Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kelea által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2017.10.30. 11:57
Kicsit off, de Daddy hozzászólásán ledöbbentem.
Már most bocsánat a kifakadásért!

Szóval akkor az nem baj, sőt akár normális is, hogy esetleg vki adót csal? Ráadásul nem is kis mértékben?
No, ezért (is) tart a kis országunk ott ahol: ügyeskedjen mindenki, hisz a magyar a jég hátán is megél, és az a f*sza gyerek, aki ott csippent magának egy kicsit, ahol tud!?

Az ugye világos, hogy
- a befizetett adóból működik az állam, a hivatalok, az iskolák, az úthálózat..., abból történnek beruházások...? (abba most ne menjünk bele, hogy hogyan költik el a lóvét a közös kasszából)
- aki adót csal, az jogtalanul komoly versenyelőnybe kerül, ami erősen torzítja a piacot?

Nem utaztam a megszólított irodával, nem tudok róluk semmit. Igyekszem nem ítélkezni, de ha a felvetések nem állják meg a helyüket, egy korrekt magyarázattal lezárhatnák az "ügyet".

Az dicséretes, hogy jól dolgoznak, és eddig állták a szerződéseikben ígérteket. Azt hiszem, ez lenne az alap!!!

De ha emellett áfát (ezzel egyidejűleg a forgalmi adatok miatt iparűzési- és társaságiadót) csalnak, esetleg ügyeskednek a járulékkal, akkor azért én nem esnék hanyatt tőlük.
Ha az ebbéli költségeik egy (jelentős) részét "megússzák", akkor a konkurenseiknél könnyebben "ugrálnak".

Ráadásul ha etikailag és morálisan nem nézem, akkor meg kb. 15-20%-kal olcsóbban kellene utakat szervezniük a többi irodához képest, mivel olcsósítanak.
Ha nem így van, akkor Daddy eddig a befizetésekor jóhiszeműen kifizetett minden adót tisztességgel, amit egyszerűen lenyúltak.
Nem szoktam számla nélkül vásárolni, de ha azt mondják, hogy számla nélkül 27%-kal kevesebb, akkor azt értem. De ha számla nélkül ugyanaz az ár, akkor az még csak nem is deal a vevőnek.
Előzmény: (Daddy 196089)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.21. 22:50
szia

ha kezdők vagytok mindketten, én nem biztos, hogy Schladmingot, vagy bármilyen ehhez hasonlóan nagy síterepet céloznék meg, mivel nem tudjátok még igazán kihasználni.
a síterep mérete és neve a szállások és a bérlet árába is be van árazva. tanulóként egy kisebb, átláthatóbb és kedvezőbb árú pályán is ugyanolyan jól éreznétek magatokat, úgy gondolom ;)
Előzmény: (sorrund 124477)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 17:17
természetesen nem. sajnos :)
de a kb. 1 óra eltérés szerintem nem nagyon differenciál. Zillertal végig autópálya (Németország érintésével). Schladming felé meg a 320-as főút elég forgalmas, szombati turnusváltáskor meg akár dugós is lehet.

szeretem ám én Schladmingot, még mielőtt megszóltok, csak vannak más hasonlóan jó síterepek kb. ugyan ilyen távra, kis hazánkban meg valahogy mégis Schladming a "non plus ultra".
Előzmény: (vasssy 124423)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 16:40
jogos, kicsit megkövetem magam!
ettől függetlenül a március vége azért már rizikós. ha most ebben kéne gondolkodnom, és tutira szeretnék menni, nem Schladmingban gondolkodnék. időben kb. ugyanannyi Zillertal is, és a gleccser azért nagy biztonságot jelentene nekem :)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 16:28
a síbérlet még (!) mindig elszámolható, legalábbis OTP és Dimenzió pénztáraknál tuti. bár a jövő évi esetleges rendelkezésekről még nem tudtak felvilágosítást adni :( akár megeshet az is, hogy kikerül a támogatott szolgáltatások közül.
korábban futottam bele olyanba, hogy a sógorok "sajtcetli" számláját nem fogadták be tőlem. magyar fejjel fura az osztrák számlarend :) és mégis egész jól működnek :)
a nov. eleji Tux-besíeléshez azonban megtaláltam a tutit: kedvezményes bérlet magyar számlával, EP-nél no para!
http://www.ausztria-sieles.info
a mostani brutál árfolyamnál nem jött rosszul az 5% :)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 15:13
:)
ezeket a "milyen lesz a hó jövőre" típusú kérdéseket szoktam szeretni... amilyen változatos időjárás van manapság, a tavaly téli tapasztalatra nem biztos, hogy lehet építeni.
Schladming rendben van, sógorok igyekeznek hóágyúzni is, de ha +10-15 fokban az a fránya hó csak leolvad a hegyről ;)
én a március végét tuti hogy indulás előtt 1-2 héttel kezdeném csak intézni, már esetben rizikós az ügy.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.