(Üzenetazonosító: 204045)
Dobogókő Sípálya Hozzászólások: 70
Regisztrált: 2009.12.11.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Lekezeltük a pályát, próbáltunk ahonnan lehet még tolni is a hóhiányos részekre, de sok olyan rész maradt, ahol még kilátszik a fű, illetve egy-egy farolás után kikopna a vékony hóréteg, így abban bízhatunk csak, hogy a munka nem vész kárba és ebből a tömörített hóból még jó pályaalap lehet a közeljövőben. A FENTIEK TUDATÁBAN EGYELŐRE A HÓVASTAGSÁG NEM ALKALMAS A NYITÁSRA!
Dátum: 2019.01.24. 09:07
(Üzenetazonosító: 203998)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sípálya TERVEZETT NYITÁSA január 26-án szombattól!
Csütörtökön és pénteken pályaelőkészítés, melynek folyamán eldől, hogy péntekre megfelelő pályát tudunk-e készíteni (mindenhol van, illetve lesz-e addig elég hó) - DÖNTÉS AZ ESTI ÓRÁKBAN - INFO elsőként a http://www.dobogokosi.hu/ weblapon!
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2019.01.06. 10:01
(Üzenetazonosító: 203100)
minerel Hozzászólások: 3537
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

A Rám-szakadékot már így is szétcseszték a francnak se hiányozna oda még egy kabinos lift.
Előzmény: (Kis Kovi 203068)
h i r d e t é s

Feladó:  Kis KoviFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.05. 20:51
(Üzenetazonosító: 203068)
Kis Kovi Hozzászólások: 179
Regisztrált: 2011.02.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Lesz itt valami fejlesztés (pld-ul hóágyúzás), mivel az elmúlt évtizedet tekintve gyakorlatilag itt alig van síelési lehetőség. A klímaváltozás miatt egyre enyhébbek a telek, illetve a csapadék eloszlás is nagyon egyenlőtlen vagy ha van is csapadék, az már a tél ellenére sem mindig hó. Sajnos hóágyúk nélkül valószínűleg ez a sízési lehetőség is megszűnik.
Esetleg egy szélerőmű/szivattyús energiatározó környékbeli telepítésével lehetne kombinálni a működtetést, ami persze nem csak a pálya kiszolgálására lenne megfelelő energiaforrás.

Feltételezem - ha csak a beruházási oldalát nézem a dolgoknak - ezen a helyszínen a környéken lévő nagy keresletre (szerintem min. 100 ezer potenciális síelő, illetve több százezer szabadidős érdeklődő 20 km-en belül) tekintettel könnyen meg tudna térülni egy fejlesztés. Az sem lenne szerintem halott ötlet, ha a hatalmas - az év szinte minden szakaszában jelentkező - gépjármű forgalmat nem engednék fel a hegyre, "megfognák" a hegy lábánál lévő parkolókban és onnan egy kabinos felvonóval vagy busszal (és persze aki bírja gyalogosan) Dömös vagy Pilisszentkereszt felől lehetne megközelíteni a helyszínt. Dömös felől a Dunakanyar panoráma miatt amúgy is bőven lenne érdeklődés egy ilyen turisztikai atrakcióra (mondjuk középállomással a Rám szakadék ki/beszálló pontja környékén).
Feladó:  hohohóemberFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.06. 20:44
(Üzenetazonosító: 200475)
hohohóember Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.03.06.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Mi márc. 1-én voltunk Dobogókőn (két gyerek és én, az apjuk). Ragyogóan sütött a nap, az elején még a felső részen is egy kicsit érzékelhető volt, hogy másfél napja kezelték a pályát. Délutánra már erősen megkopott, viszont - dobogókői mértékkel mérve - nem volt túl buckás (egy héttel korábban már síeltünk itt egyszer, akkor brutálisan buckás volt, de erőnléti edzésnek nagyon jó volt). Az erdei szerpentinnél csak a kanyarok koptak ki, egyébként jó volt a hó. Az alsó részen szerintem egészen elfogadható volt a pálya minősége, csak a felvonó előtt kopott ki a pálya. Összességében jót síeltünk, a gyerekek élvezték. Aki inkább elfáradni szeretne, illetve megérinti a "retroérzés", és nem élménysíelni szeretne, valamint már tud valamennyire síelni, annak kiváló.
Külön ki kell emelnem, hogy a zsindelyesben nagyon segítőkész volt az eladónő.
Másnap Eplénybe mentünk. Az volt az érdekes, hogy a fekete pályák minősége egyáltalán nem volt jobb mint Dobogókőn a meredek rész, bár Eplényben is elromlott a ratrak, így nem kezelték a meredek pályákat.
IMG-42511.jpg
Feladó:  samuuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.04. 13:42
(Üzenetazonosító: 200387)
samuu Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2016.03.17.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap délután 32 év után síeltem újra itt.
Olyan volt, mintha időutazáson lennék. A pálya, a felvonó, az étterem és a parkoló sem változott semmit. Félretéve a nosztalgiát a pályakezeléssel azért valami történhetett, mert régen a felső rész pár nap alatt használhatatlanná vált. Kikopott részek persze most is voltak, de kővel nem találkoztam, még a nagy sziklával sem. Bő három óra alatt 18 kör jött össze némi sorállás mellett, ez régen se ment jobban. Itt nem csak csúszkálni, síelni is lehet. Erőnléti edzésként komolyabb síterepekkel is összevethető, még ha síélményben nem is.
Feladó:  Konrád LeoFérfiProfi síelőProfi snowboardos
Dátum: 2018.03.03. 21:01
(Üzenetazonosító: 200366)
Konrád Leo Hozzászólások: 114
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Mintha sok kiránduló a szép időben kedvet kapott volna az impozáns sípálya látványától, mert egymás után érkeztek a félig beöltözött, farmernadrágos sízők. Működött a sí kölcsönző, gondolom felkaptak egy- két cuccot, aztán irány a pálya. Gurultak is rendesen a hegyoldalban. A múlt szombaton jobb volt a meredek rész állapota, ma már kissé kopottasnak tűnt. Szinte tömegek síeltek Dobogókőn, szabályos kis sor alakult ki a felvonó előtt. Emlékeim szerint 2009 februárjában volt ilyen hangulatos kis "invázió" utoljára. Tényleg jó lenne a kezdők számára megkönnyíteni a lejutást, az alsó lankás részre, szerintem egy kényelmes erdei síút elég is lenne. Több száz km turistaút van a Pilisben, nem értem, hogy egy síútvonal elkészítése miért veszélyezteti a nemzeti park értékeit. Persze hóágyúzni azt is kéne...
Ami nagyon fontos, hogy Dobogókő a fővárosból (Kelenföld) csak 50 km utazást jelent, kényelmesen 1 óra autózás.

