Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gradinar által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.04.21. 18:52
Ezen a téren - szerencsére - tapasztalatlan vagyok, de őket esetleg érdemes felkeresned, ha Budapesten vagy a közelben élsz:
https://www.sportrehabilitacio.hu
Jobbulást,
G.
Előzmény: (Diuska78 182881)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2015.02.19. 11:36
Miután közel hét évig Szófiában éltem, nekem többször is sikerült a Vitosán síelnem. A gyerekek is oda jártak síelni tanulni. 2006-tól (akkor mentünk ki) kb. 2010-ig viszonylag normálisan működött a terep, bár minden liftje-felvonója muzeális értéket képvisel(t). Azóta fokozatosan romlanak a viszonyok, egyre kevesebb pálya van nyitva. Tekintettel arra, hogy egyazon tulajdonosi kör áll Vitosa és Banszko mögött, bizonyos politikai és környezetvédelmi érdekcsoportok mindent elkövetnek, hogy mindkét helyen ellehetetlenítsék a fejlesztéseket. Banszko külön történet, ott igazából egy második kabinos lift megépítése a nyitott kérdés, más tekintetben viszont egy rendben lévő terep (női SG és összetett verseny lesz február 27 - március 1 között!!). A mára már alaposan lepukkant Vitosára azonban egy generálozás mindenképpen ráfér.
Előzmény: (WéberF 180847)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.02.18. 22:40
:( :( :(
Na, ettől tartottam...
Előzmény: (hu1zam 180784)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.02.18. 21:23
Az 1-es pálya ma délelőtt 10 után nem sokkal már erősen buckásodott.
Az idő viszont tényleg csodás volt!
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.02.18. 16:46
Síel-e a Kedves Topiktársak közül valaki sarkantyúval? (Sarkantyú = az Achilles-ín általában gyulladás miatt fellépő, göbszerű megvastagodása.)
Mivel ennek kellemetlen tüneteit (fájdalom, gyulladás, stb) önmagában már a bakancs viselése is (súly, Achilles-ín nyúlása, stb) fokozza, ismer-e bárki olyan, bakancsban / bakancs körül végrehajtható varázslatot, amivel ezek mérsékelhetők?
Használ-e bárki a bakancsába lábspecialista által készített (pl. Jantó féle) ortopéd betétet?
Előre is köszönettel.
G.
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.01.27. 10:07
Gratulálok az Aréna dolgozóinak: tegnap mondhatni fantasztikus körülmények között lehetett csúszni egészen kora délutánig, csak akkor kezdett buckásodni egy egészen kicsit.
Nagyjából ezzel egy időben egy ettől jóval kellemetlenebb jelenség is felütötte a fejét: megjelentek a száguldozó, 10-12 éves gyerekek (kijöttek csúszni egyet suli után?). Sajnos egy tíz év forma kislány 3 óra körül viszonylag nagy sebességgel hátulról fékezés nélkül belémszállt és csúnyán elesett. Természetesen megálltam segíteni. Szerencsére ott volt az anyukája is. Úgy tűnt, nincs nagy baj, de érdekességként megjegyzem, hogy az alábbi beszélgetés zajlott le kettejük között:
- Már megint nagyon begyorsultál.
- Le akartam fékezni, de nem tudtam.
Tehát: vigyázzunk egymásra!! FIS10 síkresz betartandó!
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2015.01.26. 23:09
Kártyája és bankja válogatja. Tudok ellenpéldát mondani.
Előzmény: (st_robi 178737)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2015.01.26. 22:21
A bérletet mindenhol tudod kártyával fizetni. A hüttékben sok helyen csak kp-t fogadnak el.
Azt azért nézd meg, hogy tranzakciós díj + árfolyamkülönbözet mellett is jobban jársz-e a kártyás fizetéssel a (mondjuk) EUR/BGN váltással szemben.
Előzmény: (st_robi 178707)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2015.01.19. 09:43
Kellemes időtöltést és szép síidőt!
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2015.01.18. 17:19
Itt találsz a honlapon is árakat:
https://www.sportdepot.bg

Itt nem, de lehet nekik írni:
https://www.maxsport-bg.com

1 leva = 0,5 EUR (fix árfolyam).

