Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

marquer által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.19. 00:06
Az a helyzet, hogy nem versenyszintről beszélve, a legtöbb magán a síelőn múlik. A jó síelők a régi "párhuzamos" lécekkel is csoda mód síeltek (síelnek). Abban viszont, hogy TE hogyan érzed magad a sípályákon, abban nagy szerepe van a lábadon lévő lécnek. Egy jó választással jobb teljesítményre vagy képes, vagy csak jobban esik a síelés. Szerintem emiatt számít a dolog.
Előzmény: (WéberF 111004)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.18. 20:18
WéberF,

Stephen Hendry pedig a tizenéveskorában vásárolt gyakorlódákóval nyerte a 7 világbajnokságot, és döntött meg egy rakás rekordot.
Mégis lehet több millió forintért snooker dákót venni.
Vannak még elgondolkodtató dolgok! :)
Előzmény: (WéberF 110937)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.18. 14:56
Na Neked is igazad van, éreztem én, hogy nem az én napom. Természetesen titánra gondoltam. Ki is javítottam a hsz-ben:))
Előzmény: (gaboca 110873)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.18. 14:50
Szia Péter,

bocs, igazad van! Az én lécemnél mind Air Carbon-t, mind pedig Sandwich Sidewall Construction-t felsorol. Ami ugye elvben (pl. a lenti felsorolás alapján) kizárná egymást. Rendesen összekeverte a Fischer marketing osztálya a fogalmi kategóriákat... (Persze értem én, hogy az Air Carbon-t azért tüntette fel, mert ilyen anyag is van a lécben, de attól még az alkalmazott szerkezetként történő felsorolása hibás...
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.18. 13:58
Daniel!

Az Air Carbon mag az FAMAG + Air Carbon erősítés (repülőgép-építésben használatos ultrakönnyű és merev anyag) plusz még 1-1 réteg titanium erősítés is van a mag körül.

Tehát önmagában ettől félni nem kell! Sőt! :)
Csakhogy a Fischernél a hasonlóan hangzó "Air Power" típusú magra kell figyelni, mert az viszont habtechnológia.

Gondold végig nyugodtan, higgadtan, kapkodni nem érdemes!
Használd ki az időt, ami van a cseréig és nézz utána a léceknek, amikre esetleg cserélnéd.

Szerintem 160-as lécnél 14-es rádiusz fölé ne menj és famagos - vagy Fischer esetében Air Carbon - léc legyen. Ezen belül szerintem nyugodtan lehet Head, Fischer, vagy Elan is.
Előzmény: (DanielMS 110853)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.11. 17:09
szub-atomi szinten gondoltam. :) Télleg szépet csattant. Köszi a megnyugtatást!!! :)
Előzmény: (AAron 109492)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.11. 16:27
Jaja, ezzel én is tisztában vagyok, hogy így lesz :D
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.11. 15:53
Szasztok, na sikerült hozzájutnom végre a Fischer Viron 6.6-omhoz RS10 kötéssel. Egylőre annyit tudok mondani, hogy nagyon szép, és kicsi a súlya. :) Pár hét múlva tudok bővebbet, amikor hazaérünk Lachtalból.

Előljáróban annyi kérdést intéznék a szakikhoz, nem én lennék, ha első kibontás után a széktámláról ne vágódott volna el a léc, egyenesen az élével az ablakpárkány pereméhez. A léc élén nem látok sérülést (az ablakpárkányon igen), kérdezném hogy szerkezetileg ugye nem okozhatott ez károkat? Ez csak olyan murphy dolog, természetes hogy, ha valamivel, hát a zsírúj méregdrága léccel játssza el az ember.

köszi!
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.02. 14:09
Szia, köszönöm az ajánlatot! Tényleg jó léc, de sajnos most csak újonnan szeretnék vásárolni, és valszeg nem head-et hanem fisch viron 6.6-ot...
Előzmény: (vanczi 107667)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.02. 11:08
Hali, eléggé elrontottam a dolgot! Az egésznek a fránya marketing terminusok és a lécvásárlással kapcsolatos izgatottságom az oka. Bár 50x átolvastam minden leírást, afelett a tény felett átsiklottam mindannyiszor, hogy "Air Power" a mag és nem "Air Carbon". A repülőgép építéshez használt anyag, az Air Carbon, rádadásul fával keverve, na ez a technika volt vonzó számomra, és ezért bíztam én ennyire ebben a lécben. (Mint mostmár tudom, az CSAK a Viron 6.6 (2011)-ben van, majd' 2x annyiért.) De a gagyi-szagú "Air Power" megoldás, ami sima habléc, na mindent akartam csak ezt nem. Így megpróbálom visszacserélni/visszacsinálni a dolgot...

