Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Dobogókő
síterep infó oldal
ÜZENETEK (598)Időben csökkenő Időben csökkenő
hohohóember
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2023.01.22. 22:51
Ma voltunk a gyerekekkel Dobogókőn szánkózni. Olyan szomorú volt, hogy 5 év után újra havas a pálya, jól is nézett ki a felső szakasza, de már leszerelték a felvonó fordítókorongját és a drótkötelet is. Nem működik az a jó tányéros felvonó, ami nagyon gyorsan vitte föl a síelőt. Néhány elszánt síelő, aki vállalta a fölgyaloglást, kipróbálta a pályát. Azt mondták, hogy egészen jó a hó.
Matematika
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2021.12.07. 18:59
Akkor a Magyarország oldalon át kéne sorolni a nem működő sípályák közé (ideiglenesen).
Előzmény: (admin2 213175)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2021.12.07. 14:29
Szép lenne ha ez megvalósulna. Ettől lehet hogy jobb lett volna első körben vagy 6 db hóágyú beszerzése és egy víztározó építése de gondolom nem véletlenül épitenek ülősliftet . Talán többminden lesz egyszerre. :)
Előzmény: (admin2 213175)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2021.12.07. 10:57
Dobogókőn a 2021/22-es szezonban biztosan nem fog működni sílift. A régit elbontották, a következő szezonra pedig egy ülőlift építését tervezik, valamint további fejlesztéseket. Ha ez megvalósul, akkor újra tud itt újraindulni a síélet.

December 12-én vasárnap családi Mikulás túrára várják az érdeklődőket.
csaladi-mikulas-tura-dobogoko.jpg
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2021.12.03. 21:04
Hát ezt nagyon szomorúan hallom. Oszlopok sincsenek már? Ez hol volt olvasható?
Ennyi volt akkor a síélet?? (Jódarabig biztos...ha nem örökre.)
Tervező
84 élménybeszámolót írt
84
9 éve tag
2021.12.03. 19:42
Kedves "Matematika,"


mennyi a valószínűsége annak, ha egy sífelvonó, melynek hajtó állomását teljesen lebontották, és új sem épül helyette az idén,
"pöccre" elinduljon?


(Ugyanis a vendéglátó egység bővítése miatt el lett bontva, teljesen)
Matematika
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2021.12.03. 13:41
A felvonóról nem készült felvétel?
Előzmény: (Robin 213091)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2021.12.01. 07:58
Ide is megérkezett a tél. Ma reggel friss 6 cm hó.
20211201-075013.jpg
20211201-075055.jpg
20211201-075222.jpg
20211201-075317.jpg
20211201-075322.jpg
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2021.11.09. 14:22
Pozitívum, hogy a síház felújítása, bővítése folyamatosan, (bár szerintem jó lassan) halad.
Kérdésem, hogy a felvonóval mi a terv?
Esetlegesen, havazás alkalmával pöccre indítható?
Dobogókő Sípálya
70 élménybeszámolót írt
70
14 éve tag
2019.01.25. 16:41
Lekezeltük a pályát, próbáltunk ahonnan lehet még tolni is a hóhiányos részekre, de sok olyan rész maradt, ahol még kilátszik a fű, illetve egy-egy farolás után kikopna a vékony hóréteg, így abban bízhatunk csak, hogy a munka nem vész kárba és ebből a tömörített hóból még jó pályaalap lehet a közeljövőben. A FENTIEK TUDATÁBAN EGYELŐRE A HÓVASTAGSÁG NEM ALKALMAS A NYITÁSRA!
Dobogókő Sípálya
70 élménybeszámolót írt
70
14 éve tag
2019.01.24. 09:07
Sípálya TERVEZETT NYITÁSA január 26-án szombattól!
Csütörtökön és pénteken pályaelőkészítés, melynek folyamán eldől, hogy péntekre megfelelő pályát tudunk-e készíteni (mindenhol van, illetve lesz-e addig elég hó) - DÖNTÉS AZ ESTI ÓRÁKBAN - INFO elsőként a http://www.dobogokosi.hu/ weblapon!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.06. 10:01
A Rám-szakadékot már így is szétcseszték a francnak se hiányozna oda még egy kabinos lift.
Előzmény: (Kis Kovi 203068)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.01.05. 20:51
Lesz itt valami fejlesztés (pld-ul hóágyúzás), mivel az elmúlt évtizedet tekintve gyakorlatilag itt alig van síelési lehetőség. A klímaváltozás miatt egyre enyhébbek a telek, illetve a csapadék eloszlás is nagyon egyenlőtlen vagy ha van is csapadék, az már a tél ellenére sem mindig hó. Sajnos hóágyúk nélkül valószínűleg ez a sízési lehetőség is megszűnik.
Esetleg egy szélerőmű/szivattyús energiatározó környékbeli telepítésével lehetne kombinálni a működtetést, ami persze nem csak a pálya kiszolgálására lenne megfelelő energiaforrás.

