Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Obertauern topikból

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.01.07. 14:47
Csaba ! Én ugyan nem Stani vagyok de azért leírom a magam véleményét ,hogy miért is szeretem OT-t.
Én részemről itt voltam először komolyabb nagy pályán és a társaság is jó volt. Ez már erős indok.
Ami alapján én osztályozom a terepeket az -többek között- az is ,hogy az mennyire fekszik az én sítudásomnak. Nos az itt fellelhető pályák többsége fekszik a carvingnak.
Igaz ,hogy sok fenyő nincs a magasságnak köszönhetően -amit én is szeretek amúgy- de azért a pályák aljában van belőlük
.
Egy számomra megint csak fontos szempont az a panoráma.
Ha szép idő van belátni az egész terepet és ettől talán nem sok szebb tájkép van egész Ausztriában.
Továbbá szeretem a gyors ülős lifteket amiből itt van bő számmal. Örülök annak is,hogy itt csak egy kabinos van -nekem ez a lecsatolok -felcsatolok ,bakancsot takarítok nem annyira jön be.
Sokan megemlítik ,hogy de kicsi a szintkülönbség !
Én alapvetően tempósan síelek és bizony meg-meg állok 5-600 méterenként pár mp pihenőre. Talán a többség is csak ezt nem vallja be ! ( azt ,hogy 700m szint különbség miért kicsi azt nem értem)
A hóbiztonságot nem hinném, hogy külön kéne ecsetelnem !!
Az ,hogy felkapott az lehet,hogy nem véletlen és ilyenkor a főbb pályák tényleg buckásodnak és hamarabb megadják magukat!
Igen OT-nek két arca van ! Az egyik amikor minden passzol és gyönyörű az idő ! A másik amikor rendkívül cudar tud lenni !! Én már voltam mindkettőben. Szerencsére 80%-ban szép időben. Lehet ,hogy te épp fordítva fogtad ki és ez is lehet az oka a nemtetszésednek. Számomra ez szerelem volt első látásra de ízlések és pofonok. :)
A legkisebb szándékomban sincs megvédeni a helyet-megvédi az saját magát ! :)
Történetesen épp most megyek a régióba-köszönhetően az itthoni siralmas hóhelyzetnek- és már alig várom ,hogy újra itt csúszhassak !! :)
Előzmény: (csabor 166076)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.01.07. 14:37
Privátban átküldöm Csabor barátom leírását Keischbergről. Ami abban nem szerepel az nem is létezik. Mellesleg jó választás lenne.
Előzmény: (lambert 166104)
lambert
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.01.07. 14:18
Köszönöm a sok választ. Még mindig nem döntöttünk, hogy Nassfeld vagy OT és már szóba jött Murau is? Esetleg arról vélemény? Az kicsit kisebb pályarendszer, de talán eléggé kezdőbarát. Na meg nem igazán találunk olcsó pályákhoz közeli szállást. Pályaszállást úgy látom Ausztriába számunkra megfizethetetlen. Esetleg ha tudtok a 3 pályáknál jó szállást. 5 főre keresünk 4 napra. Fejenként 30eFt-nál nem nagyon akarunk rá többet szánni.
Előzmény: (Stani 166069)
h i r d e t é s
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.01.07. 07:35
Stani!
Most nem tréfálok, hanem komolyan kérdezem: mit kell szeretni OT-ben?
Én nem tudtam megszeretni. Kb. 5-6-szor voltam ott, de soha nem tudtam egy jót síelni. Ennek oka főként a pályák minősége volt.
A terepet ridegnek tartom, jobban szeretem a fákkal szegélyezett pályákat.
Szóval én nem szeretem, de sok emberben olyan imádatot tapasztalok OT irányában, amit nem értek. (van egy ismerősöm, akinek Murauban van üdülési joga, s onnan minden nap OT-be jár síelni, csak azért, mert az OT, ki sem próbálja Muraut. Nem értem.)
Nem vagyunk egyformák, nem ugyanaz tetszik.

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (Stani 166069)
Stani
5447 élménybeszámolót írt
5447
Admin
2014.01.06. 22:20
Ot véleményem szerint jobb kezdőbbek számára, pl az Edelweissbahn négyes melletti kék pálya nagyszerű, illetve van még egy-két csáklyás kezdő lift.

Nassfelden inkább a pirosok dominálnak.

Csaborral abban egyetértek, hogy kezdők számára schladming Hochwurzen nevű része, elsősorban a Rohrmoosi lejtőkre koncentrálva absz ideális kezdőknek, de azért az Obertauern feeling az Obertauern feeling, mert magasan síelni jó :)

Mindenesetre jelenleg Schladmingba nem küldenék senkit, a hó végett klasszisokkal jobb OT.
Előzmény: (lambert 165986)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
18 éve tag
2014.01.06. 14:30
Én mindkét terepet nagyon kedvelem, bár Nassfeldet az utóbbi időben erősen hanyagolom, aminek egyszerű oka van: nem SSSC terep. OT évek óta a hagyományos szezonzáró hely számomra április közepén. Egészen fantasztikusra sikerült az utóbbi években: kiváló állapotú pályák és nulla tömeg - a társaságról ne is beszéljünk :) Szezonban eddig egyszer próbáltam ott síelni, de visszamentünk Altenmarktba, mert nemhogy parkolóban, de az út mellett sem találtam helyet. Talán éppen veled és klaci-val volt találkánk :D

