Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard kanyarodás topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.01.17. 08:34
3:25-nél egyszerűen csak azt akarják megmutatni az embereknek, hogy tudatalatt melyik lábukat részesítik előnyben. Semmi más funkciója nincsen a video szerint.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.01.17. 08:29
Köszi ezt a videót.

Én síoktató vagyok, és boardozni nem tudok. Amikor annak idején a snowboard bejött, igen komoly zsebbe vágó traumát jelentett nekünk a konkurencia.

Aztán elkezdtük figyelni, hogy mi történik ott. Már az oktatásnál. És azokhoz a síoktatókhoz, akik a tanulságokat le tudták vonni, azokhoz rövid idő múltán visszataláltak a tanulók.

Ebben a videóban tetten érhető néhány olyan dolog, melyről a síben, (ennyi év után), még mindig vitatkoznak a síoktatás „nagyágyúi.”

03. 02. –kor jól látható, hogy az eszköz ívbe történő befordulása a hóval közölt erővel történik. Ez az EGYIK olyan lehetőség, melyet bizonyos szituációkban a síelésben is jó hatásfokkal lehet használni. Sokunk szerint. Mások szerint azonban ez egy hiba. Hogy miért? Azt eddig még senki nem válaszolta meg.

3. 25 .-nél parketten mutatják, hogy milyen testpozícióval lehet a megállást megcsinálni. A helyzet hasonlít arra, amikor az ember úgy próbál a fékező villamoson talpon maradni, hogy nincsen a közelében kapaszkodó. Vagy, amikor a gyerekek csúszkálnak a befagyott pocsolyán. Sokunk szerint a fizika a síelésben is hasonlóképpen működik. Mások azt mondják, hogy a síelésben a testtömeggel történő egyensúlyhelyzet keresése hiba, azt kizáróan izomerővel kell megoldani.

Még egyszer köszi a videót, Replaci, (síoktató).
Előzmény: (Kardiii 150648)
Kardiii
16 élménybeszámolót írt
16
11 éve tag
2013.01.14. 18:12
Hát igen.. eléggé ilyen onlinetutorialos hangja van :D

Meg vannak benne elég ratyi poénok de azért nem rossz :)
Előzmény: (Harlequin 150718)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.14. 14:27
A nő hangjának elviseléséhez azért kell idegrendszer...
Előzmény: (Kardiii 150648)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2013.01.14. 09:36
Javaslom az Index fórum olvasását, ott vau topictárs rendszeres önelemzései nagyon tanulságosak!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027125
Előzmény: (fulben 150611)
Kardiii
16 élménybeszámolót írt
16
11 éve tag
2013.01.14. 06:36
Szia!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ezeket nézd végig elég tanulságosak!

És a lényeg, hogy a kezed mindig legyen a csípőd mellett, ne hadonássz, ne karból fordulj :)

Üdv,
Kardi
Előzmény: (fulben 150611)
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.13. 20:20
Nah felteszem a kérdést,mert sok témát átolvastam,de lehet rossz helyeken kerestem,de nem láttam sehol.Tehát a kérdés:hogy kanyarodjak rendesen?A problémám az,hogy érzem,hogy erőből rángatom a deszkát,ami nagyon sokszor bejön,de néha nem,is nem is akarom hogy beidegződjön.Tehát leírva siklok lefelé aztán elülső lábamra terhelek,esés irányba engedem (itt kérdés hogy teljesen párhuzamosnak kell lennie a boardnak a pálya síkjával,addig engedjem?) és itt, a kérdés,hogy hogyan tovább?Ha átrakom a hátsó lábra a súlyt,kiszalad alólam.Ha meg nemrakom,akkor meg rángatás lesz belőle,mert nemakar befordulni.Lábujj élről sarokélre általában szépen megy a váltás,azt érzem,de sarokélről lábujjra borzalmas...Megköszönném ha segítenétek.
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.