Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zsuzsi1 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.13. 11:58
További mai infó Svájcból:
A bérlet vásárlásnál SEMMIT nem kérnek,nem azért ,mert elfelejtik,hanem kifejezetten elmondták a kasszánál,hogy nekik semmi nem kell.
Az oltatlanok is síelhetnek.
Most egy hüttéből írok,itt kérték az Uniós covid papirt v. Greenpasst v.magyaer védettségit.(fiam magyar védettségijét lecsippantották és elfogadták)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.12. 21:28
Svájci utazásról mai tapasztalat:
Szlovénia-Ausztria-Németország-Svájc útvonalon jöttünk.Egyedül a szlovén-osztrák határon (Spielfeldnél) kértek útlevelet(!), mást semmit. Ki volt töltve a svájci belépési nyilatkozat, nem is állítottak meg a határon. A PCR is el volt készítve, sehova nem kellett.
A szálloda csak a 2./3.oltási papírt kérte, annak a QR kódját beolvasták.
Reggel vesszük a bérletet, nem tudom, ott kérnek e valamit...
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.07. 21:04
A kínai oltással az a baj,hogy Ausztria csupán belépési szempontból tolerálja a kínai oltást,de a szolgáltatások -szállás, felvonó,hütte - szempontjából nem jó ötlet!
Ez a konzuli szolgálat lapján leírtakból is következik.
Előzmény: (tomko517 213180)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.03. 21:45
Most én is elolvastam.Eléggé elkeserítő,arról nem beszélve,hogy ez egy eléggé pontatlan szöveg.Nem derül ki,48 vagy 72 órával előtti PCR kell, netalán a határon akarnak tesztelni...
Pláne, ha kint is kell még ezt teljesíteni.Mi dec.12-én mentünk volna,de oly mértékig rizikós így az utazás, hogy elbizonytalanodtam.(3Pfizer oltással)
Ha valamit tudtok,írjátok meg.(S persze:szállás befizetve...)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.11.22. 12:03
Én abban bízom, hogy Svájcba való belépéshez -a konzuli szolgálat lapján írtakra figyelemmel -jó, ha az uniós covid igazolvány utolsó lapját visszük ("3/3Pfizer), mert a belépésnél elfogadják az országunk által kiállított igazolásokat.
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.03.07. 07:18
Én is csatlakozom Péter gondolatához azzal, ha valaki menni akar és lehetősége van, akkor a jövő hétre koncentráljon.Szállást biztosan talál.Valóban bizonytalan ,hogy a hazai adat-emelkedésnek lesz-e következménye Svájcban, mint esetleg tiltó listás országnak,de a jövő hétre az még szerintem nem vonatkozik.Nagyon ügyesen megoldják Svájcban a teraszos hüttézést -márciusi meleg miatt már nem is benn ül le az ember -, figyelnek a higiéniai szabályok betartására,(mi a nagy kabinokban állandó gyümölcs pálinka illatot éreztünk: fertőtlenítőt fújnak be) ,Húsvétra pedig jön a szokásos lezárás.Addig pedig a többi ország biztos biztos nem nyit meg,mert a kiszolgáló személyzet általában szezonális munkás. 3 hétre nem vesznek fel embereket.
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.03.02. 17:33
Mi Davosban voltunk és kikerültük Tirolt,Németországon keresztül mentünk(Salzbug - München -Memmingen- Bregenz)Ez kb.60 km-el hosszabb,azonban az autópálya miatt csak plusz negyedórával több.Én kicsit tartok a tiroli tranzittól, bár lehet,hogy az is gyorsan halad.
Magyarországra a jelenlegi szabályozás szerint jogilag rendben -karantén nélkül - bejöhet ,aki igazolja,hogy 6 hónapon belül volt fertőzött.Erre alkalmas lehet:1/ Karantén határozat,ami 6 hónapon belüli,2/Pozitív PCR teszt ami több mint 21 napos, de 6 hónapon belüli.3/Pozitív ellenanyag teszt.Ezek elfogadottak az igazolásra.Az üzleti verziót én nem ismerem,de annyian vannak, akik átestek a fertőzésen, tudnak is róla, s egyszerűen otthon maradtak a gyógyulásig:ők csináltassanak ellenanyag tesztet.
Előzmény: (Brillante 211940)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.02.28. 20:14
Szia Péter!
Örülök,hogy szerencsésen hazaértetek!Nagyon szuper volt az élménybeszámolód!
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.02.28. 17:33
Svájcban minden pénteken ül össze a döntéshozó testület, hogy a járvány miatt kell-e szigorítani, más besorolásokba tenni országokat stb. A pénteki döntések a következő hét hétfőtől élnek. Legalábbis eddig így volt. Tehát: valamennyire így lehet tervezni!
Mi Davosban voltunk, nagyon szerencsés, napos időnk volt, a pályák nagyon jól gondozottak, a helyieken kívül lengyelek voltak, kétszer találkoztunk magyarokkal is.
Előzmény: (D.Dani 211885)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.