Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik boardot válasszam? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
nagydoki
62 élménybeszámolót írt
62
18 éve tag
2013.04.01. 18:34
A normál és wide típusok között azért nagy különbség van.
Nekem van két free lapom.
F2 Eliminator és F2 Myst wide. A hossza mindkettőnek azonos ( 162-163 ).
A dereka az Eliminatornak 25 cm a Myst 26,7.
Elől hátul kb 1 cm az eltérés a két lap között, kötéseknél és középen legalább 1,5.
Használati tapasztalatok: az Eliminátor keményebb, merevebb, nagyobb a fordulási sugara. Igazi freecarv versenygép.Igényli a tempót és a határozott bánásmódot. A kötéseket előre felé állítom rajta és nagyobbak a szögek. Amikor a másikról átállok, az első körben újra kell tanulnom boardozni. Munkás lap, cserébe fantasztikus éltartással, akár jégen is. Kell hozzá súly , sebesség és jó technika. Ha hibázol büntet.
Myst: szélesebb, lágyabb, kicsi a fordulóköre. All mounten mindenes. A kötéseket duck-ban teszem rá, így mindkét irányba mehetek vele. Nagyon könnyen lehet élt váltani.Szűzhóban könnyen felúszik, mivel nagyobb a
felület. Ha a másikról átállok , minden könnyűnek tűnik, szinte magától
megy, már kis jelzésekre. Laza cruzolásra kiváló. Lejöttem vele a Lackenhof-i egyenes, meredek feketén is, de az azért már necces volt a nagy tempó és a 85 kg miatt.
Szóval a szélesség , a sugár, hajlíthatóság és a használat jellege megszabja, hogy kinek ( tudás , testsúly, lábméret )melyik lap jó.
Előzmény: (cannibale 158526)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2013.04.01. 00:28
Szép darab gyerek :D
Akkor 161-164 alatt nem kell nagyon gondolkodni.Akkor all mountain lap lesz?Ha 48 as a baki eleve olyan fazonú deszkákat keress amiknek széles az átmérője.
Előzmény: (zsoci 158600)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2013.03.31. 20:35
A Burton bakija 48-as(utcai méret 46-46.5)így kell a wide.
Cool amit belinkelt szerintem rövid.Most 187 és még biztos fog nöni.
Előzmény: (cannibale 158526)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2013.03.30. 23:31
Én is úgy emlékszem első szett vásárlását írtad, majd közvetlenül a kéztörést.Ebből a konzekvencia egy kezdő boardos..Akkor minerelel ezt benéztük.

Most leszel majd bajban mert ez a 250 euros ár gyakorlatilag már elég nagy mozgásteret enged típusban és márkában egyaránt.Amit el kéne dönteni az az,hogy mire lesz használva esetleg mindenre egy kicsit,park, free ride.Látom,hogy újba gondolkozol de amit pl. cool feltett az se szar annyiért főleg ha még engednek is belőle stb.. de most kell venni mert már "gyakorlatilag" vége a szezonnak.Legalább most már tudjuk,hogy egy haladó ridernek lesz és újban gondolkozol.Szűkítsük még a kört.Kell Wilde lap?44-es láb alatt nemigen bár vannak típusok ahol max.4-5mm a különbség,180 cm magas akkor 158 as kb. a legkisebb lap szóval szűkítsünk még az adatok segítségével. ;)

Közbe nézem és látom all mountain lap, akkor lassan meg lesz ez.Nem tudom mi a különbség sajnos a két Nitro lap között.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.