ui: továbbra sem jegesedik a pálya, bucka, kopás előfordul.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Feladó:  szoliFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.01. 18:46
(Üzenetazonosító: 200268)
szoli Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2016.12.04.
1 síterepet értékelt

Én is a 81.-et szúrtam ki elsőre
Előzmény: (syorg58 200258)
Feladó:  syorg58FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.01. 15:07
(Üzenetazonosító: 200258)
syorg58 Hozzászólások: 107
Regisztrált: 2008.01.21.
20 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Olyan rossz nem is lehetett a pálya, ha 81-el tudtál menni lefelé.
Feladó:  NorceaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.01. 10:58
(Üzenetazonosító: 200243)
Norcea Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2013.01.22.
1 síterepet értékelt

András, a mezei kommenttagok nem férnek hozzá a könyvtáradhoz, pedig szívesen megnéznék a képeket :-)
Szombaton én is felmegyek, lesz ami lesz.
Feladó:  Puskás AndrásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.01. 09:49
(Üzenetazonosító: 200239)
Puskás András Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2009.10.23.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hali!
Hat év után tegnap, azaz 2018.02.28-án ismét síeltem egy kicsit a Dobogókő-i sípályán.
Vegyes érzelmekkel érkeztem, és így is távoztam.
Rendkívül díjazom és értékelem a pálya üzemeltetők és karbantartók, a személyzet munkáját, de csodát ne várjon senki.
Hó valóban van pályán kívül ahová nem igen lehet kimenni, és a pályán is, amin járt a ratrak.
De megítélésem szerint az a pár ratrakolás, inkább pálya "simítgatás", mint tömörítés, hisz nincs kifagyott pálya alap, de az is inkább a lankás részen, mert a meredek a ratraknak komoly kihívást jelent, így az a rész ...
Ebből adódóan a meredeken egy erősebb kanyarnál máris jött elő minden, nem mondom, hogy kövek, hanem inkább fagyott rög darabok, sajnos az alsó részen is csak komótosan volt szabad kanyarodni.
Ez mind így teljesen logikus és természetes, hisz pár ratrakolással nem lehet kiváló állapotokat létrehozni, így az hogy 50 cm hó és ratrakolva a pálya a egyeseknek elég félrevezető lehet, aztán a síelés közben meg végén csak teszik a sértődött, meg lesajnáló megjegyzéseket, és indokolatlanul "bántják" a síterepet.
A leírtakból adódóan többségében a meredek rész szélén lezúdultam, aztán amikor már ott sem láttam úgymond egybefüggő "fehérséget", meg ebédeltem a Zsindelyesben és vegyes érzelmekkel távoztam, hogy sajnos megint csak egy rövid időt tudtam jót síelni Dobogókőn, ha tovább maradok csak feleslegesen mérgelődtem volna.
Hajrá Dobogókő, talán eljön az idő amikor egy egész napot, vagy többet ki tudok síelni élvezettel.
IMG-1115.JPG IMG-1116.JPG IMG-1117.JPG IMG-1145.JPG IMG-1146.JPG IMG-1149.JPG Image-1.png Image-2.jpg
Dátum: 2018.02.27. 20:26
(Üzenetazonosító: 200174)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Barátaink,

Rég nem látott, 40-50 cm-es immár a hóvastagság Dobogókőn.