Azért számomra meglepő, hogy egy hazai boltokban akciósan 80-90e körül árult síléc egy sima habléc. :(
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.01. 22:09
Kedves Urak!

Köszi mindenkinek a választ. Sajnos nem hagytam sok időt a döntésre, de a piaci helyzet, meg a vásárlással kapcsolatos izgatottság bizony nagy úr, úgyhogy megvettem a Fischer Viron 2.2 2011 lécet, 165cm méretben.

Leírások alapján sportos léc, közepes sebességtartományra, viszont a kezelhetősége kimagasló. Meglátjuk, hogy jó kompromisszumot kötöttem-e a sebesség és a kényelem között. Majd óvatosan fogom nekiereszteni és meglátjuk mit bír... Én vagyok a legkiváncsibb. Ha túlságosan alullőttem akkor mérges leszek, de őszintén szólva minden okos cikkben azt olvastam, hogy jellemzően túlértékeljük a tudásunkat és ne tegyük. Hát én nem tettem... ("Szerénység evtársak, szerénység" :)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.01. 19:45
Szia Bukfenc! Köszönöm a válaszod. Az a helyzet, hogy mindkét léc újonnan lenne. Viszont a Fischer jelentősen kedvezőbb áron, ezért, és a kisebb súlya miatt preferálnám. Tudom, hogy nem emelgetni kell, de sokat olvastam a témában és a konszenzus az, hogy két hasonló adottságú léc közül a kisebb súlyút könnyebb manőverezni. A sokat síelők többsége inkább a nehezet preferálja - szeretnek küzdeni és kondit növelni. Igazuk van és Neked is igazad van tehát - sportszakmai szempontból - csak sajnos, amennyit az időm és az anyagiak engedik, sajnos nem tudok annyit síelni, hogy egyhamar 'power racer' legyek. Ha végre pályára jutok, élvezni szeretném az elejétől, nem pedig 2-3napig csak erőnléti formába lendülni. Olyan lécet szeretnék tehát, ami megfelelő teljesítményű a tudásomhoz, de emellett a lehető legjobb manőverezhetőségi jellemzőkkel bír.
Üdv,Marquer
Előzmény: (Bukfenc 107538)
marquer
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.02.01. 11:54
Sziasztok!

Lécválasztás előtt állok és van két kiszemelt típus, a kettő közötti döntésben szeretnék segítséget kérni...

182 cm / 92 kg / 34 éves ffi vagyok. Koragyerekkortól rendszeresen síeltem, de egy hosszú szünet után pár éve kezdtem újra. Tudásom kb. középhaladó. Általában tempósan haladok, de időnként szeretek inkább sűrűbb kanyarokkal, közepes tempóval, kicsit kényelmesebben síelni. Ezért fontos nekem az is, hogy ne kelljen nagy erőkifejtés a kanyarodáshoz. Pályahasználati szokásaim: Piros 65% - fekete 35%. Főleg osztrák, kezelt sípályákon. A pályát csak ízelítőül hagyom el, igen ritkán.

A két kiszemelt léc:

-Fischer Viron 2.2 (10/11) 165 cm (v. 160?)
Air carbon - nincs famag, dynamic grip. R15@165, R14@160. Kötés: RS-10.

-Head iXRC 600 (09/10) 163 cm
famag, intelligence, liquid metal, carbon héj. R14@163. Köt.: Head RF-11.

A Fischerben az tetszik, hogy könnyű és állítólag az air carbon tartós és merev, ellentétben az egyéb szintetikus magos lécekkel. Állítólag. Szerintem a méretemhez 165 cm kéne viszont, aminek már 15 a rádiusza, és inkább 14 körülit szeretnék.
A Headben minden tetszik, kivéve, hogy valószínűleg nehéz léc és félek hogy ezért kevésbé tudok majd vele mozgékonyan, viszonlyag kis erőkifejtéssel síelni - legalábbis - a Fischerhez viszonyítva... (Mivel jelenlegi lécemmel pl. hamar elfáradok, ez igen fontos szempont számomra.)
Még egy extra opció esetleg a Fischer Viron 6.6, aminek már fa magja is van az Air Carbon mellett és R14@165... De ez már igen drága és nem igazán fér bele a ktg.vetésbe.

Sajnos egyiket sem áll módomban "demózni", így látatlanban igyekszem viszonylag jó döntést hozni és ebben kérem szíves segítségeteket. Köszi szépen előre is.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.