G.
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.03.01. 13:23
A Te hozzászólásod is csak annak ékes példája, hogy ebben a témában a józan közgazdasági logika az elsődleges szempont, viszont (más honlapokon szerzett tapasztalataim alapján is bátran kijelenthetem) a szubjektív ítélet majdnem ugyanolyan fontossággal bír az egyén döntése szempontjából.
G.
Előzmény: (zerge 156332)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.02.27. 09:25
Külföldön négy fő módon fizethetünk költéseinkért: 1. vásárlás betéti vagy hitelkártyával, 2. külföldi készpénzfelvétel betéti kártyával, 3. itthon vásárolt valuta, 4. külföldi készpénzfelvétel hitelkártyával.
ad 1. Általánosságban elmondható, hogy a külföldi bankkártyás fizetés a legolcsóbb opció. Az alapesetnek tekinthető forint alapú bankkártyával történő fizetésnél devizakonverzió történik, tehát a bank valamilyen, általa jegyzett árfolyamon számítja át a külföldi költésünket forintra és terheli meg a számlánkat ezzel az összeggel. A bank által alkalmazott árfolyam fajtája alapvetően a kártyatípustól (sima, dombornyomott, betéti, hitel, normál-ezüst-arany-platina fokozatú) függ. Megjegyzem, találkoztam már olyan POS terminállal, ami felajánlotta, hogy milyen pénznemben (a kártya vagy a költés devizanemében) történjék a tranzakció, de ez ma még ritkaság.
ad 2. Az itthoni valutavásárlás tényleges alternatívája. Fajlagosan a második legdrágább opció. Az 1. pont alatt említett tényezők (kártyatípus, árfolyam) mellett figyelembe kell venni, hogy ennél a tranzakciótípusnál rendszerint fizetendő valamilyen egyszeri készpénzfelvételi díj is (ennek mértékének szintén a banki szerződésekben lehet a nyomára akadni). Ennél az opciónál ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a bankkártyákhoz általában kapcsolódik valamekkora egyszeri és/vagy napi készpénzfelvételi limit. A képet pozitív irányban árnyalhatja, hogy bizonyos kibocsátók bizonyos földrajzi régiókban díjmentességet adhatnak a bankcsoporton belül kibocsátott kártyákkal történő készpénzfelvételre. Megjegyzendő azonban, hogy még ezekben az esetekben is számolni kell árfolyamhatással, azaz a tranzakció akkor sem lesz "ingyenes".
ad 3. Előnye, hogy azonnal nyilvánvaló lesz az árfolyam és az egyszeri díjak, azaz az egész gyakorlat teljes költsége. Hátránya, hogy fajlagosan drágább, mint az előző kettő, továbbá, hogy ez a legrugalmatlanabb külföldi költési mód - vagy sikerült éppen elég pénzt kivenni, vagy nem. Ha túl sok maradt, feleslegesen vertük magunkat költségekbe (azt a lehetőséget már meg sem említem, hogy csak azért költünk el "megmaradt" pénzt, mert egyébként mit kezdenénk vele otthon - pénzbe kerül a visszaváltás is, úgyhogy inkább költsük el!), ha meg túl kevés, az éppúgy gondot okozhat.
ad 4. Csak végszükség esetén használjuk!! Díjait tekintve a legdrágább, az árfolyamhatás ugyanúgy jelentkezik, azon felül pedig a kivett összeg azonnal kamatozni kezd.
Általános jó tanács, hogy ha kártyás fizetésen törjük a fejünket, utazás előtt keressük ki és jegyezzük meg a szóba jöhető kártyás tranzakciók három fő csoportjának költségeit a bankkártya-szerződéseinkből vagy a bank általános szerződéses feltételeiből. Lehet, hogy ezek pontos értelmezése elsőre picit bonyolultnak tűnik, de különösen, ha valaki évente többször utazik külföldre, megéri rászánni azt az egy órát, és így meghozni egy hosszabb távra is vállalható döntést. A kérdéskörbe egyébként szépen bekavart a magyar bankokra közelmúltban kivetett tranzakciós adó, aminek nyomán a Magyarországon kibocsátott kártyákkal történő vásárlások általános díjmentessége sok esetben meg is szűnt.
Természetesen, ha valaki nem forint, hanem pl. euró alapú bankkártyával fizet az eurozónában (angol font alapúval Nagy-Britanniában, stb), árfolyamhatással nem kell számolnia, más költségekkel és díjakkal viszont ugyanúgy.
Nyilvánvalóan mindenki saját maga hozza meg a saját maga számára legoptimálisabb és legkedvesebb döntést, de szigorúan közgazdasági alapon összességében és általánosságban amikor csak lehetséges, kártyás fizetés javasolható, megtámogatva egy betéti kártyás készpénzfelvételi lehetőséggel. Pár egység külföldi pénz induláskor azért lehetőleg legyen nálunk, de feltételezem, hogy ez általában nem szokott gondot okozni, különösen nem az eurozónában.
G.
Előzmény: (kiskakas8 156165)
gradinar
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Bulgária
2013.01.25. 11:21
Mindent levában kell fizetni. A leva euróhoz viszonyított árfolyama a bulgária valutatanács intézménye miatt kötött, 1EUR=1.96BGN, ettől a konkrét valutaváltók természetesen eltérő árfolyamon adnak-vesznek eurót.
Sporttársi üdvözlettel a legnapfényesebb bolgár síterepről, Pamporovóból.
Gradinar
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.