A frissen esett hó ratrakolása az imént fejeződött be, így holnaptól az elmúlt évek legjobb pályaállapotaival várunk benneteket!

A sífelvonó minden nap 10-16 között, a vendéglő 9-19 között tart nyitva.

Szombaton és vasárnap (március 3,4) lesz kölcsönző is - a síkölcsönző további üzeméről weblapunkon adunk tájékoztatást.

Várunk szeretettel!

Dobogókő Sícentrum csapata - http://www.dobogokosi.hu/
Dátum: 2018.02.24. 15:22
(Üzenetazonosító: 200009)
BEMUTATKOZÁS

Napsütésben, szuper pályával indult ma 10.00- kor Dobogókő. Dél körül néhány kavics előjött már, de még mindig nagyon jól lehetett csúszni. Fent a nézelődőkre és a szánkósokra vigyázni kell- autóval jövet, menet a bekötőúton is!
P1400446.JPG P1400456.JPG P1400467.JPG P1400468.JPG P1400473.JPG P1400474.JPG P1400453.JPG
Feladó:  kissünöcskeFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.02.24. 11:10
(Üzenetazonosító: 200005)
kissünöcske Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2008.10.29.
BEMUTATKOZÁS

Most, vagy soha! Sielők vagyunk, vagy punnyadók, ez a kérdés válasszatok! Csak egy jó választás lehetséges, vagy még ma, esetleg holnap behajigálni a sícuccokat az autóba, és irány "kosi" azaz Dobogókő. Enyhe minuszban, csodálatos napsütésben, 95 %-ban ratrakolt pályán lehet száguldozni. A pályarendszer 2006 óta nem volt ilyen jó állapotban. Egy-két óra múlva csatolok képeket, de most rohanok vissza csúszni, tudjátok ketyeg a síbérlet.
IMG-20180224-120712.jpg IMG-20180224-120725.jpg IMG-20180224-120722.jpg
Dátum: 2018.02.23. 17:09
(Üzenetazonosító: 199980)
BEMUTATKOZÁS

Dobogókőnek különleges hangulata van, mindamellett, hogy tudományos alapon van használva és kezelve a pálya:-) A mai napon szépen szállingózott a hó és ami még fontosabb, hogy nagyon jó minőségű, szinte harapni lehet a természetes havat- én is majdnem beleharaptam, mert azért a meredeken technikás a pálya. Különleges élmény ezen a természetes havon csúszni. Jelenleg nem jegesedik, viszont a meredeken buckásodik és helyenként a fű is kilátszik, de kikerülhető. Nagyítóval sem találtam fagyott rögöt, talán ez a varázsa a hóágyú mentes síterepnek. Úgy láttam a ratrakot javították- nem tudom a meredeken mennyire hatásos a gép, de ha a lecsúszott havat visszatolja, akkor már rendben lesz. Nyitásra azért már voltak sízők, a parkoló is megtelt. Tömegről természetesen nem beszélhetünk. Ezt a pályát úgy kell használni, hogy a meredek felső rész a technikai fejlesztő, az alsó lankás pedig az élvezeti, gyorsasági szakasz. Minden esetre itt lehet érezni, hogy sportol az ember fia. Aki könnyed csúszkálásra vágyik, az talán csalódni fog, de annak ott van Visegrád. Nekem ma a 2 óra csúszás Dobogókőn, szuper feltöltődést jelentett.
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2018.02.23. 11:21
(Üzenetazonosító: 199958)
ttamas1028 Hozzászólások: 126
Regisztrált: 2009.12.05.
28 síterepet értékelt

Igazából engem nem zavar, mi vasárnap is megyünk!
Szombaton pedig irány Kiss Péter emléktúra a Mátrában fél méteres hóval.
Feladó:  szadriennNőKezdő síelő
Dátum: 2018.02.23. 09:37
(Üzenetazonosító: 199943)
szadrienn Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2017.03.12.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok,

Tegnap voltunk:) Fantasztikus élmény volt nekünk. Fantasztikus kilátás, Duna, erdei pálya, igazi hó, ratrakmentes pálya, buckák, régi felvonó, a sok profi nem fancy felszereléssel, Janibával (84 évesen síel!) Nagy élmény volt. Max. 10 síelő. (Mi voltunk A kezdők, akik a pályán középen is ücsörögtek, vagy álldogálltak (bocsánat) vagy Janibával beszélgettek és akik lesétálták a felső 2/3-ot... :) )

+ olcsó jegy + gyömbértea a kandalló mellett.

