Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2013.12.03. 19:23
A Kästle márka visszatérése

Másodikként az ezredforduló előtt a Benetton Sportsystem által felvásárolt és Nordica névvel továbbfejlesztett Kästle cég visszatérését van szerencsém bejelenteni.

Egy osztrák befektetői csoport ugyanis 2007-ben K-Sports néven megvette a Kastle jogait a Benettontól és idén nyáron sikerült világszerte levédetni a Kastle nevet, tehát majdnem 10 év kihagyás után a Kastle lécek újra megjelentek a piacon, az elhatározás komolyságát mi sem jelzi jobban, mint hogy a Marker kötésgyártót máris stratégiai szövetségesüknek tudhatják. Ezáltal szerencsére folytatódik a világ hajdani egyik legjobb sígyártó cégének története (1978-ban a világkupa legsikeresebb sílécgyártója).

A fiatalabb korosztály számára, akiknek nem cseng ismerősen a gyártó neve, érdemes kicsit visszatekinteni ennek a cégnek a történetére. A Kästle már a 70es évektől rendkívül sikeres piaci és világkupa szerepléseivel párhuzamosan kulcsszerepet vállalt a kilencvenes évek második felében a carving lécek népszerűsítésében, az első carving lécek között találhattuk a Kastle B52 elnevezésű lécét.

Az 1997/1998-as szezonra elsőként jelentetett meg olyan termékpalettát a gyár, amely kizárólag carving lécekből állt, köztük az ultrakönnyű és nagyon szilárd fibretube technológiával készült Thesis léccsaláddal és a Kjetil Andre Aamodt Kastle Speedmachine versenylécekkel nyerte meg a kombinációs világkupát. (A szerző első igazán komoly léce is ez a típus volt 1997-ben).

A visszatérés teljesen új, letisztult struktúrával történik, a gyártó mindössze négy típust kínál. A gyors agresszív ívek kedvelőinek az RX-Performance léceket (Az RX elnevezést a Kastle egykori legsikeresebb versenylécei viselték). A felépítés klasszikus szendvics rétegrend a legjobb anyagokból válogatva, a dizájn pedig egyedülállóan egyszerű és megnyerően szép a jelenlegi színkavalkádban, persze hátrány lehet, hogy a lécet nehéz megtalálni a hóban:-)

Az új léceknél újra elővettek egy régi ötletet, miszerint a léc csőrének könnyítésével csökkenteni lehet a nem kívánatos vibrációk mértékét. Ezt úgy érték el, hogy a síléc csőr részénél a lécből kivágtak egy részt, ahol csupán egy réteg üvegszál erősítést és a talp anyagot hagyták meg. Ennek a megoldásnak a Hollowtech elnevezést adták, a név ismerõsen csenghet a kerékpárosoknak, mivel az üreges, kikönnyített alkatrészeket itt is ezzel a jelöléssel forgalmazzák.

A Marker céggel való együttmûködés gyümölcse pedig a KTI (Kastle Total Integration) rendszerű kötésrögzítés.
A cég multifunkciós (pálya/freeride) léce az MX78, azoknak pedig akik csak a pályán kívül érzik elemükben magukat, az MX98 és MX88 léceket ajánlja a gyártó. A cég weboldala: https://www.kaestle-ski.com
Előzmény: (iceman88 163378)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.12.03. 05:06
A probléma inkább ott gyökeredzik, hogy mesteri szinten alkalmazta a copy-paste funkciót a böngészőjében. Ha jól számoltam négy topicban szerepel ugyan az a kérdés.
Előzmény: (WéberF 163389)
WéberF
2041 élménybeszámolót írt
2041
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.12.02. 20:47
Laci! Ránéztél 'iceman88' regisztrációjára? Jó a kérdése, de hogy nem kezdő az biztos (vajon hányadik neve?) WFeri
Előzmény: (maci-laci 163386)
iceman88
7 élménybeszámolót írt
7
10 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.12.02. 20:44
Tudom. Azt csinálom most is. Csak már zsong a fejem, a szemeim kivannak. Egész nap a monitor előtt... Ez a hátránya az irodai munkának.