Én a kezdő barátaimmal a kettes vagy hármas parkolóban parkolnék, és felvinném őket a Grünwaldkopfbahn telemix-szel. Onnan továbbcsúsznék azon a 150 lankás méteren a Hochalm hüttéig, ami kiváló találkozási és egyéb pont :) Ott a kezdők rongyosra síelhetik magukat a Hochalmbahn felvonót használva (fűtött, buborékos, amitakarsz) a 10a pálya alsó szakaszán, ami széles, lankás, pont nekik találták ki. Ha vérszemet kapnak, akkor ugyanonnan felmehetnek a Panoramabahn-nal (szintén gyors, kényelmes) és teljes hosszában megsíelhetik a 10a-t, aminek a felső szakasza sem vészes. Én a helyükben időnként benéznék a hüttébe is: pont a felvonók mellett van, nem kitérő :D Hazafelé a 8a kék teljesen rendben van vissza a parkolóba.
Előzmény: (csabor 166014)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.01.06. 13:47
Hogwi! Tudod, hogy OT nem a kedvencem. (de ezt a pálya is tudja, mert még soha nem síeltem ott egy jót)
A felvetés egyéb részei megszívlelendőek a kolléga számára. Ki kell jelölni az idő és találkozási pontokat, aztán...
Előzmény: (Hogwash 166006)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
18 éve tag
2014.01.06. 11:39
Vitatkoznék Csaborral (bár nem nagyon szoktunk :)), mert szerintem Nassfeld és OT közül OT a jobb kezdőknek. Nassfelden gyakorlatilag egyáltalán nincs kék pálya (leszámítva a kifejezetten bébi és gyakorló pályákat), OT-n viszont van néhány egészen szenzációs hosszú kék. Azt felejtsétek el, hogy a kezdőkkel teszitek a köröket, le kell tenni őket egy-egy alkalmas pályán és később összeszedni őket. Ez viszont Schladmingra is - és szerintem bármelyik nagy terepre is - igaz.
Előzmény: (lambert 165986)
formasu
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2014.01.06. 10:17
Én elmennék a társasággal a Lungau régióba. Itt a közelben van 3-4 jó pálya is, akár minden nap másikra lehetne menni. Fanningberg lenne a kezdés, /Ez a legcsaládbarátibb pálya!/ és OT is beférne egy-két napra. /OT nem kezdőknek való!/
Előzmény: (lambert 165992)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.01.06. 09:06
Pl.:Schladming (hasonló távolság, nagy terep, változatos pályák)
Előzmény: (lambert 165992)
lambert
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.01.06. 08:38
Akkor te mit ajánlanál? Azért legyen nagyobb pályarendszer, 4 napra mennénk síelni 5-en. Vegyes a társaság. Mindenki sielt már. A leggyengébb is letud jönni már egy nem túl durva piroson, de hát nyilván azt nem élvezi annyira.
Előzmény: (csabor 165991)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.01.06. 08:03
Ha mindenképpen e kettő közül akarsz választani én Nassfeldet inkább ajánlanám kezdőknek. (a hangsúly itt az inkábbon van)
Előzmény: (lambert 165986)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.01.06. 07:52
Nem voltam így nem tudom összehasonlítani, de OT-t elég jól ismerem. Nem tudom mennyire kezdő a párod, de a csak most áll lécre akkor szerintem nem a legjobb választás. Valóban sok kellemes kék pálya van,de sok esetben piroson vezet hozzá az út, vagy olyan részekkel van megtűzdelve ami egy szárnyait bontogató kezdőnek nem igazán okoz örömöt. A kört (akár kicsi, akár, nagy ) nem javasolnám egy kezdőnek. A régióban Fanninberg ami igazán családbarát síterep, bár ez nem túl nagy, viszont villámgyors liftek és széles kék pályák vannak, de a jól síelők is megtalálják a kedvükre való lejtőket.
Előzmény: (lambert 165986)
lambert
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.01.05. 23:02
Köszi a választ!
Nassfeld helyett gondoltam ezt, mert a párom még csak most tanul síelni, és itt sokkal több a kék jelölés! Ott voltál már? Összetudod hasonlítani, melyik a kezdő barátabb pálya?
Előzmény: (maci-laci 165967)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.01.05. 21:23
A kék sok helyen inkább piros és a piros is bordó :D
Előzmény: (Bélapó 165976)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.01.05. 21:16
Ha bordozol, az óramutató járásával egyezően csináld a kört!
Előzmény: (lambert 165963)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.01.05. 21:13
Mit jelent az, hogy alul méretezett a jelölés?
Előzmény: (maci-laci 165967)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.01.05. 20:34
Nem tudom jól értem-e de azt hiszem Te a kis és nagy Taauernrundéra gondolsz. Nem kell aggódni ott nincsenek erdős és keskeny részek, de Ot-ben a jelölések sok helyen egy kicsit alul méretezettek.
Előzmény: (lambert 165963)
lambert
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.01.05. 20:20
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy nem túl sok itt az erdős szük utak? Gondolom a Két túraútvonal a piros és zöld ami körbe megy, az nagyrészt szűk utakon van... Valaki aki volt már itt tudna erről beszélni? Hogy a pályák hány százaléka szélesebb és mennyi a szűk erdei út?
Köszi előre is!
Lambi
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.