Feltételezem - ha csak a beruházási oldalát nézem a dolgoknak - ezen a helyszínen a környéken lévő nagy keresletre (szerintem min. 100 ezer potenciális síelő, illetve több százezer szabadidős érdeklődő 20 km-en belül) tekintettel könnyen meg tudna térülni egy fejlesztés. Az sem lenne szerintem halott ötlet, ha a hatalmas - az év szinte minden szakaszában jelentkező - gépjármű forgalmat nem engednék fel a hegyre, "megfognák" a hegy lábánál lévő parkolókban és onnan egy kabinos felvonóval vagy busszal (és persze aki bírja gyalogosan) Dömös vagy Pilisszentkereszt felől lehetne megközelíteni a helyszínt. Dömös felől a Dunakanyar panoráma miatt amúgy is bőven lenne érdeklődés egy ilyen turisztikai atrakcióra (mondjuk középállomással a Rám szakadék ki/beszálló pontja környékén).
hohohóember
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2018.03.06. 20:44
Mi márc. 1-én voltunk Dobogókőn (két gyerek és én, az apjuk). Ragyogóan sütött a nap, az elején még a felső részen is egy kicsit érzékelhető volt, hogy másfél napja kezelték a pályát. Délutánra már erősen megkopott, viszont - dobogókői mértékkel mérve - nem volt túl buckás (egy héttel korábban már síeltünk itt egyszer, akkor brutálisan buckás volt, de erőnléti edzésnek nagyon jó volt). Az erdei szerpentinnél csak a kanyarok koptak ki, egyébként jó volt a hó. Az alsó részen szerintem egészen elfogadható volt a pálya minősége, csak a felvonó előtt kopott ki a pálya. Összességében jót síeltünk, a gyerekek élvezték. Aki inkább elfáradni szeretne, illetve megérinti a "retroérzés", és nem élménysíelni szeretne, valamint már tud valamennyire síelni, annak kiváló.
Külön ki kell emelnem, hogy a zsindelyesben nagyon segítőkész volt az eladónő.
Másnap Eplénybe mentünk. Az volt az érdekes, hogy a fekete pályák minősége egyáltalán nem volt jobb mint Dobogókőn a meredek rész, bár Eplényben is elromlott a ratrak, így nem kezelték a meredek pályákat.
IMG-42511.jpg
samuu
20 élménybeszámolót írt
20
8 éve tag
2018.03.04. 13:42
Tegnap délután 32 év után síeltem újra itt.
Olyan volt, mintha időutazáson lennék. A pálya, a felvonó, az étterem és a parkoló sem változott semmit. Félretéve a nosztalgiát a pályakezeléssel azért valami történhetett, mert régen a felső rész pár nap alatt használhatatlanná vált. Kikopott részek persze most is voltak, de kővel nem találkoztam, még a nagy sziklával sem. Bő három óra alatt 18 kör jött össze némi sorállás mellett, ez régen se ment jobban. Itt nem csak csúszkálni, síelni is lehet. Erőnléti edzésként komolyabb síterepekkel is összevethető, még ha síélményben nem is.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.03. 21:01
Mintha sok kiránduló a szép időben kedvet kapott volna az impozáns sípálya látványától, mert egymás után érkeztek a félig beöltözött, farmernadrágos sízők. Működött a sí kölcsönző, gondolom felkaptak egy- két cuccot, aztán irány a pálya. Gurultak is rendesen a hegyoldalban. A múlt szombaton jobb volt a meredek rész állapota, ma már kissé kopottasnak tűnt. Szinte tömegek síeltek Dobogókőn, szabályos kis sor alakult ki a felvonó előtt. Emlékeim szerint 2009 februárjában volt ilyen hangulatos kis "invázió" utoljára. Tényleg jó lenne a kezdők számára megkönnyíteni a lejutást, az alsó lankás részre, szerintem egy kényelmes erdei síút elég is lenne. Több száz km turistaút van a Pilisben, nem értem, hogy egy síútvonal elkészítése miért veszélyezteti a nemzeti park értékeit. Persze hóágyúzni azt is kéne...
Ami nagyon fontos, hogy Dobogókő a fővárosból (Kelenföld) csak 50 km utazást jelent, kényelmesen 1 óra autózás.