Azért is gondoltam, hogy hátha van valaki sokkal jártasabb a témában, mint én, aki hajlandó nekem segíteni, tanácsokat, tippeket adni.
Előzmény: (maci-laci 163386)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.12.02. 20:21
Javaslom olvasgass a honlapon mer millió információt megtalálsz, ha egy kicsit keresgélsz. Nem, csak fórumból áll a sihu, rengeteg információt megtalálsz, ha egy kicsit keresgélsz.Rovatok,felszerelés fülek alatt napokra elegendő olvasni valót találsz.
Előzmény: (iceman88 163378)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.12.02. 19:28
Hát egy kicsit meglepődtem a következőkön:
"Milyen márka ez a KÄSTLE? Számomra teljesen ismeretlen."
Itt a válasz: http://www.kaestle-ski.com/en/company/history/

1924. Anton Kästle ......
1997. Sestriere, világbajnokság: Kjetil-Andre Aamodt (kombinációban) és Tom Stiansen (szlalom) aranyat nyert.....
Előzmény: (iceman88 163378)
iceman88
7 élménybeszámolót írt
7
10 éve tag
2013.12.02. 18:28
Köszönöm szépen a válaszokat.

Milyen márka ez a KÄSTLE? Számomra teljesen ismeretlen. Mennyire megbízható és jó minőségű síléceket gyárt?

Mekkora a különbség a Slalom és az All Mountain lécek között? Mennyire más síelni egy All Mountain léccel?

Nekem nagyon megtetszett a Blizzard, csak nem tudom, hogy megfelelő-e a számomra. Kipróbálni persze nem lehet. :) A pénzt meg nem akarom kidobni az ablakon. Így is nagyon meg kell gondolnom, hogy rászánom-e azt a plusz 20 000 Ft-ot.

Alapvetően egy használt max. 50eFt-os lécben gondolkodtam, de teljesen tanácstalan vagyok abban, hogy milyet lenne érdemes a számomra venni.

Ha valakinek van valami jó tippje azt szívesen veszem. Addig is nézelődök én is tovább.

Köszi
Előzmény: (Bukfenc 163352)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2013.12.02. 08:29
Üdv!
Még postaköltséggel is beleférnél a keretedbe, ha ezt választanád, a 167 cm-es méretben, zsír újan.
http://www.ebay.de/itm/200974911047?var=500192982675&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Előzmény: (iceman88 163296)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.12.02. 00:46
1. Ez már biztosan teljesen kipuhult. Nem venném meg.
2. Nem ismerem, nem is találtam semmit róla.
3. Ezt sem ismerem, de utána olvasva ez tűnik reális választásnak a három közül.

Én körülnéznék osztrák ebay-en esetleg Elan SL/SLX vonalon is.
Előzmény: (iceman88 163296)
iceman88
7 élménybeszámolót írt
7
10 éve tag
2013.12.01. 10:45
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Síléc vásárlás előtt állok. 175 cm magas vagyok és majd 110 kg. Eddig kb. 30 napot síeltem, évente 7-8 alkalommal szoktam síelni. Változó, hogy mikor hogyan szeretek síelni. Van amikor csak poroszkálok vagy normál tempóba síelgetek nagy íveket húzva és van amikor szeretek gyorsan rövid kanyarokkal lefelé menni. Eddig csak pályán síeltem a freeride-ot még nem próbáltam és nem is nagyon tervezem.

A segítségeteket kérném a megfelelő síléc kiválasztásában. Mi lenne az ideális sílécméret a számomra?

Alapvetően használt carving lécben gondolkodtam max. 50 000,- ért. Jelenleg 3 lehetőségem lenne:
1. Atomic SL 9 160cm-es 35e
2. HEAD REV 3 vagy 4 163 cm árat egyenlőre nem tudok (ráadásul a neten se találtam semmit erről a lécről)
3. Blizzard Magnum 7.4 163 cm (új) 70e

Nektek mi a véleményetek a 3 lécről? Ti melyiket javasolnátok ezek közül? Illetve tudtok-e esetleg valamit javasolni akár újat, akár használtat ebben az árkategóriában? (50- nagyon max 60-70 eFt.)

Köszi
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.