:) Sok helyen jártam már a világban... de a tegnapi fantasztikus volt Dobogókőn.
Üdv, Adrienn
IMG-7714.JPG IMG-7726.JPG IMG-7710.JPG
Feladó:  Mácsai TomiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.23. 09:03
(Üzenetazonosító: 199939)
Mácsai Tomi Hozzászólások: 164
Regisztrált: 2005.04.23.
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mások az adottságok Visegrádon, MSZI-n vagy Dobogókőn.
Egy dologban biztos vagyok, hogy magasan Dobogókő az első a felvonókapacitásra, illetve síelő létszámra jutó síterület nagyságában és pályahosszban, vagyis sokkal kisebb a síterület terhelése, kopása és ha fullon menne a lift akkor is sokkal kevesebb lenne az egy hektár ratrakolandó felületre jutó síelő és persze bevétel is.. Az az elvárás, hogy Dobogókőn is naponta egyszer legyen ratrakolva másképp fogalmazva azt jelenti, hogy más pályák napi elhasználódásának (és persze termelt bevételének) kb. 10-20%-os szintjén (mivel ilyen mértékben kevesebb a síelők sűrűsége a pályán) kellene ratrakolni és persze erre fedezetet teremteni.. Ezen kívül más területeken is mások az adottságok - pl. nincs patak vagy folyó közvetlen a pálya alatt.. mi is dolgozunk azon, hogy felzárkózhassunk fejlesztésekben, de sok szempontból ezt Dobogókőn nehezebb meglépni.. Addig pedig Dobogókő ezt tudja nyújtani:
PRO:
- Budapesthez legközelebb
- egyik legszebb kilátás
- egyik legolcsóbb síbérlet
- szinte soha sem kell sorban állni
- soha sincs zsúfoltság a pályán
- relatív alacsony hóvastagságnál is biztonságosan használható nagy mértékben kő- és sziklamentesített pályaalap
KONTRA:
- nincs mindennapos ratrakolás, a természetes hó hajlamosabb buckásodásra
- hóágyúzási lehetőségek nagyon korlátozottak (kisebb mennyiségben egy ponton és technikai okokból csak jóval hidegebb hőmérsékleten lehetséges, mint pl. MSZI-n vagy Visegrádon)
A pro és kontra érvek alapján - melyeket próbáltunk eddig is egyértelművé tenni - van akinek jó választás Dobogókő van akinek csak komolyabb fejlesztések után lesz az.
Előzmény: (alex69 199870)
Feladó:  pálinkásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.22. 19:31
(Üzenetazonosító: 199920)
pálinkás Hozzászólások: 414
Regisztrált: 2006.10.24.
66 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mi is voltunk ma Dobogókőn. Az az igazság, hogy príma a hó minősége odafenn.
Szerintem a pálya is rendben van, elég sok a hó rajta. Bár egy-két tenyérnyi folton itt-ott kilátszik a talaj, de ezek simán kerülhetők. Követ nem láttunk, egyszer valami ugyan koppant a talpam alatt, de valószínűleg csak egy kifordult jégdarab lehetett, mert teljesen karcolásmentes léccel jöttem haza.
Persze buckás, de milyen legyen ilyen körülmények között? Nincsenek fél méteres hó-jég dombok, nincsenek kijegesedett kádak vagy kemény bordák a pályán. Egy zsúfoltabb osztrák terepen délután már ennél durvábban néz ki a lejtő.
Legalább lehet gyakorolni, fejleszteni a technikát, mi élveztük, nagyon jókat csúsztunk.

És négy-öt embernél többet egyszerre nem láttunk a pályán - na jó, egyszer föntről összeszámoltunk 8 sízőt, de az már tényleg tömegnek számított. Egyszer sem vártunk a liftnél, folyamatosan tudtunk pörögni - 3 óra alatt mentünk 15 kört.
Szóval, ha ez az ára, hogy nincs tömeg, akkor csak továbbra se ratrakoljanak. Meg egyébként se, tessék megtanulni sízni :)
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2018.02.22. 13:32
(Üzenetazonosító: 199901)
ttamas1028 Hozzászólások: 126
Regisztrált: 2009.12.05.
28 síterepet értékelt

Sziasztok!
Szombaton lesz ratrakolás?

következőutolsó laponként: összesen 589, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 19 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.