Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ideális sílécet keresek topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
koschwarz
15 élménybeszámolót írt
15
16 éve tag
2011.01.25. 13:07
lehet :D
egyébként ahogy írtam korábban, most próbáltam átszokni az alpesi stílusról a carvingozásra, sokszor azon vettem észre magam, hogy összezárt lábbal inkább farolgatok, mint élen húzom az íveket. nehezebb lesz ez, mint gondoltam, legalábbis sokkal tudatosabban kell koncentrálnom.

de az én apukám akkor is erősebb :D
Előzmény: (AAron 105602)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2011.01.25. 10:36
Én is gyorsabb vagyok élen, mint talpon. Ha felvonóhoz kell csúszni laposon, főleg ha cukros a hó, gyors élváltásokkal sokkal jobb, mint telitalpon. De a páros telitalpnál még az egy láb telitalp is jobb.

Továbbá élen haladásnál szitálás sincs, csak sínautós feeling...
Előzmény: (AAron 105602)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.01.25. 09:43
"mert ha kanyarodnék, lelassulnék és nem tudnék elcsúszni a liftig"

Én meg kanyarodok és előbb érek a lifthez, mint Te :D
Előzmény: (koschwarz 105584)
koschwarz
15 élménybeszámolót írt
15
16 éve tag
2011.01.25. 08:31
ezt a csőr-lengedezést csak akkor tapasztaltam, amikor egy jó hosszú kékpályán folyamatosan talpon csúsztam, persze lehet hogy ilyenkor tényleg rossz a terhelés, mivel kvázi egyenesen állok a lécen, mert ha kanyarodnék, lelassulnék és nem tudnék elcsúszni a liftig :DDDD

egyébként meg mindig élen közlekedek, talpon csúszni könnyű :D
Előzmény: (badin 105363)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2011.01.23. 22:19
Másrészt carving sínél a hossz választása: testmagasság-20cm;-10cm. Sítudástól és síelési stílustól függően!
Előzmény: (koschwarz 105302)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2011.01.23. 22:17
Léc csőre "lengedezik" egyenes csúszásnál = rossz terhelés!!!
Nem általános hibája a carving léceknek, főleg nem egy keménynek, amihez kell a "testsúlyod", hanem általános hibája a síelőnek! Általam ismert síelők 90%-a rosszul terheli a lécet, vagy hátul "ül"!
Előzmény: (koschwarz 105302)
koschwarz
15 élménybeszámolót írt
15
16 éve tag
2011.01.23. 16:52
na, egy hét síelés után azt mondom, nagyon jól vizsgázott az új léc, semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy a 183 cm-s magasságomhoz "csak" 161 cm a léc. gyors voltam vele és fordulékony. kemény a léc, úgyhogy kellett hozzá a testsúlyom (90 kg), hogy a pályához nyomjam (lehet, hogy egy hosszabb léccel ez könnyebb lett volna). egyedül a sima, talpon csúszásnál kellett figyelni, mert hajlandó volt lengedezni az eleje (de asszem ez minden carving lécnél így van), még az elején egyszer össze is akasztottam és repültem egyet előre :D. de így nyilván keveset csúszik az ember. úgyhogy én azt mondom, nem kell félni attól, hogy relatíve rövidebb lécet válasszunk.
Előzmény: (koschwarz 103824)
koschwarz
15 élménybeszámolót írt
15
16 éve tag
2011.01.13. 22:14
érdeklődve olvasom a párbeszédet :D
és köszönöm az eddigi tanácsokat is, ami nekem szólt.

a testmagasság(én 183 vagyok)-léchosszhoz: korábban mindig hosszú lécem volt. a legutóbbi 170-essel (közben kiszámoltam az itteni kalkulátorral, a rádiusza 17) nehéz volt azt síelni, amit szerettem volna. ahogy mondtam, nem kifejezetten szeretem a sebességet, egyszerűen azért, mert számomra a síelésben a szórakozást a sok kanyarodás jelenti, nem pedig a három ívvel 100-zal lecsúszást. úgyhogy ezért választottam most ezt a "radikálisan" rövidebb lécet, sokkal kisebb rádiusszal. holnaputántól meglátom, hogy beválik-e. aztán majd beszámolok róla.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.