Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mekkora legyen a tanuló léc? topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.30. 15:03
Van egy javaslatom!

Csináljunk Visegrádon egy lassúsági versenyt. Az nyer, aki lassabban tudja ugyanazt a nyomvonalat megcsinálni. Ruccsolni nem szabad.

Mindketten ugyanazt csináljuk, én a 160 -as lécemmel megyek, neked meg keresünk valahol egy rövid lécet.

Mit szólsz?
Előzmény: (klaci 139874)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.08.30. 11:10
Nem állítottam semmi ilyesmit, annyit mondtam, hogy általánosítás és pont ezért írtam a Bartusékat.
De még tudok mondani olyan oktatót, akit Ti is elismertek és kölcsönzőt működtet.

De nyilvánvalóan az oktató "dolga" meghatározni, hogy milyen/mekkora síléccel szeretné megutáltatni a síelést a tanulóval.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2012.08.30. 09:10
Nem, nem azt mondom, pont ellenkezőleg.
Azt mondom, szerintem kezdő számára a sebesség szabályozása rövidebb léccel könnyebb. Egyszerűen azért,mert azzal könnyebben képes manőverezni, mint egy hosszú kolonccal.

Épp ezért lepett meg az alábbi mondatod:

"egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval."

Ezért is kérdeztem vissza. Hangsúlyozom, kezdőkről beszélünk...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.29. 21:30
Jól értem, azt mondod nincsen összefüggés a léchossz és a sebesség szabályozás között?
Előzmény: (klaci 139862)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.08.29. 18:15
Szia Laci!

Látom, olvasom, hogy visszatértél a síelők.hu fórumra.

Örülünk, hogy így döntöttél, üdv újra köztünk!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2012.08.29. 17:12
"Laci, a gyakorló síoktató azon jogáról, hogy az adott sípályához és a tanuló képességeihez igazítsa azt a megoldást, amit ő a saját felelősségére és éppen akkor a lehető legjobbnak gondol, nem kívánok vitát indítani."

Eszembe se jutott ez ügyben (sem) vitatkozni, pláne nem veled. Jól tudod, hogy tisztellek, és nem egyszer akár Ozsiékkal szemben is a te konzervatívabb nézeteidet éreztem magamhoz közelebb állónak. Csupán az én logikámnak ellentmondott a mostani szakvéleményed, és tisztázni akartam, hogy jól értettelek-e. Ezért futottam még egy kört. Most már biztosan tudom, hogy jól értettelek, a magam amatőr módján mégsem tudok azonosulni az általad írottakkal. Mármint azzal, amit a léchoszz és a sebességszabályozás összefüggéséről írtál.


"Nekünk van olyan gyakorlatunk, (pontosabban gyakorlatsorunk), melyben a sebesség szabályozása nem a pályára, hanem a síelőre van bízva."

Azért nem baj, ha eleinte a pálya is besegít. Ugye te sem viszed a kezdőket fekete pályára? :-)
Amúgy gondolom minden okatás végcélja az, hogy a sebesség szabályozását a síelő legyen képes megoldani pályaadottságoktól függetlenül.


"Csak megjegyzem, hogy a Kanyarsí Klub Sískola oktatási technológiája úgy van összerakva, hogy abban az első perctől kezdve, (amikor még tulajdonképpen nem lenne rá szükség, de a hatékonyságot nagyon megnöveli ez az un előtanulás), tudatosan, és összefüggéseiben gyakoroljuk a síelés alapfunkcióit, KÖZTÜK AZ ÉLEK HASZNÁLATÁT."

Nyílván, de te is (sőt igazán te) tudod, mire képes ill. nem képes egy kezdő az élhasználatot illetően.


"A rövidebb - hosszabb lécekkel történő oktatáskezdés előnyeit és hátrányait mi leteszteltük, és arra a megállapításra jutottunk, hogy 0 Km. kezdő tanulók a mi tematikánkat vállig érő léccel tudják a leghatékonyabban tanulni."

Laci! Ez az igazi válasz a kérdésemre, köszönöm! Eredetileg arra voltam kíváncsi, ki mit mond a rövid léc használatra pro és kontra. Hogy ti profok egyáltalán jó ötletnek tartjátok-e, vagy sem. És egyáltalán nem baj, hogy megint nem egyezik a véleményetek Ozsival, legalább van min agyalni.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.29. 14:39
Laci, a gyakorló síoktató azon jogáról, hogy az adott sípályához és a tanuló képességeihez igazítsa azt a megoldást, amit ő a saját felelősségére és éppen akkor a lehető legjobbnak gondol, nem kívánok vitát indítani.

Nekünk van olyan gyakorlatunk, (pontosabban gyakorlatsorunk), melyben a sebesség szabályozása nem a pályára, hanem a síelőre van bízva.

Csak megjegyzem, hogy a Kanyarsí Klub Sískola oktatási technológiája úgy van összerakva, hogy abban az első perctől kezdve, (amikor még tulajdonképpen nem lenne rá szükség, de a hatékonyságot nagyon megnöveli ez az un előtanulás), tudatosan, és összefüggéseiben gyakoroljuk a síelés alapfunkcióit, KÖZTÜK AZ ÉLEK HASZNÁLATÁT.

A rövidebb - hosszabb lécekkel történő oktatáskezdés előnyeit és hátrányait mi leteszteltük, és arra a megállapításra jutottunk, hogy 0 Km. kezdő tanulók a mi tematikánkat vállig érő léccel tudják a leghatékonyabban tanulni.
Előzmény: (klaci 139843)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.08.29. 13:04
+1
Pontosan.
Előzmény: (klaci 139843)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.08.29. 08:54
Tökéletes.
Előzmény: (klaci 139843)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2012.08.29. 08:42
"egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval."

Miért? A kezdők nem fekete vagy piros pályán mennek, vagyis a lejtés miatti begyorsulás a lehető legkisebb. A léc élét a kezdő még kevéssé tudja kihasználni, így számára a leghatékonyabb sebességszabélyozási (= lassítási) eszköz az esésvonalból kikanyarodás. Ezt pedig egy kevésbé macerás (= rövidebb) léccel könnyebben meg tudja oldani. Én legalábbis így gondolom... hol tévedek?
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.28. 19:34
Áron, nem akartam bántani senkit.

De honnan tudja a kölcsönzős, hogy az oktató:

- a rövid léccel történő azonnali forgatást, vagy
- hosszabb léccel egy másfajta megoldást preferál?

Ezért vélem úgy, hogy ezt az információt helyesebb az oktatótól beszerezni.

Laci: Nem az "életveszélyre" gondolok, hál isten az nincsen még akkor sem, ha a tanuló - sokszor - ezt éli meg. Hanem arra, hogy egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval. Ha pedig az oktató (leginkább a tanuló biztonság érzete miatt) ezt látja fontosnak, az ő dolga, el kell(ene) fogadni a véleményét. Mint, ahogy másféle, újabbnál - újabb megoldásokat is elfogadunk, ha az biztonságos, és eredményes. Aztán majd az idő eldönti, hogy beválik, vagy sem.
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.