ui: továbbra sem jegesedik a pálya, bucka, kopás előfordul.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
szoli
34 élménybeszámolót írt
34
7 éve tag
2018.03.01. 18:46
Én is a 81.-et szúrtam ki elsőre
Előzmény: (syorg58 200258)
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2018.03.01. 15:07
Olyan rossz nem is lehetett a pálya, ha 81-el tudtál menni lefelé.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.03.01. 10:58
András, a mezei kommenttagok nem férnek hozzá a könyvtáradhoz, pedig szívesen megnéznék a képeket :-)
Szombaton én is felmegyek, lesz ami lesz.
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2018.03.01. 09:49
Hali!
Hat év után tegnap, azaz 2018.02.28-án ismét síeltem egy kicsit a Dobogókő-i sípályán.
Vegyes érzelmekkel érkeztem, és így is távoztam.
Rendkívül díjazom és értékelem a pálya üzemeltetők és karbantartók, a személyzet munkáját, de csodát ne várjon senki.
Hó valóban van pályán kívül ahová nem igen lehet kimenni, és a pályán is, amin járt a ratrak.
De megítélésem szerint az a pár ratrakolás, inkább pálya "simítgatás", mint tömörítés, hisz nincs kifagyott pálya alap, de az is inkább a lankás részen, mert a meredek a ratraknak komoly kihívást jelent, így az a rész ...
Ebből adódóan a meredeken egy erősebb kanyarnál máris jött elő minden, nem mondom, hogy kövek, hanem inkább fagyott rög darabok, sajnos az alsó részen is csak komótosan volt szabad kanyarodni.
Ez mind így teljesen logikus és természetes, hisz pár ratrakolással nem lehet kiváló állapotokat létrehozni, így az hogy 50 cm hó és ratrakolva a pálya a egyeseknek elég félrevezető lehet, aztán a síelés közben meg végén csak teszik a sértődött, meg lesajnáló megjegyzéseket, és indokolatlanul "bántják" a síterepet.
A leírtakból adódóan többségében a meredek rész szélén lezúdultam, aztán amikor már ott sem láttam úgymond egybefüggő "fehérséget", meg ebédeltem a Zsindelyesben és vegyes érzelmekkel távoztam, hogy sajnos megint csak egy rövid időt tudtam jót síelni Dobogókőn, ha tovább maradok csak feleslegesen mérgelődtem volna.
Hajrá Dobogókő, talán eljön az idő amikor egy egész napot, vagy többet ki tudok síelni élvezettel.
IMG-1115.JPG
IMG-1116.JPG
IMG-1117.JPG
IMG-1145.JPG
IMG-1146.JPG
IMG-1149.JPG
Image-1.png
Image-2.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.